Antidepresiva pořád nezabírají!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.17 19:50
Antidepresiva pořád nezabírají !

Ahoj. Zítra to bude 3 týdny co je beru a zatim se necítím ani o trochu lépe. Bojim se jestli vůbec zaberou :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 05.02.17 20:06
@Anonymní píše:
Ahoj. Zítra to bude 3 týdny co je beru a zatim se necítím ani o trochu lépe. Bojim se jestli vůbec zaberou :(

Antidepresiva jsou jako antiko..Může trvat než natrefis na dobré…Dej tomu ještě týden a změn je

kelynka
Kelišová 6755 příspěvků 05.02.17 20:08
@Anonymní píše:
Ahoj. Zítra to bude 3 týdny co je beru a zatim se necítím ani o trochu lépe. Bojim se jestli vůbec zaberou :(

Zalezi hodne i na problemu jaky mas a jak dlouho. Jak se ti panika projevuje?

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 05.02.17 20:08
@Anonymní píše:

kdy jdeš na kontrolu Dr? Ty tři týdny jsou taková akorát hranice, kdy už by malinká úleva přijít mohla.. je ale taky otázka jaká bereš a jakou dávku a na co.. některá atb nabíhají až měsíc

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 05.02.17 20:08
@kelynka píše:
Zalezi hodne i na problemu jaky mas a jak dlouho. Jak se ti panika projevuje?

ona nemusí mít paniky

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.17 20:16

Beru Setralin. Začla jsem na pulce, za 3 dny celou a za týden jednu a pul :nevim:

kelynka
Kelišová 6755 příspěvků 05.02.17 21:14
@Anonymní píše:
Beru Setralin. Začla jsem na pulce, za 3 dny celou a za týden jednu a pul :nevim:

Zkus se poradit s dr… Drzim pesti at je lip :hug: Ja jsem vyzkousela ctvery ad a nepomohly ani jedny :zed:

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 05.02.17 21:23
@Anonymní píše:
Beru Setralin. Začla jsem na pulce, za 3 dny celou a za týden jednu a pul :nevim:

a kdy jdeš na kontrolu?

Ou
Kelišová 5170 příspěvků 05.02.17 21:30

1. ještě týden vydržte, pokud by se nic neměnilo, tak se bohužel na první pokus nenašla ta správná a nebo máte nízkou dávku. Což je běžné. Je třeba to řešit s lékařem, rozhodně neupravujte medikaci podle toho, co vám kdo napíše na internetu.

2. jste u někoho v psychoterapii? Léky bez psychoterapie mohou zmírnit nejhorší stavy, ale neudělají vám v hlavě pořádek, nepomůžou vám pochopit kvůli čemu jste se do depresí a úzkostí dostala a už vůbec vám nepomůžou najít cestu ke změně. Od toho je právě psychoterapie.

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 05.02.17 21:41
@Ou píše:
1. ještě týden vydržte, pokud by se nic neměnilo, tak se bohužel na první pokus nenašla ta správná a nebo máte nízkou dávku. Což je běžné. Je třeba to řešit s lékařem, rozhodně neupravujte medikaci podle toho, co vám kdo napíše na internetu.2. jste u někoho v psychoterapii? Léky bez psychoterapie mohou zmírnit nejhorší stavy, ale neudělají vám v hlavě pořádek, nepomůžou vám pochopit kvůli čemu jste se do depresí a úzkostí dostala a už vůbec vám nepomůžou najít cestu ke změně. Od toho je právě psychoterapie.

jenže dokud nezaberou AD tak někdo není té psychoterapie vůbec schopen! nedokáže to.. psychoterapie velmi náročná a v akutním stavu je člověk rád že dýchá a funguje natož terapie! Působíš na mě že nemáš žádnou osobní zkušenost

Ou
Kelišová 5170 příspěvků 05.02.17 21:53

@jdukolem to je báječné, že mě musíte strhat na ad hominem úrovni. velké gratulki.

Vono to je trošičku složitější.

1. nikdo vás na psychoterapii nevezme hned.
2. odhodlání zdvihnout telefon a objednat se taky nějkou dobu trvá.

Tudíž informace, že k lékům patří psychoterapie a že bez toho je efektivita výrazně nižší by měla být podávána hned s tím předpisem. Protože jaksi proces od toho přijetí informace do skutečného zaklepání na něčí dveře je většinou delší, než doba, co zaberou léky.

Prvních několik psychoterapeu­tických sezeních je především o hledání důvěry a vztahu a hloubku a intenzitu procesu určuje především sám klient.

Než začnete někomu vysvětlovat s čím má a nebo nemá zkušenost, zkuste nejdříve trošku víc přemýšlet a ne se rovnou rozhorlit a vytáhnout do boje proti informacím, že bez psychoterapie jsou léky daleko méně efektivní.

Sazkarka
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 06.02.17 07:43

Já brala 5 antidepresiv než nějaká zabrala.Ale jakmile mám stres, úzkost tak nepomůžou ani léky. Mám povahu neurotika a jsem odmala úzkostlivá a to vyplývá z naturelu každeho. Poprvé jsem chytla poporodní depku před 16 lety a od té doby se v tom plácám…

Sazkarka
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 06.02.17 07:44

A třeba antidep.typu SSRI mi nesedlý, jen můj stav ještě zhoršily.

LadyBrigit
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 06.02.17 15:44
@jdukolem píše:
a kdy jdeš na kontrolu?

Ivetaman
Nováček 2 příspěvky 20.05.17 14:40

Zdravim
Beru setralin50 měsíc a minulý týden jsem se citila lépe než teď. Citim tlak na hrudi, v zádech a pálení rukou. Máte někdo zkušenosti jestli to jsou vedlejší účinky, které vymizí a myslite, že je ještě krátká doba, ráda bych se citila jako dřív. Diky za odpověď

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >