Chudokrevnost u dospělých

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gabi32
Stálice 69 příspěvků 20.02.17 15:19
chudokrevnost u dospelych

Dobry den :) jsem chodokrevná a jednou za pul roku jsem chodila na odběry krve, kdy mi doktorka predepsala tabletky s železem asi jednou za rok, po nich se mi to vzdy zlepsilo a tabletky sem mohla vysadit. Minulý rok jsem presla k jinemu dr. Který mi krev jeste nekontroloval. Citim se posledni dobou hodne unavena tak jsem si koupila tabletky železa v lékárně, ale zda se mi že nepomáhají. Tento týden se snad konecne k dr. dostanu.. Trpíte někdo taky chudokrevností? Jak to probíhá u vás? 8o

Reakce:

Princess-ka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 15:23

U mne unava, nechutenstvi, mdloby..

Uju
Kelišová 6526 příspěvků 20.02.17 16:01

Mám chudokrevnost z nedostatku železa a do toho nějaký divný tvar a velikost krvinek. :nevim: Můj doktor to ví už nějaký ten rok a neřešil to, zjistila jsem to až když u něho byla na zástup jiná lékařka a ta si toho všimla. Příznaky nemám asi žádný, když jsem brala železo tak mi bylo stejně jako když zapomenu. Mám ho brát 3× denně, ale většinou zapomenu. Za poslední tři měsíce jsem si nevzpoměla, ale žádnou změnu k lepšímu nebo horšímu nevidím. :nevim:

Gabi32
Stálice 69 příspěvků 20.02.17 16:13

Teda, prave s tabletkami se mi to taky zlepsilo a citila sem se fajn, ted jsem je nemela skoro rok, a obcas se mi zatoci hlava, sem neustale unavena (nekdy vic nekdy min) bledá… No hrozný, doktor na to taky kašle.. Musím si odběr asi vydupat :think: :nevim:

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 20.02.17 16:33

Trpím, ale tabletky se železem jsem nikdy nebyla schopná praqvidelně brát. Nejvíc mi pomohlo jíst často hovězí maso (asi 2× týdně) a k tomu jsem brala kys. listovou s vitaminem B12.

Ester13
Kelišová 5819 příspěvků 20.02.17 16:44

Také mám anemii. Když je to horší, nemůžu dýchat, omdlévám, trpím šílenou únavou. Nejhorší to bylo předloni, to jsem chodila měsíčně na tranfuze. A mám bledou pleť, dásně, nehty, spojiky. Jinak jsem na železu. No, změnila bych hematologa.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >