Chodíte mimo obec?

Anonymní
8.3.21 08:03

Chodíte mimo obec?

Ahoj, nedávám anonym, aby mě někdo obvinil, že jsem troll, ale je to z toho důvodu ze se stydím. Bydlíme s přítelem ve stejném okrese v sousední vesnici, jsme zvyklý k sobě téměř denně chodit, ale teď protože jsme před třemi týdny prodělali covid, ale nechceme ohrozit rodinu (boji se, že to přitáhne domu) se stýkáme venku. Většinou jsme v mé obci, kde jsou skryté lesoparky. Stejně mám špatné svědomí, že se stýkáme i když se to nesmím, predtim jsme se prave kvůli covidu a nschlazeni měsíc neviděli…
No moje otázka zní… stýkáte se i tak s někým? I třeba mimo vaší obec?
Nechci tu vyvolat nějakou bouřlivou diskuzi :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3778
8.3.21 08:14

Já se klidně přiznám, protože si nemyslím, že dělám něco špatnýho. Mám práci a obchod v rámci svojí obce, takže přes týden dodržuju stoprocentně, a teď o víkendu jsem odvezla rodičům polívku, protože mamka je nemocná, já už jsem covid měla. Viděla jsem se s ní cca pět minut, a když už jsem tam byla, šla jsem na procházku do lesa, kde jsem za celou asi hodinu venku nepotkala živou duši. Bylo to mimo mojí obec. nemám nijak špatný svědomí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
828
8.3.21 08:16

Ne, nechodime. V pátek jsme s dětmi byly v sousedním městě, protože jsem je musela odvést na hlídáni k mamce, jinou moznost jsme neměli. Ale jinak se držíme doma a chodíme na vycházky do přilehlé přírody která je součástí obce. Ale zijeme na vesnici a máme velkou zahradu, tak to asi máme jednodušší, než lidi, co bydlí v paneláku ve městě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6018
8.3.21 08:20

@Azeretereza Buď v klidu pokud jsi odvezla rodičům polévku je to péče o blízkého člověka. Třeba skauti takto vozí ná¨kupy lidem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 08:23

Stýkám se se svým partnerem, i když on musí vyjet mimo obec. Má to jednodušší v tom, že v našem městě pracuje, takže, když je se mnou, tak je pro policii stále v práci a jezdí jen do práce a z práce.

• Citovat
  • Nahlásit
2421
8.3.21 08:25

Chodíme ven normálně, kamkoliv v rámci kraje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25030
8.3.21 08:29

Chodíme jen v rámci obce, ale naštěstí máme okolí rozlehlé, tak je kam chodit. Většinou na procházce venku nikoho nepotkáme. Jinak opouštím okres jen, když jedu pomáhat rodičům, to se naštěstí může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5139
8.3.21 08:30
@Petula306 píše:
Chodíme ven normálně, kamkoliv v rámci kraje.

v rámci kraje? Ne jen okresu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
8.3.21 08:31

Ne, nechodím. Manžel ale musí. Rekonstruujeme rodinný dům v jiném okrese a musíme to stihnout do porodu (konec května). Chlap na něm maká svépomocí, díky corona uzávěrám, už dva roky. A teď už fakt ale nemáme na výběr, takže neexistuje vynechat víkend.
Jenže on sedne do auta, dojede před barák, vleze do něj a celý den nevystrčí nos. Večer pak sedne do auta a jede zase domů. Takže to neberu jako takové žhavé porušování, jako když se někdo pohybuje na území cizí obce a potkává lidi.
Jinak i zbytek rodiny dodržuje pravidla a pokud nejedou do práce a nebo k doktorovi, tak zůstávají doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3791
8.3.21 08:32

Ne, poslední týden jsem nevytáhla paty z obce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2421
8.3.21 08:32

@Veru1987 jo, v rámci kraje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3573
8.3.21 08:37

Bydlím ve vetsim meste, kde je hodne moznosti, kam treba s kočárkem jit, tak nemam potrebu to porusovat.. Ale bydlet nekde v male visce, tak se na to vykaslu. Moji rodice bydli od nas doslova za rohem, tak s temi se vidame normalne. Jsou ockovani, tak co.. S pribuznymi mimi mesto se ted nepotkavame.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
8.3.21 08:40
@Anonymní píše:
Ahoj, nedávám anonym, aby mě někdo obvinil, že jsem troll, ale je to z toho důvodu ze se stydím. Bydlíme s přítelem ve stejném okrese v sousední vesnici, jsme zvyklý k sobě téměř denně chodit, ale teď protože jsme před třemi týdny prodělali covid, ale nechceme ohrozit rodinu (boji se, že to přitáhne domu) se stýkáme venku. Většinou jsme v mé obci, kde jsou skryté lesoparky. Stejně mám špatné svědomí, že se stýkáme i když se to nesmím, predtim jsme se prave kvůli covidu a nschlazeni měsíc neviděli…
No moje otázka zní… stýkáte se i tak s někým? I třeba mimo vaší obec?
Nechci tu vyvolat nějakou bouřlivou diskuzi :oops:

Zrovna to omezení pohybu jen na obec je dost mimo mísu. Na vesnicích ani kolikrát nevíš, kde je konec katastru obce, když se jdeš projít například do lesa… Absolutně mi nedává smysl, že ve velkých městech může být hlava na hlavě v parcích, ale my v obci s pár stovkama obyvatel se nemůžeme ani pořádně projít v přírodě, kde za dvě hodiny procházky nikoho nepotkáme. Takže ne, katastr obce nějak neřeším. Ale to nikdo tady. A to opravdu ne ve smyslu toho, že bychom zbytečně jezdili do města, hrnuli se do obchodů atd. Jedná se opravdu o místa, kde především přes den nikdo není. Navíc když si to tak vezmeš, tak na polňačkách není ani označen konec jedné obce a začátek obce druhé. :lol: Daleko větší smysl by dávalo omezení na km od domu… Navíc nemáme obchod, takže stejně, když potřebuji nakoupit, tak do nejbližšího města prostě musím. Což v podstatě znamená, že když se chce člověk projít jinde, než v rámci obce, tak stačí vyjet do města např. do lékárny A můžeš si krásně projít město plné lidí třeba každý den. Takže za mě to má opravdu logiku. :palec: :potlesk: P. S. než mě tady všichni budou hejtovat, tak to s procházením se po městě dávám jen jako příklad paradoxu, který tímto opatřením vzniká, tedy opravdu to nedělám. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
8.3.21 08:40

Muž strávil podstatnu část víkendu u své matky, protože potřebovala něco doma opravit. Vzal děti. Přijem mu tam s tím pomoct švagr.
A neplánovaně jsme hlídali děti od kamarádky, protože řeší v rámci rodiny nějakou krizovou situaci, tak bylo potřeba dostat děti na chvíli z domu.

S nějakým dovezením polévky nebo rande v lese bychbala si v klidu. Včera byli tady na zahrádkách za slunného počasí slezlé celé široké famílie a kamarádky s dětmi. 8)
Jen tch zdravotníků mi je teda líto, že se dřou a lidi jim do toho hází vidle.

A ilegálně jsem projela si 2 km při vyjíždce mimo katastr obce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5139
8.3.21 08:43
@Petula306 píše:
@Veru1987 jo, v rámci kraje.

A jak to děláte? Jezdite normálně mimo okresy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat