Chemie bez vysoké školy

Napsat příspěvek
4742
3.3.17 18:12

@Dann1 A co máš za obor? Středoškolské platy jsou fakt mizerné, ale ono mnohde ani ty VŠ pozice nejsou o moc lepší a navíc je jich vzhledem k počtu absolventů málo. Před cca 4 lety se některé nabídky v biochemickém oboru pohybovaly cca takto: laborant SŠ/VŠ směny, 16-18tis, vědecký pracovník s VŠ začínal za 18-20tis (a byl v práci skoro nonstop), farmaceutická specializovaná výroba, VŠ 24-28tis směnný provoz. Nedávno jsem viděla inzerát Biomedica na vedoucího laboratoře s praxí za 25tis. To už jsem se musela smát.
Jenže absolventů biochemie a pod. je jak máku, takže není důvod jít s platy nahoru. Navíc i na spoustu laborantských pozic už vyžadují VŠ. Takže zatni zuby a vydrž.
Pamatuju si doteď, jak jsem se v prváku na VŠCHT učila skoro dva týdny na zkoušku z matematiky, byla to moje první zkouška, ze zápočtů jsem ztratila jen 2 body z 200, a vyletěla jsem během 5 minut. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.3.17 18:17
@Elenloth píše:
Pamatuju si doteď, jak jsem se v prváku na VŠCHT učila skoro dva týdny na zkoušku z matematiky, byla to moje první zkouška, ze zápočtů jsem ztratila jen 2 body z 200, a vyletěla jsem během 5 minut. :zed:

Taky jsem se učila dva týdny, na organiku, přes Vánoce, přijeli k nám kamarádi, rodina, vůbec jsem si je neužila. A vyletěla jsem. To se prostě stane každému. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4742
3.3.17 18:31

@Erzsébet Báthory To je jasné. Nakonec jsem byla ráda, že jsem to zažila hned na první zkoušce, protože pak už jsem věděla, že se nezhroutí svět. Ono teda navíc vyletělo asi 90% lidí a druhý termín byl potom úplně o něčem jiném, bylo to prostě takové otužování studenstva. Měla jsem spolubydlící, která vyletěla od zkoušky poprvé někdy ve třeťáku a regulérně se z toho zhroutila, takže díky za zkušenosti z prváku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama