Chudokrevnost u dospělých

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gabi32
Stálice 69 příspěvků 20.02.17 15:19
chudokrevnost u dospelych

Dobry den :) jsem chodokrevná a jednou za pul roku jsem chodila na odběry krve, kdy mi doktorka predepsala tabletky s železem asi jednou za rok, po nich se mi to vzdy zlepsilo a tabletky sem mohla vysadit. Minulý rok jsem presla k jinemu dr. Který mi krev jeste nekontroloval. Citim se posledni dobou hodne unavena tak jsem si koupila tabletky železa v lékárně, ale zda se mi že nepomáhají. Tento týden se snad konecne k dr. dostanu.. Trpíte někdo taky chudokrevností? Jak to probíhá u vás? 8o

Reakce:
Princess-ka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 15:23

U mne unava, nechutenstvi, mdloby..

Uju
Kelišová 6588 příspěvků 20.02.17 16:01

Mám chudokrevnost z nedostatku železa a do toho nějaký divný tvar a velikost krvinek. :nevim: Můj doktor to ví už nějaký ten rok a neřešil to, zjistila jsem to až když u něho byla na zástup jiná lékařka a ta si toho všimla. Příznaky nemám asi žádný, když jsem brala železo tak mi bylo stejně jako když zapomenu. Mám ho brát 3× denně, ale většinou zapomenu. Za poslední tři měsíce jsem si nevzpoměla, ale žádnou změnu k lepšímu nebo horšímu nevidím. :nevim:

Gabi32
Stálice 69 příspěvků 20.02.17 16:13

Teda, prave s tabletkami se mi to taky zlepsilo a citila sem se fajn, ted jsem je nemela skoro rok, a obcas se mi zatoci hlava, sem neustale unavena (nekdy vic nekdy min) bledá… No hrozný, doktor na to taky kašle.. Musím si odběr asi vydupat :think: :nevim:

monrom
Nováček 20.02.17 16:33

Trpím, ale tabletky se železem jsem nikdy nebyla schopná praqvidelně brát. Nejvíc mi pomohlo jíst často hovězí maso (asi 2× týdně) a k tomu jsem brala kys. listovou s vitaminem B12.

Ester13
Kelišová 5846 příspěvků 20.02.17 16:44

Také mám anemii. Když je to horší, nemůžu dýchat, omdlévám, trpím šílenou únavou. Nejhorší to bylo předloni, to jsem chodila měsíčně na tranfuze. A mám bledou pleť, dásně, nehty, spojiky. Jinak jsem na železu. No, změnila bych hematologa.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >