Chlap na mateřské

6.11.19 17:37

Chlap na mateřské

Co si myslíte o chlapech mateřské? Manželka vydělává o dost víc než já, má vlastní firmu a požádala mě, jestli bych ji nezastoupil, ale mě to přijde takové proti přírodě? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5724
6.11.19 17:40

No a nemyslíš na rodičovské? Jinak na rodičovské mi to přijde v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24777
6.11.19 17:43

Tak proti přírodě je asi i to, že vydělává o dost víc ne? Tak zlepší svůj plat natolik, aby to nebylo proti přírodě a ona si ráda bude užívat doma s dítětem. Být to u nás takto, tak bych taky stála o vystřídání, aby se rodina měla líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20094
6.11.19 17:45

Tak je to takový obrácený, ale pokud to té rodině vyhovuje, proč ne. Znám 3 chlapy, co byli na rodičovské a dali to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
876
6.11.19 17:47

@RadekMaterna Co přesně je na tom proti přírodě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5724
6.11.19 17:47
@Aspera píše:
Tak proti přírodě je asi i to, že vydělává o dost víc ne?Tak zlepší svůj plat natolik, aby to nebylo proti přírodě a ona si ráda bude užívat doma s dítětem. Být to u nás takto, tak bych taky stála o vystřídání, aby se rodina měla líp.

Proč je to proti přírodě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24777
6.11.19 17:51
@Wani píše:
Proč je to proti přírodě?

To byla reakce na něj. Když je proti přírodě být na mateřské, tak je i toto proti přírodě ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10276
6.11.19 17:59
@RadekMaterna píše:
Co si myslíte o chlapech mateřské? Manželka vydělává o dost víc než já, má vlastní firmu a požádala mě, jestli bych ji nezastoupil, ale mě to přijde takové proti přírodě? :nevim:

A kolik vydelavas ty? Vzdyt se muzete vystridat. Nebo v ty firme musi byt od rana do vecera?
Jinak me se to nelibi. Kdyz je chlap na RD, tak mi uz neprijde jako chlap. Ze uz je zzenstilej. Ale to je jen muj pohled na vec. Ostatnim zenskym to treba nevadi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9949
6.11.19 18:11

V pohodě, nemám nic proti mužům na RD, proč ne, když se tam dohodnou :)
U tebe vidím problém v tom, že se s tím zřejmě neztotoznujes, to pak je na zvážení, zda do toho jít nebo ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4265
6.11.19 18:17

Škoda že už mám vnoučata. Dnes bych do toho skočil po hlavě a starou poslal do háku. Takovej vegáč mít tři roky bych si nenechal ujít. Po mateřský bych si samozřejmě postěžoval v práci fešné spolupracovnici jaké to bylo ubíjející. ;) :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24194
6.11.19 18:20

@RadekMaterna Mému muži na tom tedy nic proto přírodě nepřišlo, starat se doma o děti a domácnost. Někdo to dělat musí a ženská na to fakt nemá patent. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10879
6.11.19 18:24

Na mateřské to moc nechápu (těch prvních půl roku), na rodičovské to chápu a i jsem to manželovi navrhovala (že bychom se vystřídali, až bude prckovi třeba 1,5-2 roky). Já teda vydělávala víc, ale zase ne dvojnásobek, takže jsem to nechala na něm. On ale nechtěl, resp. požádal mě, abych to vydržela doma já. A je pravda, že od té doby mi doma hrozně moc pomáhal a vážil si toho, že jsem s dětmi doma (až když mu reálně „hrozilo“, že to na něj spadne, tak si uvědomil tu běžnou rutinu).
Znám ale vícero chlapů, kteří na část RD šli. Jeden to nedal, resp. nedala to manželka, protože on zastal jen péči o dítě, ale domácnost zůstala komplet dál na ní a ona po práci vařila, prala, žehlila, a byla vyřízená, takže si to zase vyměnili zpět. Dva to dali naprosto s přehledem. Objektivně musím uznat, že ten jeden neskutečně překvapil, jel doma dál podle svých manažerských schopností a znalostí, takže velmi rychle vymyslel zlepšováky na všechno, stíhal toho podstatně víc než já, nesklouzl do prokrastinace a naopak využíval každou minutu, a jeho žena se opravdu vracela do naklizené domácnosti s uvařenou večeří. Ale bylo to tedy jeho rozhodnutí, chtěl vypadnout z byznysu a vnímal to jako ideální příležitost utřídit si myšlenky a priority, říká, že to bylo za 5min. 12 před vyhořením z práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
6.11.19 18:43

Pokud zena chce byt na rodicaku a nemuze, protoze chlap nedokaze minimalne stejne jako ona uzivit rodinu, tak za me teda des a takoveho chlapa bych nebrala ani nahodou :roll:.Ve vsech jinych pripadech smekam a myslim si, ze je takovy chlap fakt borec :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24858
7.11.19 23:15

Pokud chce a nebude jí to líto, tak proč ne. Manžel se na malého vždycky hrozně těší, je s ním rád, v práci se mu po nás stýská, ale za a) kojím a za b) bych jeho příjem nahradit nedokázala a za c) si neumím představit že by vydržel dýl jak měsíc mimo zaměstnání, by mu hráblo a aktivity s dítětem a v domácnosti by mu to nevynahradily. Mně to potíže nedělá, nemam za sebou 15 let kontinuální kariéry.
Jinak tak od 1,5-2 let by se mi líbila možnost, aby oba rodiče měli nějaký druh částečného úvazku, že by se střídali v zaměstnání i v péči o dítě. Ale to je utopie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat