Reklama

Neumím pít s mírou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 08:28
Neumím pít s mírou

Název je asi jasný. Neznám svou míru pití alkoholu, pokud je větší příležitost(ples atd.),tak i když to vím a stalo se mi to už víckrát a před akcí si sama sobě říkám, že to musím ohlídat, neudělám to a pak mívám i okna, chovám se tak jak se mi nelíbí atd.

Máme malé děti, přes týden nepiju vůbec, o víkendu večer si někdy dáme s mužem, ale většinou v menší míře. Ale jednou za čas prostě přijde akce, kdy to nezvládnu a děsí mě, že alkohol ovládne mě, místo aby to bylo naopak…

přemýšlím o uplné abstinenci, ale v dnešní společnosti to taky není jednoduché, nicméně mi to teď připadá jako nejlepší řešení.

Nejvíc mi samozřejmě záleží na rodině a dětech a na manželovi, tak bych nerada, abych to jednou přepískla natolik, že už to nepůjde vrátit zpátky.

Je tu někdo, kdo má podobný problém, nebo měl…a jak to vyřešil?

Koukala jsem i na AA, tam mají přímo terapii pro kontrolované pití alkoholu, ale to je pro mě nemožné, jezdit v týdnu do Prahy.

Chápu, když mě někdo odsoudí a nebudu se divit.Za rady předem díky. Anonym asi pochopitelný.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 20.02.17 08:39

Ahoj, já tě soudit nebudu, jen ti chci říct že nepiju a že to není jednoduché ve společnosti je blbost. Jestli máš přátele co tě nutí pít, tak se s nimi nestýkej a máš to. Mysli na děti že jim máš jít příkladem. Podle mě je jednoduché nepít alko (když člověk není alkoholik).

martina.se
Hvězda diskuse 56922 příspěvků 20.02.17 08:44

Soudit? netřeba - mám ve svém okolí lidi, kteří jsou úplně stejní - jak se čuchne k chlastu, stávají se z nich zvířata :D my jsme zrovna po akci, kde bylo přesně toto vidět.. hele, radu nemám - spíš se fakt alkoholu zdržet :think: ono je fakt lepší nepít, než udělat průšvih :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 08:45

Já jsem taky abstinent. A když opravdu chceš být abstinent tak tě žádná společnost nezajímá i mě občas lámou abych si dala, ale nedám si ikdyby se postavili na hlavu, prostě to nechci. :D Tak buď přestaň pít nebo si stanov hranici, že max třeba jen sklenička vína a dost. ;)

katyna1984
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 20.02.17 08:46

Ahoj, taky chci podpořit, že být v dnešní době abstinent není nic strašného. A to mám kolem sebe přátele, kteří popiji celkem často. Stačilo párkrát odmítnout a teď už se ani nikdo nesnaží nabízet :) ale jelikož máme v rodině alkoholika, vím že to nemusí být hlavně pro Tebe jednoduché, naučit se říct skleničce ne.. hodně štěstí

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2165 příspěvků 20.02.17 08:49

Ahoj, já tohle měla, když jsem byla mladší, než jsem měla dítě. Když byla nějaká větší akce, vůbec jsem nevěděla, kdy mám dost. Teď už najednou mám jakousi záklopku, protože vím, že potřebuju druhý den fungovat. Další věc je ta, že prostě po třicítce už toho nemůžu vypít jako dřív, protože tělo už to nezvládá, měla bych mnohem horší kocovinu než zamlada. Navíc, čím jsem starší, tím mi opilá žena připadá odpudivější. Ve studentských časech, kdy tak nějak pařili skoro všichni, jsem to neřešila.
Nevím, co ti poradit, asi bych zkusila tu abstinenci, jestli opravdu nejsi schopna si dát třeba 2-3 sklenky a přestat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 08:50
@Anonymní píše:přemýšlím o uplné abstinenci, ale v dnešní společnosti to taky není jednoduché, nicméně mi to teď připadá jako nejlepší řešení.

Nepiji vůbec, „společnost“ to po čase začala respektovat. Trvalo to několik let, než pochopili, že si prostě nedám nic. Alkohol mi prostě nechutná, tak proč se mám nutit, abych byla jako jiní.

viky23
Neúnavná pisatelka 16164 příspěvků 20.02.17 08:54

Mela jsem to podobne, parkrat do roka jsme se opily s kamoskou, pak taky okna treba nebo trapne chovani. Taky nejak nemam klapku. Tak radsi nepiju vubec a je mi lip. Ony ty kocoviny stejne byly rok od roka horsi. To mi za to nestoji ;)

Heivka
Závislačka 2971 příspěvků 20.02.17 09:00

Taky jsem abstinent, párkrát jsem během puberty alkohol zkusila a vůbec se mi nelíbilo, že nemám úplnou kontrolu nad sebou, byla to tak hrozná bezmoc, že jsem se rozhodla nepít, je to už 13 let a když se jdeme někam bavit, tak mi mí kamarádi pití ani nenabízí a když mi nabídne někdo cizí s díky odmítnu (pokud je neústupný, tak se vymluvím, že brzy budu muset za volant). Jediné co mě trápí je nedostatek pitelného nealkoholického pití v restauracích, v lepším případě mají aspoň vodu s citronem, ale často mají jenom perlivé vody a přeslazené limonády a džusy a „domácí“ limonády bývají taky z přeslazených koncentrátů.

Heivka
Závislačka 2971 příspěvků 20.02.17 09:00

Taky jsem abstinent, párkrát jsem během puberty alkohol zkusila a vůbec se mi nelíbilo, že nemám úplnou kontrolu nad sebou, byla to tak hrozná bezmoc, že jsem se rozhodla nepít, je to už 13 let a když se jdeme někam bavit, tak mi mí kamarádi pití ani nenabízí a když mi nabídne někdo cizí s díky odmítnu (pokud je neústupný, tak se vymluvím, že brzy budu muset za volant). Jediné co mě trápí je nedostatek pitelného nealkoholického pití v restauracích, v lepším případě mají aspoň vodu s citronem, ale často mají jenom perlivé vody a přeslazené limonády a džusy a „domácí“ limonády bývají taky z přeslazených koncentrátů.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 09:02

@viky23 máš pravdu, další den člověk jen pretrpi..budu abstinovat, moc chci..

Btw:šlo ti to bez problémů? ze dne na den abstinent?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 09:05

@Heivka měla jsem nealko bohemku, je moc dobrá, lepší než alko..

Teď budou zase grilovacky, tam je na mě, co si obstarám k pití..takže voda a.na.chuť třeba to nealko sano..
 Zakl.

Žena Vlk
Kecalka 478 příspěvků 20.02.17 09:27

Ahoj ahoj zakladatelko, teď jsem tedy skrz těhotenství a kojení nepila už dva roky, tak nevím, asi by mi na akci stačila dvojka a bylo by :-D, nicméně jakožto večírková královna jsem dřív také neznala míru. Když přešlo to nejdivočejší období a mě nebavil kolotoč kocovin, nahradila jsem velká piva malými, a také jsem dělala třeba to, že jsem se v hospodě, kde se už pilo, nejdříve najedla s něčím nealko, pak jsem začala nealko pivem, a pak jsem teprve přešla na malá alko piva. Kolem půlnoci jsem pak většinou byla v pohodě, a když se zavelelo, že se jde domů, nelámala jsem celý stůl, že se ještě musí pokračovat do nonstopu :) Tak je to na tobě, pokud chceš abstinovat úplně, proč ne, super, jinak bych zkusila tyhle oberličky, mně to pomohlo a celkově jsem to pak omezila už jen kvůli těm dnům, o které jsem v podstatě přišla, protože mi bylo příííííšerně.

Ou
Závislačka 4995 příspěvků 20.02.17 09:34

Podle toho co píšete tak to nezní úplně jako alkoholismus.

Jinak z pozice ženy je v české společnosti úplná abstinence jednodušší, sveďte to na nějakou dietu, detox nebo tak něco.

Co určitě můžete udělat je zajít se poradit s psychiatrem či psychologem, co dělá v AT poradně - je potřeba vyloučit skryté psychické obtíže, které byste pitím sebemedikovala (spíš ne, píšete téměř o učebnicovém společenském pití) a zároveň s vámi může probrat základní techniky jak získat kontrolu a nenechat se okolím dotlačit do pití. Tady si najděte kontakty ve vašem okolí drogy-info.cz/mapa-pomoci/

(a teda užijte si to, že dotyčný či dotyčná bude mít radost, že za ní jde někdo příčetný, motivovaný a schopný změny. Nebude to trapné a ostudné. Ono základní pravidlo jak získat kontrolu nad alkoholem je přiznat si, že člověk, který tu kontrolu už ztratil na to nestačí sám.)

Jinak pro začátek zkuste do telefonu stáhnout nějakou aplikaci, kam budete zapisovat spotřebu alkoholu - aby nepřesahovala těch 14g týdně.

Tím že to budete zapisovat a myslet na to, začnete pomaličku přebírat kontrolu.

Lavergne
Kecalka 325 příspěvků 20.02.17 09:37

Prostě nepij - nějak nechápu tu tvoji poznámku, že v dnešní době nepít není jednoduché… Není to o době, je to o vůli a o ničem jiném.

Pokud se necítíš na to všem říct, že prostě abstinuješ, objednej si na baru nealko mojito apod. a ostatním prostě neříkej, že je nealko.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama