Chlamýdie a manžel

Anonymní
23.7.13 13:48

chlamydie a manžel

Ahoj holky. Dnes mi volal lékař, že mi při náhodném vyšetření dělal test na chlamydie a je pozitivní. Jsem z toho docela na prášky, nikdy mi toto vyšetření nedělali, je pravda, že nějaké příznaky tu už jsou dlouho, ale já myslela, že mám pořád se vracející kvasinky anebo mykosy… Problém je, že můj manžel je docela pruďas. I když je logické, že je můžu mít i 100 let, anebo že jsem je chytla třeba v bazénu (ano, je to možné), ale stejně mám strach. Ještě mne straší jeden kostlivec ve skříni a to je ženatý kamarád se kterým jsme před nějakou dobou uletěli a on má svoji paní a rodinu a byl to opravdu úlet, normálně nejsem promiskuitní, ale celková situace je strašná. Mám to volat i tomu kámošovi? Anebo nechat plavat? A mám manželovi říkat co se děje, anebo mu švihnout antibiotika a kondom s tím, že mám nějakou banální gynekologickou infekci?
D.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Veru.Kb
23.7.13 13:52

Rozhodně bych to nebrala na lehkou váhu a oznámila jak kamarádovi, tak manželovi

• Nahlásit
  • Citovat
23.7.13 13:53

A seš si jistá, že od manžela to mít nemůžeš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1580
23.7.13 13:54

Řeším podobný problém - nějaké breberky a přelečujeme se oba s manželem. Kdybych měla někde úlet, tak bych mu to samozřejmě řekla, co je to za otázku? Kdoví kdo to od koho chytil, takže jste mohli klidně nakazit i jeho manželku (nebo naopak).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.13 13:55

Samozřejmě že je můžu mít i od manžela, pokud vím, on také toto vyšetření nikdy neabsolvoval…ale teď mám máslo na hlavě a je mi do pláče…přijdu si jak v scénce ze Sexu ve městě - a to jsem se jí před měsícem smála.
Jak znám manžela, za všechno budu moct já a bude to tóčo…
zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
448
23.7.13 13:55

Zapeklité. Pocházet můžou i od kamarádovy manželky… Ale vážně, měla bys to říct jak manželovi (a vymluvit se na ten bazén, když už nepřiznáš nevěru… :D ) tak kamarádovi. Ten ale nevím, co by řekl doma… Každopádně je třeba zabránit šíření, pak je to nebezpečný kolotoč a aby se ti to oklikou nedostalo zpátky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
23.7.13 13:56

Já bych to pro jistotu kamarádovi oznámila. Někde jsem slyšela, že chlamidie můžou být nebezpečné. Manželovi, pokud je pruďas, bych raději řekla to, co navrhuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
23.7.13 13:56

Tomu „kamarádovi“ bych to rozhodně řekla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.13 13:58

Predpokladam ze jde o chlamydie trachomatis a to je POHLAVNI nemoc a ne nemoc z bazenu :roll: takze prelecit manzela a informovat kamarada!!

• Nahlásit
  • Citovat
9858
23.7.13 13:58
@Anonymní píše:
Samozřejmě že je můžu mít i od manžela, pokud vím, on také toto vyšetření nikdy neabsolvoval…ale teď mám máslo na hlavě a je mi do pláče…přijdu si jak v scénce ze Sexu ve městě - a to jsem se jí před měsícem smála.
zakl.

A manžel kdyby jsi mu jen řekla, že něco máš, a musíte se léčit oba, a víc to nerozebírala, by se pídil, co to vlastně je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
23.7.13 13:59

Řeknu to asi takto - představ si, že by ti dr při náhodném vyšetření zjistil, že jsi HIV pozitivní… Chlamydie jsou ještě ta mnohem, mnohem lepší varianta, i s pruďasem manželem a nutností informovat úleta, že je má asi taky.

Úletovi bych to řekla, ať si zajde na urologii či někam, manželovi bych řekla, že mám infekci (což je pravda) a že se musíte přeléčit oba a při troše štěstí nebude pátrat, co máš za infekci. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.7.13 14:00
@Anonymní píše:
zakl.

V tom případě jdi s pravdou ven!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
563
23.7.13 14:02

Chlamydie můžeš dostat i ze záchodového prkýnka, tak bych to takhle i nějak řekla manželovi, přece kvůli tomu nebude vyšilovat, když za to „nemůžeš“. A kamarádovi bych to řekla na rovinu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9858
23.7.13 14:02
@Anonymní píše:
Predpokladam ze jde o chlamydie trachomatis a to je POHLAVNI nemoc a ne nemoc z bazenu :roll: takze prelecit manzela a informovat kamarada!!

U chlamydie trachomatis ( CTR ), může dojít k nákaze i sekundárním způsobem, to je používáním společného prádla (ručníků, povlečení apod.), nebo v místech společně užívaných prostor (sauna, bazén, sprchy, fitko, toalety).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.13 14:05

Chlamydie trachomatis se sice řadí mezi pohlavní nemoci, primárně se skutečně přenáší pohlavním stykem, při nechráněném sexu. U chlamydie trachomatis ( CTR ), může dojít k nákaze i sekundárním způsobem, to je používáním společného prádla (ručníků, povlečení apod.), nebo v místech společně užívaných prostor (sauna, bazén, sprchy, fitko, toaleta)
Takže asi tak. ale spíš jsem nikde nenašla - když byl sex s „kamarádem“ jenom jednorazovka, jaká je pravděpodobnost, že je má taky? Anebo mne právě mohl nakazit on? Nikdo nechce být poslem špatných zpráv…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama