Chřipka nebo zánět ledvin?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aires
Povídálka 40 příspěvků 06.02.17 10:34
Chřipka nebo zánět ledvin?

Ahoj všem, měla bych malý dotaz. Včera večer jsem dostala teplotu, vysokou, dokonce i s třesavkou. Zkrátka takhle jsem při horečce ještě nikdy netrpěla. Teď uvažuji jestli jít k doktorovi. Přece jen horečku mám dnes teprve druhý den a žádné jiné příznaky, je trochu bolest zad. Snad začátek chřipky nebo virózy..Ale minulý týden jsem trochu prochladla a měla asi zánět močových cest, po 2 dnech ale zabrali čaje a brusinky a potíže ustoupili. Myslíte že to může mít souvislost? Že by se z toho vyvinul zánět ledvin? Ale u toho by měly bolet záda opravdu hodně, ne? Máte s tím někdo zkušenost? A šli by jste k doktorovi pro radu? Aby si nemyslel že jsem hypochondr :D Děkuji za rady :)

Reakce:

Alyss1
Závislačka 2819 příspěvků 6 inzerátů 06.02.17 11:03

U chřipky je vysoká teplota, zimnice, ale je tam poměrně dost velká bolest svalů a kloubů. kašel také, ale většinou se přidá až druhý třetí den.

zánět ledvin může být zcela bezpříznakový. bolet záda nemusí.

já k doktorům obecně nechodím. s jednodenní horečkou už vůbec ne. můžeš i koupit v lékárně domáci crp test..

zůstala bych doma v posteli a léčila chřipku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 11:03

Nejlepší bude, když zajde k lékaři a řekneš to co tady.

Napíši svoji 20 let starou zkušenost. Jeden den jsem jela k sestře a musela po cestě několikrát na malou (cca za 1,5h). Nic mne nenapadlo. Po několika týdnech mi najednou bylo mizerně, bylo mi špatně, motala se hlava, tak jsem šla k lékaři (během dne jsem ještě dostala horečku). A jaké to bylo překvapení, že jsem měla větší zánět moč. cest. Trvalo ještě pak skoro rok, než jsem neměla problémy.

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 06.02.17 11:10

Nešla bych k doktorovi, zůstala bych doma :)

Janli
Kelišová 5957 příspěvků 9 inzerátů 06.02.17 14:55

Popros někoho, aby tě lehce udeřil hranou ruky do oblasti ledvin. Pokud se zakousneš bolestí do matrace, je to zánět ledvin. Jinak můžeš léčit chřipku.

Kathleena
Kecalka 112 příspěvků 06.02.17 21:50

Skoro bych řekla, že to vypadá na zánět ledvin, zvlášť, když jsi měla minulý týden problémy s močovými cestami.

Aires
Povídálka 40 příspěvků 08.02.17 17:36

Díky všem za rady.
Potíže neustávali tak jsem šla k lékaři, ten diagnostikoval krev v moči a nasadil antibiotika. Bohužel neprovedl základní vyšetření, krev na CRP, ani pořádný rozbor moči. Tak můžu jen hádat jestli to tak opravdu je. Každopádně ATB nezabírají a po 4 dnech horeček doma už lezu po zemi. Jako zdravotní laborantka už uvažuji nad tím, nechat si udělat testy jako samoplátce.

blumen
Hvězda diskuse 41825 příspěvků 08.02.17 17:40
@Aires píše:
Díky všem za rady.
Potíže neustávali tak jsem šla k lékaři, ten diagnostikoval krev v moči a nasadil antibiotika. Bohužel neprovedl základní vyšetření, krev na CRP, ani pořádný rozbor moči. Tak můžu jen hádat jestli to tak opravdu je. Každopádně ATB nezabírají a po 4 dnech horeček doma už lezu po zemi. Jako zdravotní laborantka už uvažuji nad tím, nechat si udělat testy jako samoplátce.

Co to mas za doktora? To opravdu neudelal kultivacni vysetreni moci, ktere trva 3 dny? Ja nela pri poslednim zanetu mocaku rezistenci na 8 antibiotik z 10-ti. Klidne muzes byt rezistentni taky, da se to ocekavat.

Sla bych zitra rano k jinemu doktorovi, popripade ted na pohotovost.

Aires
Povídálka 40 příspěvků 08.02.17 17:54

No moc kvalitní doktor to asi nebude. Jako člověk který se v oboru pohybuje, vím, že tohle jsou naprosto standardní vyšetření. Jeho přístup mě překvapil. Jen mi řekl, že nějaký problém tam bude, ale že to teď nepozná. Prý se mám v pátek přijít ukázat a pak se uvidí. Jenže mě se moc do pátku čekat nechce, protože ani přes ATB se to nezlepšuje. A ráda bych věděla na čem jsem.

blumen
Hvězda diskuse 41825 příspěvků 08.02.17 17:58
@Aires píše:
No moc kvalitní doktor to asi nebude. Jako člověk který se v oboru pohybuje, vím, že tohle jsou naprosto standardní vyšetření. Jeho přístup mě překvapil. Jen mi řekl, že nějaký problém tam bude, ale že to teď nepozná. Prý se mám v pátek přijít ukázat a pak se uvidí. Jenže mě se moc do pátku čekat nechce, protože ani přes ATB se to nezlepšuje. A ráda bych věděla na čem jsem.

A neposlal tu moc na kultivaci a nenasadil ATB naslepo, ze je pak podle citlivosti upravi? Necekala bych do patku, zasla bych i na tu pohotovost, pokud mas s ATB stale vysoke horecky, pripadne pockala do zitra, zjistila, zda udelal ci neudelal kultivaci a pokud ne, tak sla jinam.

Aires
Povídálka 40 příspěvků 08.02.17 18:00

Kultivaci nedělal, moč ani do laboratoře neposílal. Udělal jen orientační vyšetření v ordinaci, pomocí diagnostických proužků na moč.

blumen
Hvězda diskuse 41825 příspěvků 08.02.17 18:02
@Aires píše:
Kultivaci nedělal, moč ani do laboratoře neposílal. Udělal jen orientační vyšetření v ordinaci, pomocí diagnostických proužků na moč.

To nepochopim. Tak ta pohotovost to jisti. Nebo proste msis jinam. Do laboratore bych si jako samoplatce nechodila, stejne pak nekdo musi predepsat leky.

Janli
Kelišová 5957 příspěvků 9 inzerátů 08.02.17 22:57

Jestli ti můžu poradit, tak nechoď na pohotovost, ale rovnou na urologii. Mám s pohotovostí a záněty močových cest dost špatné zkušenosti. Vyšetření probíhalo v kabátu a lékařka určovala diagnozu ze vzdálenosti dvou metrů. Jen mi vždycky předepsali antibiotika naslepo a běžte domů… Na urologii mi vždycky udělali pořádné celkové vyšetření včetně ultrazvuku a to i v noci.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >