Chyba z blbosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.14 19:10
chyba z blbosti

Ahoj máme před kontrolou DzPPO a zjistila jsem chybu v pokladně na konci roku 2012. Měli jsme dobírku za 13000 Kč, omylem do pokladny zadána úhrada faktury v hodnotě těch 13000 Kč a stejná částka zahrnuta ještě ve výdaji za poštovné. Snažím se práci po sobě kontrolovat 3-4 x ale toto jsem neviděla. Jde to nějak opravit? Byli jsme ve ztrátě, o těch 13000 Kč by se měla ztráta snížit, bude třeba podat dodatečko za roky 2012 a 2013. Díky moc za rady

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
tiffany
Extra třída :D 12215 příspěvků 25.10.14 19:45

Tomu tedy nerozumím. Píšeš DzPPO, takže účetnictví? Dala jsi do pokladny úhradu té dobírky, takže závazku? Na faktuře účtuješ náklad ne? Nebo jak jsi to zaúčtovala?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.14 20:23

Ano jde o ucetnictvi. Slo o balicek ktery prisel postou. Postacka vypsala po zaplaceni potvrzeni. V balicku byla faktura. Ja zapsala tuto fakturu do evidence prijatych faktur a uhradila v pokladne. Do pokladny zapisujeme jeste vydaje za postovne. No a ja to omylem zapsala i k tomu postovnemu.

Maky.p
Generální žvanilka 24801 příspěvků 25.10.14 20:38

Takže je faktura jakoby uhrazena 2×? Tak dodatečné přiznání, tkay jsem to letos dělala za minulý rok..

tiffany
Extra třída :D 12215 příspěvků 25.10.14 20:42
@Anonymní píše:
Ano jde o ucetnictvi. Slo o balicek ktery prisel postou. Postacka vypsala po zaplaceni potvrzeni. V balicku byla faktura. Ja zapsala tuto fakturu do evidence prijatych faktur a uhradila v pokladne. Do pokladny zapisujeme jeste vydaje za postovne. No a ja to omylem zapsala i k tomu postovnemu.

Takže máš v nákladech navíc to poštovné za 13000? Tak to budeš muset dát dodatečné. To ale stejně nechápu, jak můžeš jeden doklad zaúčtovat dvakrát, přeci ti nemohla sedět pokladna. :think:

Alisa25
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.14 20:51
@Maky.p píše:
Takže je faktura jakoby uhrazena 2×? Tak dodatečné přiznání, tkay jsem to letos dělala za minulý rok..

Jo presne tak :|. V praci se porad krici a hada nikdy neni klid a pak clovek zblbne

Maky.p
Generální žvanilka 24801 příspěvků 25.10.14 21:09

@Alisa25 to znám, stane se. Neni to žádná extra velká chyba, udela se dodatečné přiznání, k tomu odůvodnění a bude to v pořádku. Na fu ti za to určitě hlavu neutrhnou :-)

Příspěvek upraven 25.10.14 v 21:11

Uživatel je onlineCuddy
Neúnavná pisatelka 15980 příspěvků 25.10.14 21:10

@Alisa25 Myslela jsem si, ze jsi zakladatelka ty.

Alisa25
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.14 21:28
@Maky.p píše:
@Alisa25 to znám, stane se. Neni to žádná extra velká chyba, udela se dodatečné přiznání, k tomu odůvodnění a bude to v pořádku. Na fu ti za to určitě hlavu neutrhnou :-)Příspěvek upraven 25.10.14 v 21:11

Potrebovala bych takovou zpetnou vazbu. Nekoho kdo by mi odsouhlasil ze mam doklady zaevidovany dobre. Bohuzel je to spis naopak ze kazdy chce spoustu veci po me a hned. Ale kdyz potrebuji pomoct ja nejde to

Maky.p
Generální žvanilka 24801 příspěvků 25.10.14 21:39

@Alisa25 hele, naší chybu prehlidl i daňový poradce, který vše kontroluje. Stane se, nikdo neni dokonalej ;-)

Kobea
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.14 07:59

Ahoj,
jestli už máš ohlášenou kontrolu, tak už to asi neopravíš.
Dělala bych mrtvého brouka, třeba si toho nikdo nevšimne. A chyba 13 tisíc není likvidační.
Taky ale nerozumím tomu, proč jsi nezjistila, že Ti nesedí pokladna. Zvlášť u účetnictví.

Kobea
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.14 08:10
@Alisa25 píše:
Potrebovala bych takovou zpetnou vazbu. Nekoho kdo by mi odsouhlasil ze mam doklady zaevidovany dobre. Bohuzel je to spis naopak ze kazdy chce spoustu veci po me a hned. Ale kdyz potrebuji pomoct ja nejde to

Zpětná vazba je pořádně udělaná inventarizace.
Přeci když mám zůstatek v pokladně v účetnictví 12.825,–Kč, tak je musím taky napočítat v pokladně. Když mám stav pohledávek 20.000,–Kč, tak musím i v evidenci faktur najít neuhrazené faktury v celkové hodnotě 20.000,–Kč.
Nikdo Ti nezkontroluje, že máš správně zaúčtováno na nákladech za služby nebo na spotřebě materiálu, ale rozvahové účty se zkontrolovat dají a dokonce musí.

Nechci, aby můj příspěvek vyzněla nějak příkře. Začínala jsem s účetnictvím v roce 1995 a jsem fakt ráda, že už je to pasé :roll:. Spoustu věcí jsem nedělala, protože nás to na kurzech nenaučili. Ale praxe mě naučila a postupně jsem se vypracovala.

A ještě k té pokladně. Jestli to u Vás funguje tak, že si každý do poklady hrábne, když potřebuje peníze, tak takovou pokladnu bych nedělala. Buď mám hmotnou zodpovědnost, tedy klíče od trezoru jen já a peníze vydávám proti dokladům, nebo si tam každý bere, kdy potřebuje, a pak ať si tu pokladnu dělá někdo jiný. V tomto jsem drsná a nutím klienty, aby si nedělali, co se jim zachce :mrgreen:.

tiffany
Extra třída :D 12215 příspěvků 26.10.14 10:46

No hlavně, abys už začla shánět těch 13000 ;)

Maky.p
Generální žvanilka 24801 příspěvků 26.10.14 10:56

@tiffany proč ji strašíš? Uz tak je z toho vyklepana.

Zakladatelko, nechej to tak. Pokud na to kontrola přijde, jako že nejspíš ano, vysvětlíš jim, jak to bylo. Oni lístek vyřádí, zapíší to do protokolu a upraví přiznání. Neni to extra velkej problém ;-) chyba se stane i u lepších rodinách, obrazně napsáno.

Alisa25
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.14 11:06
@Maky.p píše:
@tiffany proč ji strašíš? Uz tak je z toho vyklepana.Zakla­datelko, nechej to tak. Pokud na to kontrola přijde, jako že nejspíš ano, vysvětlíš jim, jak to bylo. Oni lístek vyřádí, zapíší to do protokolu a upraví přiznání. Neni to extra velkej problém ;-) chyba se stane i u lepších rodinách, obrazně napsáno.

Ale můžou dát za to pokutu 3% z aktiv ne?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >