Chci se naučit šít

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Miselka89
Kecalka 222 příspěvků 17.10.18 12:40
Chci se naučit šít

Zdravím, chtěla bych začít podnikat. Jsem na rodičovské dovolené a popravdě peněz je málo. Chtěla bych se naučit šít. Poradí mi prosím někdo co je jednoduché se naučit šít? Děkuji mockrát ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
bublinek
Kelišová 5206 příspěvků 17.10.18 12:45
@Miselka89 píše:
Zdravím, chtěla bych začít podnikat. Jsem na rodičovské dovolené a popravdě peněz je málo. Chtěla bych se naučit šít. Poradí mi prosím někdo co je jednoduché se naučit šít? Děkuji mockrát ;)

zaregistruj se na pinterest tam je plno nápadů i se střihy
já teď přešívala manželovy košile na sukni a kalhoty a vypadá to hezky a je to jednoduché
v knihovnách bývají i knihy s návody nebo radami

Miselka89
Kecalka 222 příspěvků 17.10.18 13:00
@bublinek píše:
zaregistruj se na pinterest tam je plno nápadů i se střihy
já teď přešívala manželovy košile na sukni a kalhoty a vypadá to hezky a je to jednoduché
v knihovnách bývají i knihy s návody nebo radami

Děkuji, mrknu ????

histep
Závislačka 3707 příspěvků 17.10.18 13:05

@Miselka89 Tak otázka taky je, jestli máš alespoň nějaké ponětí a zvládneš třeba aspoň něco rovného, nebo jsi šicí stroj zatím jen viděla. Pokud jsi nedotknutá, bude to chtít nějaký aspoň rychlokurs, jak pracovat s látkami, se strojem, se střihy. Samostudium metodou pokus/omyl je poměrně náročné, než když ti to někdo ukáže.

annasmyc
Kecalka 400 příspěvků 17.10.18 13:06

na Modrem konikovi je skupinka šicích maminek, které rády pomohou kam na střihy a látky…hodně videí je na youtubu, pro děti je dobrý časopis Ottobre, střihy padnou a pokud umíš anglicky, tak jsou tam i postupy…a ten Pinterest, to je zdroj veliký…(a spoustu blogů maminek, co šijou, Caramilla, Šikulíci…)

bublinek
Kelišová 5206 příspěvků 17.10.18 13:08
@histep píše:
@Miselka89 Tak otázka taky je, jestli máš alespoň nějaké ponětí a zvládneš třeba aspoň něco rovného, nebo jsi šicí stroj zatím jen viděla. Pokud jsi nedotknutá, bude to chtít nějaký aspoň rychlokurs, jak pracovat s látkami, se strojem, se střihy. Samostudium metodou pokus/omyl je poměrně náročné, než když ti to někdo ukáže.

nestraš ji :) já stroj jen viděla, nechala si ho dát na narozeniny a zkouším, jinak to nešlo.
Už jsem zvládla ze starého povlečení ušít noční košili a teď ta přešívka košile taky v pohodě.

histep
Závislačka 3707 příspěvků 17.10.18 13:14

@bublinek Ale jo, zkoušení na základě videí a blogů apod je taky cesta, ale právěže zdlouhavá. A pokud se chce naučit tak, aby si tím vydělávala (zřejmě co nejdříve, když je málo peněz), tak si myslím, že je vhodnější investovat do nějakého kursu nebo zaučení alespoň těch základů.

Martassek
Kecalka 246 příspěvků 17.10.18 13:15

Dostala jsem šicí stroj a bez předchozích zkušeností jsem ušila tuhle deku pro dcerku. Jenom podle návodu na You Tube. :lol:

tulipán
Závislačka 3372 příspěvků 17.10.18 13:17

@Miselka89 Na youtube je hodne postupu. Jen se moc primlouvam, nesij podle samoucitelek a podnikavych zen roku :mrgreen: , naucis se nesvary a vysledek neni na pohled precizni a je to skoda. Zkus se podivat treba na fazonetka tecka cz, ma videa zdarma ke svym strihum a je to profi provedeni, zadne svy od desiti k peti, ale cista prace.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33516 příspěvků 10 inzerátů 17.10.18 13:24

Pokud chceš šít pro svoji rodinu, kup si v lidlu stroj a kukni na pinterest, nebo podobné. Pokud chceš v tomto oboru podnikat, připrav si půl mega na začátek. Ono se to zdá velmi jednoduché a v domácím provedení samozřejmě spíchneš kde co, ale oděvní výroba vypadá fakt jinak. ;)

bublinek
Kelišová 5206 příspěvků 17.10.18 13:35
@histep píše:
@bublinek Ale jo, zkoušení na základě videí a blogů apod je taky cesta, ale právěže zdlouhavá. A pokud se chce naučit tak, aby si tím vydělávala (zřejmě co nejdříve, když je málo peněz), tak si myslím, že je vhodnější investovat do nějakého kursu nebo zaučení alespoň těch základů.

aha, tak já jsem si myslela, že Miselka bude „obšívat“ rodinu.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33516 příspěvků 10 inzerátů 17.10.18 13:47

@Miselka89 Prosím tě, co chceš šít? Když v tom chceš podnikat, máš nějaké znalosti o oboru? :nevim:

Miselka89
Kecalka 222 příspěvků 17.10.18 13:56
@Tiger-lily píše:
@Miselka89 Prosím tě, co chceš šít? Když v tom chceš podnikat, máš nějaké znalosti o oboru? :nevim:

Samozřejmě hned nechci podnikat… Nejdřív se to chci naučit a pak třeba šít i pro jiné než jen svou rodinu ???? podnikat myslím tím si třeba přivydělat, pokud by mi to šlo. Nechtěla bych to dělat bez papíru… Lidi jsou zákeřné a ještě by mě někdo udal.. To se stalo známé.

Miselka89
Kecalka 222 příspěvků 17.10.18 13:57
@Tiger-lily píše:
Pokud chceš šít pro svoji rodinu, kup si v lidlu stroj a kukni na pinterest, nebo podobné. Pokud chceš v tomto oboru podnikat, připrav si půl mega na začátek. Ono se to zdá velmi jednoduché a v domácím provedení samozřejmě spíchneš kde co, ale oděvní výroba vypadá fakt jinak. ;)

Oděvní výrobu fakt mít nechci..

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33516 příspěvků 10 inzerátů 17.10.18 14:16
@Miselka89 píše:
Oděvní výrobu fakt mít nechci..

No a proto se ptám, co chceš šít a jakým způsobem si chceš přivydělat? Co si představuješ pod pojmem že ne bez papíru?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Vánoce ve špitále! Třešničková zůstává v Istanbulu, návrat domů je v nedohlednu

Youtuberka Týnuš Třešničková (23) zažije patrně nejsmutnější vánoční svátky... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >