Šli byste do vztahu s mužem který má dítě?

Anonymní
2.8.20 11:57

Šli byste do vztahu s mužem který má dítě?

Prosím zachovat anonym, nebo smazat. Řeším teď dílema, ohledně budoucího vztahu. Šli byste do vztahu s chlapem který má už 11 měsíční dítě? Matka dítěte se o něj nejeví žádný zájem, a dítě je ve výhradní péči otce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1113
2.8.20 12:01

Zalezi na mnoha okolnostech, hlavne tvem veku-citis se uz na to delat mamu cizimu diteti na plny uvazek? Jakoze ja byvh do toho spis nesla :(, tohle je obr zidpovednost, na zacatku vztahu, kdy ma byt vse uvolnene a pohoda, poznavani toho druheho, budes primarne resit cizi ditki.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3721
2.8.20 12:06

Nikdy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50255
2.8.20 12:06

V tomhle pripade jo. Vypada, ze je to zodpovedny pan. Snazi se. Proc nedat vztahu sanci.
Mi by vadil pouze hejsek, ktery odesel od tehotne nebo odesel po narozeni dite. O takoveho bych ani vidle neoprela. Natoz si s takovym zacit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.20 12:10

@kalie mě bude 23,jako děti mi nikdy nevadíli, mám je i ráda. Ale jestli jsem teď schopná dítě vychovávát nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
5494
2.8.20 12:16
@Anonymní píše:
Prosím zachovat anonym, nebo smazat. Řeším teď dílema, ohledně budoucího vztahu. Šli byste do vztahu s chlapem který má už 11 měsíční dítě? Matka dítěte se o něj nejeví žádný zájem, a dítě je ve výhradní péči otce.

Jen pokud jsi ochotna delat nahradni maminku se vsim vsudy. A samozrejme nepocitej se zadnym vdekem od nikoho. Spis kritiku, jak to delas blbe a nezvladas. A potom pokud budes mit vlastni, tak uprednostnovani toho prvniho ditete otcem.

Pokud jsi obetujici se typ, urcite smele do toho!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1113
2.8.20 12:18
@Anonymní píše:
@kalie mě bude 23,jako děti mi nikdy nevadíli, mám je i ráda. Ale jestli jsem teď schopná dítě vychovávát nevím.

No tak myslim, ze na deti mas jeste cas. Nevypadas, ze by tedka deti byly tva srdcovka. Jako kdybys uz sama deti mela, tak je to neco jinyho, ale jako mlada holka, ktera he bez zavazku a na zakladani rodiny jeste cas,.tak bych si tohle dvakrat promyskela. Zkusila bych rande, par schuzek, abych vedela co a jak, ale nic bych si od toho neslibovala. Nehlede na to, ze kdybyste se pak rozesli, tak v tvym pripade bys prisla i o dite, do kteryho bys investovala svoje nejlepsi roky a hlavne city.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
@Anonymní píše:
Prosím zachovat anonym, nebo smazat. Řeším teď dílema, ohledně budoucího vztahu. Šli byste do vztahu s chlapem který má už 11 měsíční dítě? Matka dítěte se o něj nejeví žádný zájem, a dítě je ve výhradní péči otce.

Znal jsem jednoho, adopce postiženého co se sním natrápil, natahal, problému kopec, cca po 16 letech matka postiženého si našla mladšího odešly… Chromajz mu na odchodu pokynul z vozejku a pravil… Co čumíš blbečku, nutno říci měl pravdu. Dost dlouho byl pohoršen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6998
@Anonymní píše:

Tak to nevím :nevim: dítě je dost malé a věřím tomu že péče by byla z větší části na tobě. Taky jsem měla chlapa co měl dítě ale tou dobou 6lete takže to bylo jiné. Asi bych do toho nešla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1879
2.8.20 12:19

Ne, nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14099
2.8.20 12:20

No celé to bude samozřejmě složitější, než vztah s někým bez závazků. Jeho dítě pro něj bude důležitější, než ty a zároveń nejspíš bude očekávat že se mu pomůžeš s péčí o dítě a to výrazně v dřívějších fázích vztahu, než kdybyste se dávali dohromadi jako dva bezdětní.

A v okamžiku, kdy si pořídíš vlastní dítě, tak ještě ti situaci zhorší hormony, které budou nevlastní dítě chtít považovat za vetřelece.

To všechno se zdá zvládnout a vztahu to může dost pomoci, pokud oba dva jste schopní o obtížích a problémech konstruktivně komunikovat od začátku, pokud jste schopní vnímat svoje potřeby a potřeby toho druhého a potřeby dítěte, být v pohodě s tím, že holt každý člověk má jiné potřeby a hledat společně jak to udělat, aby potřeby všech byly naplněny.

Takže - podle toho jak natom jste se schopnostmu komunikovat a schopnostmi rozumět tomu druhému a rozumět sám sobě to může být buď skvělé a nebo strašné. Nebo něco mezi tím. Stejně jako v jakémkoliv jiném vztahu, i když tady je prostě začátek náročnější a méně sladký, než běžné zamilování se.

Pokud bys do toho nakonec šla a na vážno, ne jen na milenecký vztah, vřele doporučuju projí si tuhle knihu.

https://www.kosmas.cz/…treti-rodic/

pokud se ptáš na mě - tak ve 23 bych do toho téměř jistě nešla, leda bych byla opravdu strašně moc zamilovaná.

Příspěvek upraven 02.08.20 v 12:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50255
2.8.20 12:21
@Anonymní píše:
@kalie mě bude 23,jako děti mi nikdy nevadíli, mám je i ráda. Ale jestli jsem teď schopná dítě vychovávát nevím.

Jeste si mlada. Tak to dobre promysli. Jestli se chces brzo vazat. Ze tady by byl zavazek.
Jde i o to dite. Je velmi male, rychle se na tebe upne. Bylo by zle, kdyz pak hodis zpatecku a odejdes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
461
2.8.20 12:21

Ja ano :) jedine riziko vidim v tom, ze jednoho dne se matka probere a dite si zacne narokovat, coz muze byt psychicky narocne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5312
2.8.20 12:22
@Anonymní píše:

Pokud dokážeš dělat mámu nevlastním dítěti, tak proč ne.. Možná to bude jednoduší, než vycházet s ex a řešit problémy s detma které jsou vychovné jinak než si představuješ.. Já osobně bych do toho nešla protože dokážu milovat jen svoje děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
634
2.8.20 12:23

Já bych do toho šla ale z toho důvodu, že právě takového partnera hledám.. Děti mám ráda a jednou bych si rodinu moc přála. Jenže vlastní dítě mít z osobních důvodů nechci. Je to ale o povaze člověka. Pokud se nato necítíš a už teď pochybuješ, tak do toho nejdi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama