Chutné čaje

338
30.4.21 15:10

Chutné čaje

Vím, že každý má jiné chutě ale i přesto - zjistili mi těhotenskou cukrovku a v pití jsem teď především na čajích a minerálkách.
Máte tip na čaj který je kvalitní a zároveň dobře chutná?
Pokukuju po English tea shop, protože mi dřív jedna příchuť hodně chutnala, ale nechám si poradit i zde.
Takže - jaký čaj chutná vám a doporučili byste?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9916
30.4.21 15:17

Mně chutná rooibos, nesnáším čaje s umělými příchutěmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
30.4.21 15:40

Ochutit si obyč vodu citronem, okurkou, pár kapek pomeranče nebo grepu. Čaj mi chutná těhotenský od Lerosu nebo Apotheke bio taky pro těhotné. Heřmánkem, lipovým nebo borůvkovým listem taky nic nezkazíš (ten navíc prý snižuje glykémii). Občas si koupím Magnesii neochucenou nebo Mattoni essence. U té Mattoni můžeme s GD malinu a citron, ale musí to být essence bez sladidel a cukru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
716
30.4.21 15:41

Ja mam rada Ibisek, bez cukru, nakyselo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1763
30.4.21 15:47

Čaj sice nedoporučím, ale jenom pro zajímavost - je důležitá i kvalita čaje, nejen chuť.
https://www.televizeseznam.cz/…-caje-197442

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
30.4.21 16:09
@Dinomama píše:
Ochutit si obyč vodu citronem, okurkou, pár kapek pomeranče nebo grepu. Čaj mi chutná těhotenský od Lerosu nebo Apotheke bio taky pro těhotné. Heřmánkem, lipovým nebo borůvkovým listem taky nic nezkazíš (ten navíc prý snižuje glykémii). Občas si koupím Magnesii neochucenou nebo Mattoni essence. U té Mattoni můžeme s GD malinu a citron, ale musí to být essence bez sladidel a cukru.

Jojo, tu vodu takhle piju, ale po pár sklenicích už mám v žaludku rybník :lol: mattoni esence maliny mi právě trůní na stole :palec:
Heřmánek mi moc nejede, borůvkový list zkusím.
Vypiju toho za den fakt dost (mám prakticky po napití hned žízeň :roll: ), takže se snažím přes den tekutiny střídat abych se všeho hned „nepřepila“.

@pet p píše: Čaj sice nedoporučím, ale jenom pro zajímavost - je důležitá i kvalita čaje, nejen chuť.
https://www.televizeseznam.cz/…-caje-197442

Díky za článek. Právě kvalitní čaje sháním.
Hodně jsem pila čaje od Oxalis, ale ty mi teď v těhotenství nějak"nejedou".

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1763
30.4.21 16:11

@MarketaC4 spíš bych kupovala bio čaje (i když ani ty nejsou zárukou, že jsou bez koktejlu pesticidů - ale pravděpodobnost je u nich určitě větší).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
30.4.21 16:17

Jo a ještě doporučím čaje od Grešíka a jestli máš ráda hodně výrazné kořeněné chutě tak Sonnentor. U všech si ale projeď složení, aby tam nebyla nějaká bylinka nevhodná v těhotenství a aby bylo složení vhodné při GD. Já si ty konkrétní moc nepamatuji, ale myslím že zrovna od Grešíka Arónie, šípek to splňuje a byl moc dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1806
30.4.21 16:24

Miluju Pukka čaje. Jo, jsou dražší, ale fakt dobré a za odměnu si je raz za čas dopřeju. :palec:
Pak čaje Leros, Apotheke a Biogena, ta mám taky moc ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13956
30.4.21 16:41

Jestli jsi z Prahy, v bezobalaci maj super rooibos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1763
1.5.21 09:03

@Dinomama Tak zrovna Grešíka jsem taky dřív kupovala, ale skončili u mě poté, co v dtestu vyšlo ve dvou testech (test ovocných čajů a test bylinných čajů), že tam mají dost pesticidů. Dokonce jsem jim tehdy rozhořčeně psala mail, že jsem je měla za nějaké kvalitní čaje, ale že v bylinném čaji Sedmikvítek našli v dtestu 8 druhů pesticidů (nejvyšší počet v celém testu bylinných čajů), tak proč to líp nekontrolují. A oni mi na to odepsali, že splňují limity, tj. že u žádného z těch pesticidů nedošlo k překročení limitu. Takže jsou v normě a to je pro ně ok. Pro mě ale ne. Tím spíš, že jiné čaje v tom testu vyšly třeba jen s reziduem jednoho pesticidu (např. tebou taky zmiňovaný Sonnentor). Takže líp to dělat jde. Jo a když jsme tak u toho, tak v ovocných čajích nejhůř dopadly čaje VeltaTea lesní směs (pro děti), Krtečkův čaj lesní směs (pro děti) a babio dětský bio čaj lesní plody. Bohužel ani bio tedy není záruka kvality, jak už jsem psala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat