chorioamniální disociace

30
7.3.08 20:15

chorioamniální disociace

Holky měl jste někdo tuto diagnózu? Na NT screen. nám vyšlo vše v naprostém pořádku, NT 1,3CRL 72, nosní kůstka přítomna - prostě vše jak má být… podle MS 12+3 podle ultrazvuku 13+2 ALE..... mám mírnou chorioamniální disociaci, prý to zatím nic není, za 14 další kontrolní ultrazvuk. Chtěla jsem se ale zeptat, zda to taky někdo neměl a jak to dopadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4425
7.3.08 21:29

Já jsem to měla. Jinak bylo vše v pořádku, biochem. screening v 16. týdnu negativní, na plodovku jsem nešla, narodila se mi zdravá holčička :) Tohle nic není, je to tzv. ultrazvukový minor marker, který sám o sobě nic neznamená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
7.3.08 21:55

Moje sestra toto mela u prvního dítete a v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
10.3.08 14:02

holky, moc děkuji za útěchu ..... já doufám, že to za těch 14 dní bude již v pořádku, ale pořád mám červíčka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
26.3.08 15:16

tak bohužel i v 16tt nám ty obaly nesrostly a v cca 1/5 jsou oddělené, tak v pátek jdu na genetiku, tak jsem zvědavá, co mi řeknou. Holky a tu disociaci jste měly po celou dobu těhu? Ach jo… člověk se strachuje a říká si, aby bylo vše v pořádku v prvních třech měsících, potom se zase strachuje při každé odchylce v testech, potom aby donosil alespoň do 36tt a potom zase aby nepřenášel dlouho :roll: Byla bych moc vděčná za každou zkušenost, protože jsem bohužel o té disociaci na netu mnoho nenašla. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1122
8.4.08 19:37

Ahoj…já má bohužel zatím stejnou diagnozu .....ve 12+2 choriamniální disociace.....taky hledám na netu co to může znamenat,ale nikde nic moc zprávy..... AAAA .....napiš jak jsi dopadla a co vše jsi musela podstoupit......my na mimi čekali 2,5 roku a ted tohle…taky mě čekájí triply,genetika a amnio.......vůbec netuším zda se dá s touhle diagnozou donosit zdravé mimi......zatím jsem nikde odpověd nenašla…dr.mi jen řekla že v tomhle období je to ještě běžné u pětiny těhulek.....ale co bude dál pokud se nespojí… 8O 8O 8O 8O dočetla jsem se jen že hrozí genet.poškození tak proto asi všechny ty testy genetické a amnio..... :evil: každopádně taky budu vděčná za každou info…díky
Edik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
9.4.08 00:24

Ediku, tak u nás to zatím dopadlo dobře. Triple testy jsou v pořádku, v 17tt na kontrole zjistili, že se ty obaly už spojily, takže nejdu ani na plodovku a čeká mě už jen podrobný ultrazvuk ve 20tt. Ale psala mi jedna maminka, která měla tu disociaci ještě hodně i po 20tt a dnes má naprosto zdravého chlapečka, jen ji více honili na ultrazvuky, dělali jí plodovku a prostě ji více hlídali, ale vše dopadlo moc dobře. Takže určitě nemějte černé myšlenky a uvidíte, že to bude vše v pořádku. Jinak mi říkali, že pokud by dopadly všechny ostatní testy dobře a byla tam jen ta disociace, že plodovka není ani nutná. Držím palečky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1122
10.4.08 11:21

aaa …díky ..pozitivních zpráv není nikdy dost…já jdu v 16tt tak uvidíme jak to dopadne…tobě držím palce at máte až do konce vše v pořádku..... :D :D užívej si těhu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2974
10.4.08 11:29

Holky bavíte se o disociaci plodových obalu,je to to stejné?Tak tu mám taky proto asi taky špiním

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
10.4.08 14:45

dasko, ano, je to to stejné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1122
23.4.08 16:56

DASKO…vážně,to jsem ani nepostřehla.....já myslela že je u tebe příčina neznámá........no mě na utz řekli že kdybych začala krvácet že je to tím,at se nebojím.......ale já ani nezašpinila (prozatím) :wink: :wink: tak doufám že nám to všem dobře dopadne.....
Ty už ale skoro nešpiníš že jo,tak to už se ti taky spojili nebo jak to pořád máš...... 8O 8O 8O
mějte se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2974
23.4.08 17:04

edíku pořád hodně slabě špiním dr. říkala,že si není jista jestli je to tím,tak nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zdenka_v
26.9.13 14:06

Kamarádka ve 20.tt ma ch. disociaci. co to pro ní znamená? Gen. testy měla v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Reklama