Chlap flegmatik

29
15.8.15 21:37

Chlap flegmatik

Ahoj, potrebuji radu :) :) pred ctyrmi lety jsem se rozesla s chlapem, se kterym mam sestiletou dceru. V praci jsem si nasla noveho, ac me pred nim vsichni varovali, ze je devkar atd.on ma v peci syna, kteremu je nyni sedm let. Nutno podotknout ze jiz od lonskych vanoc mi maly rika mami, moje dcera memu priteli tati, jeji vlastni se o ni nezajima, jsme spolu dva roky, celou dobu spolu bydlime. a zde je mozna kamen urazu. pritel je fajn, miluje moji dceru, ac neni jeho, nedela mezi detmi rozdily, bere oba stejne. problem je, ze nas maly ma poruchu ADHD, tedy je hyperaktivni, s lehkou poruchou pozornosti, mame potvrzene od psychologa, pritel o jeho vade nevedel, sli jsme tam az na moje nalehani.on ho v podstate vychoval sam od roku a pul, s pomoci matky a sester. jenze, znate to, chlap a jeho nazory, a jeste k tomu flegmatik:o).v podstate je mu spoustu veci jedno, troufam si rict, a rekla to i jeho mamina a babicka, ze maly je neukazneny a rozmazleny, mel spatne navyky, az s nasim nastehovanim jsme ho trochu srovnali. abych to upresnila, maly je zvykly od taty, ze si muze vetsinu veci dovolit, chodit vsude bez dovoleni, loudi na tatovi kdeco, a hlavne, svym zbrklym chovanim a predvanenim pred lidmi si ublizuje, napr. skace tak dlouho, az se odre, a pak jde fnukat k tatovi, jaky ma bebi, a tata ho hrozne lituje, a pomalu by shanel doktora z ameriky, aby mu pomohl. treba napr.byl se svagrovou u znamych, neposlouchal ji, bez dovoleni lezl na trakturek, spadl, sedrel si ucho, me nic nerekl, a druhy den to bylo hrozne nestesti, a tata ho litoval, ale uz nerekl, ze tam nemel co delat, a po rozhovoru se svagrovou jsme zjistili, ze ona o nicem nevedela, a maly tam nemel co delat, coz ovsem tatovi zatajil, a to je ta chyba.tata mu vsechno veri a vse, co si zavini vlastni hlouposti a nepozornosti, byt byl pokaran, mu fouka a lituje. a to neni jen tohle, chci po nem neco, aby nedelal, treba nevylizoval talir, jako pes, a on mi na to rekne, ale tata to dela taky, nebo tata rekl, a to me vytaci dobela! a takhle je to se vsim, ma tatu za boha, chybi jen ta svatozar. snazim se chapat, ze vyrustal jen s nim, a muj pritel je prece jenom chlap, ale on to, co na nej zkousi, nevidi, nebo spis nechce videt, a kdyz s nim chci mluvit o vychove a pristupu, jde spat, je silene unaveny, a nebo si nechce povidat! pritele moc miluju, ale z tohodle uz jsem nestastna, v podstate se kazdy den hadame jen kvuli malemu, a nenecha si vysvetlit, ze ho syn v patnacti nakope do zadele..chci, aby jsme byli zajedno, ale neustale mi podkopava nohy, a resit to nechce, poradte, jak by jste to resili vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15.8.15 22:11

Pokud to opravdu odmítá řešit, tak domluva bude těžká. Já bych ho asi zkusila fakt přemluvit, že bych si o tom chtěla promluvit jako dva rozumní lidé, nebo jít na něj nějak jinak.Co na něho může platit.. Pokud vázne komunikace mezi partnery je to vždycky špatně, protože, když jeden pořád utíká od rozhovoru, nikdy se to nevyřeší a napětí stoupá. Možná bych zkusila zjistit na koho opravdu dá - matka, sestra kdokoliv a třeba s tím domlouváním pomoci. Nebo koupit knížku o dětech s ADHD, ale pokud nečte je to k ničemu. Je to celkem prekerka, ale dá se předpokládat, že vám to za chvíli přeroste přes hlavu, pokud se nic nezmění. S chlapama je někdy těžká domluva :-D ale když se ví co na ně platí, tak se někdy dějí zázraky :-D Moc jsem neporadila :-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
15.8.15 22:40

@moniise
Přiznej si, že ho nemáš obzvlášť ráda. Kluci se chovají jinak, než děvčata. Doporučuju odborníka pro všechny tři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35545
15.8.15 22:56

Mám z toho pocit, že asi srovnáváš své dítě a jeho dítě. My máme staršího kluka a to je jakobych četla o našem, padesátkrát mu řeknu, nelez tam, tak tam vleze a nabije si čuňu. My říkáme, že to je typický kluk. Tátu napodobuje také ve všem..takže vylízání talíře - ihned sjeď chlapa a ne malého, to je typická nápodoba.
Přítel by se měl určitě naučit respektovat, že pokud ty něco zakážeš, on to nesmí obratem povolit, v tomhle musíte být za jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.8.15 08:14

Souhlasím s kozisek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6564
16.8.15 20:43
@Kobliha51 píše:
@moniise
Přiznej si, že ho nemáš obzvlášť ráda. Kluci se chovají jinak, než děvčata. Doporučuju odborníka pro všechny tři.

Tak když ony ty cizí děcka jsou tak neschopný… však to tu píše každá druhá co ho má doma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25332
16.8.15 22:14
@jakanas píše:
Tak když ony ty cizí děcka jsou tak neschopný… však to tu píše každá druhá co ho má doma
:mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25332
16.8.15 23:30

Nemůžu se zbavit dojmu,:že nějak podobně by vyzněl příspěvek od otčíma z diskuze, kde zakladatelku malém lyncovaly - matka je měkká, skáče mu na jeho fnukani, on jen chce nějakou vychovu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
17.8.15 09:09

Pokud má prokázanou hyperaktivitu, tak je to velmi těžké. Nejde vaše děti srovnávat. Na druhou stranu se nedivím, že tě to vytáčí, ale tady je nutný jiný přístup, než zákaz a příkaz. Myslím, že by to opravdu potřebovalo odborníka, který by vám poradil, jak na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22847
17.8.15 18:19
@Bábrdl píše:
Nemůžu se zbavit dojmu,:že nějak podobně by vyzněl příspěvek od otčíma z diskuze, kde zakladatelku malém lyncovaly - matka je měkká, skáče mu na jeho fnukani, on jen chce nějakou vychovu…

Ano, přesně tenhle dojem mám taky, to je zkrátka ta potíž s jednostrannou informací. A proto pořád říkám - holky netlačte tak na pilu, není všechno zlato, co se třpytí - není každá tchyně bestie a každý chlap úplně neschopný ( anebo všehoschopný ) parchant. v

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama