Cholerický výstup manžela - jak dál?

Anonymní
2.8.20 13:34

Cholerický výstup manžea - jak dál?

Ahoj všem,

prosím anonymně. Jsem vdaná, dvě děti, momentálně oba na táboře. Rozhodli jsme se s manželem, že za nimi pojedeme. Vzali jsme mé služební auto (soukromě můžu), on si sedl za volant a jeli jsme. Za městem jel tam, kde je ideál tak 70-80, protože jsou tam prudké zatáčky, cyklisti, je to mezi poli, takže srny, občas tam jede někdo jak ho..do a minulý týden tam byl v jedné zatáčce smrťák, tak tam jel 110. Až se mi dělalo zle, což je už co říct, nemluvě o tom, že když by byla havárka, tak u toho služebního je to komplikované a musela bych to celé platit.
Tak jsem ho prosila (to prosím tam bylo), aby jel pomaleji. Jednou, podruhé, potřetí. S tím, že se bojím a že se mi dělá špatně. Potřetí on duplnul na brzdu (naštěstí za námi nkdo nejel), otevřel dveře, agresivně vystoupil a řval, ať si dál jedu sama. A šel pěšky směrem k městu. Já rozklepaná si přesedla a jela dál, protože děti bylo třeba vyzvednout a z tábora odvézt. Za chvíli telefon - vrať se pro mě. Já to udělala, což možná byla chyba. Do tábora jsem to dořídila, v autě bylo dusno.

Už se mi to jednou stalo s ním v Německu, když jsme se ve třech s kamarádkou vraceli z hor. Tehdy jsem řídila já, on přikázal, ať okamžitě zastavím (já myslela, že je mu zle), on oběhl auto a fyzicky i slovně mě vyhodil z auta. Měla jsem tehdy strach, že mě tam v noci nechá, ale ujel jen pár metrů a pak čekal, až nastoupím.

Co s tím??? Mlčet? Vůbec neragovat na jeho styl jízdy? Kritiku on moc nesnese…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

852
2.8.20 13:37

Takhle se chová vyhradne pri rizeni auta?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1238
2.8.20 13:37

Když už vystoupil, tak bych ho nabrala až na zpáteční cestě, aby měl čas vychladnout. A příště bych řídila rovnou já (zvlášť svoje služební auto). Když se chce zabít, tak prosím, ale mě ať do toho netahá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.8.20 13:42
@kalie píše:
Takhle se chová vyhradne pri rizeni auta?

Ne. Třeba se pohádá se svými zaměstnankyněmi a ony pak brečí a dávají výpověď - asi dvakrát jsem jela klidnit vášně. Takže se určitě takhle vzteká i jinde, nejsem s ním celý den.

Doma „bouchne“, ale ne tolik, když vidí rozházené hračky dětí, boty, aktovky, ale je tak % kdy to vidí, ale nevadí mu to. Před jeho příchodem se to snažím uklidit, děti se už taky naučily věci odkládat, aby podnětů bylo co nejmíň.

• Nahlásit
  • Citovat
1238
2.8.20 13:45
@Anonymní píše:
Ne. Třeba se pohádá se svými zaměstnankyněmi a ony pak brečí a dávají výpověď - asi dvakrát jsem jela klidnit vášně. Takže se určitě takhle vzteká i jinde, nejsem s ním celý den.Doma „bouchne“, ale ne tolik, když vidí rozházené hračky dětí, boty, aktovky, ale je tak % kdy to vidí, ale nevadí mu to. Před jeho příchodem se to snažím uklidit, děti se už taky naučily věci odkládat, aby podnětů bylo co nejmíň.

Tak tady by měl se sebou dělat něco on a ne všichni ostatní, ne? Je vám v tom dobře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22760
2.8.20 13:48
@Anonymní píše:
Ne. Třeba se pohádá se svými zaměstnankyněmi a ony pak brečí a dávají výpověď - asi dvakrát jsem jela klidnit vášně. Takže se určitě takhle vzteká i jinde, nejsem s ním celý den.Doma „bouchne“, ale ne tolik, když vidí rozházené hračky dětí, boty, aktovky, ale je tak % kdy to vidí, ale nevadí mu to. Před jeho příchodem se to snažím uklidit, děti se už taky naučily věci odkládat, aby podnětů bylo co nejmíň.

