Reklama

Chemie bez vysoké školy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dann1
Nováček 8 příspěvků 02.03.17 08:43
Chemie bez vysoké školy

Ahoj, je tu prosím někdo, kdo pracuje jako laborant nebo má známého v chemickém průmyslu na nějaké takové pozici? Snažím se zjistit, jestli se dá najít práce v oboru i bez VŠ a přitom nezit od výplaty k výplatě :( Mám vystudovanou chemickou průmyslovku, teď jsem v prváku na VŠ, jenže to vůbec nezvládám, každý den probrečím.. je to hrozný nátlak, doma mi říkají že když školu nezvládnu tak se nic neděje, ve škole zase ze všech stran poslouchám, jak je vysoká pro život důležitá.. Budu vděčná za jakoukoliv zkušenost či radu

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Tarinka
Echt Kelišová 8194 příspěvků 1 inzerát 02.03.17 08:46

Proste do ty skoly chod a res to, az kdyz te vyhodeji. Ono pristi rok uz to bude zas jiny, to je takovej prvackej stres jenom :hug:

Dann1
Nováček 8 příspěvků 02.03.17 09:10

@Tarinka no můj problém je i v tom, že nevím jestli vůbec má cenu v tom pokračovat, protože na Ing jít nechci a Bc mi vlastně k ničemu moc nepomůže, jelikož na drtivé většině pozic se za VŠ vzdělání považuje Ing./Mgr. :nevim:

Malaga
Generální žvanilka 24403 příspěvků 02.03.17 09:13

@Dann1 pořád je jednodušší si v budoucnu dodělat 2 roky magisterského než nemít nic…nehledě na to, že jsi v prváku, to se může změnit a na toho magistra si třeba budeš moci vybrat něco, co ti sedne víc…

bublinek
Závislačka 4963 příspěvků 02.03.17 09:32

Taky mám střední chemickou. Spolužačky pracují jako laborantky. Není problém.

bublinek
Závislačka 4963 příspěvků 02.03.17 09:35
@Dann1 píše:
@Tarinka no můj problém je i v tom, že nevím jestli vůbec má cenu v tom pokračovat, protože na Ing jít nechci a Bc mi vlastně k ničemu moc nepomůže, jelikož na drtivé většině pozic se za VŠ vzdělání považuje Ing./Mgr. :nevim:

pokud míříš na pozice, kde je potřeba vysoká, asi jí budeš muset udělat.

Ornwen
Závislačka 4250 příspěvků 1 inzerát 02.03.17 09:54

@Dann1 na pozici laborant, pripravar ti stredni staci. Muze se stat, ze kdyz budes sikovna, tak po par letech muzes jit i dal. Asi i na veci jako refraktometrie nebo jine jedniduche instrumentace by mohla ss, pripadne bc stacit
Na pozici analytik, neco s hplc a podobnymi stroji je treba vs.

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 02.03.17 09:54

@Dann1 A kde jsi? Na VŠCHT?

Ornwen
Závislačka 4250 příspěvků 1 inzerát 02.03.17 10:00

@Dann1 jeste mne napadlo. Vydrz prvak. Obzvlast, jestli jsi na vscht. Ten byva husty, aby se lidi protridili. Pak je to lepsi. :kytka:

Dann1
Nováček 8 příspěvků 02.03.17 10:03

@bublinek to já právě vůbec nemirim.. chtěla bych pracovat v laboratoři dělat rozbory, připravovat roztoky, prostě práce na kterou maturita stačí, jen mám strach z platu a z toho, že jednou prostě člověk bez vysoké bude strašně podceňovanej.. :?

Dann1
Nováček 8 příspěvků 02.03.17 10:04

@Amys Na VUT

Snilek88
Ukecaná baba ;) 1899 příspěvků 02.03.17 10:08

@Dann1 středoškolské chemické pozice bývají špatně placené, ono ani u některých vysokoškolských to není žádná sláva… bohužel

sitsche
Kecalka 393 příspěvků 02.03.17 10:17

Tak jestli ti stačí střední škola a chceš dělat laboranta, proč se trápíš na VŠ? je přece logické, že jako laborant nebudeš mít plat stejný jako analytik. Buď chceš jednou myslet na analytické pozice, nebo si rozhodnutá pro laboranta. Já dělala při vysoké laboranta a za tu almužnu bych teda celý život nechtěla dělat. A to byla pro mě ta největší motivace proč vysokou (VŠCHT) dokončit ;-) Zkus se namotivovat. Jestli to vzdáváš již v prváku, pak nerozumím co zde hledáš za rady.

Dann1
Nováček 8 příspěvků 02.03.17 10:48

@sitsche já ani nevím.. chci jen prostě dělat práci která mě bude bavit a být šťastná.. zatím mi přijde že je to celý jen honba za „papírem“.. nebaví mě to moc, kazdej den jsem z toho špatná a brečím :(

Erzsébet Báthory
Kecalka 153 příspěvků 02.03.17 10:55

Na VUT? Vítej v klubu! :mavam: Pro pána krále, vydrž. V prváku brečeli všichni. Já taky, imrvére. A letos dělám státnice a úplně v klidu, uteklo to jako voda. Prvák je nejhorší, opravdu je to hnus, matika pomalu horší než na strojárně, každý z Tebe dělá blbce v laboratořích (jsou asi nějací přepracovaní, navíc někteří lidi jsou fakt materiál, to se musí nechat), jo tohle si pamatuju moc dobře. Hromada lidí má v prváku pocit, že na to nemá, ale to se pozná až po čase.

Protože když už ses tam dostala, tak by to byla škoda. Že Ti stačí dělat laborantku? Budeš brát tak 12 000, po deseti letech možná 15, dělám to teď taky, ale po škole si doufám polepším. Umím třeba s HPLC, GC/MS, ale zaměstnavatelé mi to zatím „nevěří“, když nemám diplom. :lol: Je potřeba každé práce, laborantky i toho analytika. Ovšem s VŠ si budeš moct vybrat, budeš moct dělat zajímavější věci. Třeba mně práce stylem odměř-nalej-navaž-spočítej nevadí, ale je to jako pásová výroba, furt dokola. Teoreticky na to ani vzdělání není potřeba, není to kreativní práce, stačí dodržet pracovní postup. A peníze nic moc, ale ono to není ani extra náročné, takže to odpovídá.

Kdybys cokoliv potřebovala, nějaké fígle jak obstát během zkoušek, atd., tak mi napiš. ;) Já se přimlouvám pro to, abys vydržela a nestahovala kalhoty, když brod je ještě daleko.

Příspěvek upraven 02.03.17 v 11:01

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama