Chronický (těhotenský?) kašel a rýma

15
2.1.19 21:14

Chronický (těhotenský?) kašel a rýma

Zdravím maminky :roll: při každém těhotenství trpím těhotenskou rýmou, která vždy po porodu, jako mávnutím proutku přejde. Jenže po nedávné virózce jsem chytla i kašel a kašlu už 7 týdnů. Nepomáhají sirupy, pastilky, inhalace, obklady, prostě mi to stéká z nosu do krku a neustále kašlu. Vypadá to na plánovaný císařský řez a já se bojím, co když to nepřejde a já budu kašlat i po porodu. Je tu někdo kdo kašlal i po SC a přežil to? Prý je to dosti nepříjemné :D děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

755
2.1.19 21:25

Týden před plánovaným císařem.jsem chytla chřipku. Zachvaty kašle,no neskutečný. Trvalo to i po císaři. Kaslala jsem smotana v klubíčku a na jizvu si vždycky přimáčkla polštář. Bylo to nepříjemné,ale přežila jsem. Daleko horší bylo zvracení den po císaři :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7567
2.1.19 21:26

@Siddi1425 no, po sekci bolí jakýkoliv pohyb břišních svalů. Ale nesnesitelné je to tak první tři dny. To mi tekly slzy i při lehkém zasmání. Pak už to docela šlo :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
2.1.19 21:30

Já sice nerodila CS, ale začala jsem kašlat měsíc před porodem a další 4 měsíce po porodu, než jsem zašla na plicní a ti mi dali léčbu. Nekašlala jsem jenom při tlačení, jinak jo a byla to hrůza, jak mě z toho bolely břišní svaly. Pak mě chytly záda a já myslela, že nevstanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8739
2.1.19 23:12

@Siddi1425 ano, já to měla. Cca měsíc před plánovaným sc jsem chytila hnusnej kašel. Manžel dostal ATB, mě doktorka neřešila, takže jsem si to luxusně odtrpela. Hlavne to řekni anesteziologovi, ať ti na sále svihnou zilou nejakej tlumič kašle. Na Jipu jsem si užila. Už mi nedali nic. Takže držet jizvu a vydržet. Teď jsem na začátku tehu a opět už asi čtyři týdny kašlu. Doufám, že do porodu to přejde :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
17.1.19 22:13

@Siddi1425
Dobry vecer, muzu se zeptat, co Vam na tu rymu zabiralo? Ja uz zkusila snad vsechno… :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8739
17.1.19 23:11

@Daisy81 me teď celkem zabral Sinupret

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
18.1.19 08:09

@Daisy81 no mě Vincentka do nosu a i inhalovat ale jinak taky nic :/