Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
daiq: letos jeste plati dite zapsany jen v pasu
ale ted uz ti ho asi ani nezapisou (presne nevim kdy je ten spravnej datum kdy ty zapisy konci) pak uz musi mit vlastni pas at se meni ci nemeni ![]()
Také se připojuji. dnes jsem volala na velvislanectví chorvatska-sídlo v čr a bylo mi řečeno že sice v unii nejsou, ale ze schváleného zakona nebo dohody musí pouštěn na OP, a děti od 26.6.2012 musí mít svůj vlastní pas i když je děcku třeba jen týden-mění nemění se musí ho mít nebo vás pravděpodobně nepustí. stojí 100kč a trva to měsíc jako u norm. pasu ![]()
My jeli autobusem a měli jen občanky, všichni ostatni měli pasy, ale pustili nás v pohodě, občanka stačí. Nevím jak by to bylo, kdybyste letěli letadlem.
Máte někdo občanky pro děti? Já když jsem si měnila trvalé bydliště, přemýšlela jsem nad tím, jestli neudělat dětem i pasy, ale zas není vůbec jisté, jestli někam do zahraničí pojedeme - a tak mi úřednice poradila, ať jim udělám také občanku. Nevím, jak moc se to ví, ale ač všude melou o „prvním občanském průkazu v 15 letech“, tak naše obě děti mají stejnou občanku (kartičku) jako já ve svých třech a pěti. Tj. pustí-li na tento doklad mě, předpkládám, že by měli pustit i děti (pojedeme-li do Chorvatska, spíš tedy řešíme Rakousko, kde by nás asi tak strašně nezničilo, kdyby nás na hranicích otočili
…).
No nám říkaa úřednice že ty děti raději pas, že na občanku děti pravděpodobně nepouští. zavolejte si na velvyslanectví chorvatska v čr-tam vám vše řeknou a vysvětlí. tel. jsou 233 340 479,233 343 464.my tam taky volaly a vše potřebné víme