Takže se ho kompletně bojíte a ty jeho výstupy mu žerete. V tom případě mlč a nekritizuj ho, nechápu, proč se ptáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.8.20 13:49
@akavi píše:
Tak tady by měl se sebou dělat něco on a ne všichni ostatní, ne? Je vám v tom dobře?

Tak ty příchody nejsou nic moc, klidním ho anebo tomu předejdu úklidem, případně to často trvá jen pár minut a on si jde do své kanceláře doma a je klid.

Tohle v autě se stává tak 1 x za dva roky.

Já to beru jako bouřku, která přejde, ale pro děti to bude asi horší.

Když jsem to s ním řešila, tak v tu ránu startuje, že musí, protože jinak bychom žili jako v chlívě a že je to moje výchova, že děti rozmazluju… Moc neuzná, že jeho výchovné metody nejsou OK.

• Nahlásit
  • Citovat
1643
2.8.20 13:50

Navateva odbornika nebo rozvod..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
466
2.8.20 13:52

No jo takove hovadka, ktery si mysli, ze jsou kralove silnici, jsou nejhorsi a nejnebezpecnejsi ridici. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
2.8.20 13:54

Taťka je cholerik a nervák a taky často doma křičel/kriciva, ale NIKDY mamku fyzicky nenapadl (aspoň co vím) a i když z něj vždy šel respekt, tak jsem neměla z něho strach. Tohle už je na psychiatra, zní to jako, že mu vždy rupne v kouli :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4191
2.8.20 13:55

Takhle se chová protože mu nikdo nestanoví hranice a všichni se ho boji. Myslím, že bude jednou mít velké problémy s dětmi a ty s ním, protože to toleruješ. Buran krizeny s raplem. :zed:
Pokud se ptáš konkrétně na tu jízdu v autě s ním, tak už bych s ním do auta nikdy nesedla. Máš svoje, řídit umíš. Ať si s tím svým dělá na silnici třeba přemety.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5225
2.8.20 13:59
@Anonymní píše:

Ontar by ti rekl, ze se mas pred nim smekat a vyslapovat. Je to sice blbost, ale reseni neni tady zakladat stejna temata, kterych tady uz jsou desitky a rad je tam vic nez dost. Naprosto soulasim s hanka.br vyse.

Příspěvek upraven 02.08.20 v 14:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.8.20 13:59
@Nicole 1234 píše:
Taťka je cholerik a nervák a taky často doma křičel/kriciva, ale NIKDY mamku fyzicky nenapadl (aspoň co vím) a i když z něj vždy šel respekt, tak jsem neměla z něho strach. Tohle už je na psychiatra, zní to jako, že mu vždy rupne v kouli :roll:

jo jo, přesně, já už to na něm někdy poznám - jeden z jeho výstupů je skelný pohled, maska, lehce zbledne a ztuhne na sekundu a pak to jede - někdy teda nekřičí, ale bouchne do něčeho, pak třeba zařve anebo prostě něco udělá - jednou takhe vzteky pustil děti na sáních z prudkého kopce v lese mezi stromy - v rychlosti se samozřejmě vybouraly a jen o centimetry minuly strom - bez helmy. Tehdy bylo málem po mně.

• Nahlásit
  • Citovat
22760
2.8.20 14:03
@Anonymní píše:
jo jo, přesně, já už to na něm někdy poznám - jeden z jeho výstupů je skelný pohled, maska, lehce zbledne a ztuhne na sekundu a pak to jede - někdy teda nekřičí, ale bouchne do něčeho, pak třeba zařve anebo prostě něco udělá - jednou takhe vzteky pustil děti na sáních z prudkého kopce v lese mezi stromy - v rychlosti se samozřejmě vybouraly a jen o centimetry minuly strom - bez helmy. Tehdy bylo málem po mně.

Tak to už vůbec nemám slov…Ćekáš, až je zabije?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4191
2.8.20 14:04
@Anonymní píše:
jo jo, přesně, já už to na něm někdy poznám - jeden z jeho výstupů je skelný pohled, maska, lehce zbledne a ztuhne na sekundu a pak to jede - někdy teda nekřičí, ale bouchne do něčeho, pak třeba zařve anebo prostě něco udělá - jednou takhe vzteky pustil děti na sáních z prudkého kopce v lese mezi stromy - v rychlosti se samozřejmě vybouraly a jen o centimetry minuly strom - bez helmy. Tehdy bylo málem po mně.

Máš tedy dobrodružný život. Je to třeba?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama