Cibule s medem při kašli

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
880
7.3.12 07:21

cibule s medem při kašli

Ahoj holky,
dcera 15 měs. má kašel a rýmu. Zatím nic hrozného, tak nechci dávat léky. Slyšela jsem, (ale u nás se nedělalo) o odvaru z cibule s medem. Na netu jsou různé návody. Nejlépe louhovat přes noc. Ale já bych potřebovala jí tu šťávu dát už dneska. Neznáte nějaký rychlejší recept?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
171
7.3.12 07:24

ahoj, když jsem byla malá, tak mi mamka nakrájela cibuli a dala do toho cukr, aby s pustila šťáva…je lepší to nechat stát, ale dělala jsem si to nedávno a ta šťáva se pouští docela brzy, ale nevím, jestli je to vhodné pro 15 měsíční mimi,protože je to čerstvá cibule, ne vařená…už si nepamatuju odkdy nám to mamka dávala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3627
7.3.12 07:25

Ve stejné době jsem dávala a dr mi to schválila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5437
7.3.12 07:26

Ahoj, pamatuji si, že nám mamka dělávala cibuli s cukrem. Do zavařovačky nakrájela na drobno cibuli a zasypala cukrem. Mus se to hodně upěchovat a zavřít. To udělala třeba večer a do rána to pustilo šťávu a tu nám pak po lžičkách dávala. Nám to chutnalo, protože to bylo sladký a navíc to i pomáhalo od kašle :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1297
7.3.12 07:27

ahoj, taky jsem už nad cibulí s cukrem přemýšlela. Třeba se tady dozvím odpověď nebo nějaký názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
teresa20
7.3.12 07:28

dělala jsem to nedávno pro syna, nakrájela jsem nadrobno větší cibuli a dala na to pár lžic medu, zavřela do sklenice od přesnídávky, za tři hodiny to pustilo šťávu, brali jsem to oba, syn i já, a fakt to pomohlo :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
9868
7.3.12 07:28

lepší je cukr než med, pustí to šťávu víc a rychleji. nicméně nám teda tenhle babskej recept nikdy nepomohl, akorát jsem z toho smrděli jako tchoři :mrgreen:
tak nejrychlejší budeš mít skočit do lékárny pro jitrocelovej sirup třeba, když to nemá tak hrozný ;-) mucoplant dělá i bylinkovej sirup proti kašli na noc, ten je fajn.

Příspěvek upraven 07.03.12 v 07:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3627
7.3.12 07:29

jo a já dávala cibuli s medem, cibuli jsem nakrájela na malé kousíčky a propasírovala lisem na česnek, smíchala s medem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
teresa20
7.3.12 07:33

nám zase nikdy nepomohl ten jitrocelovej sirup :mrgreen: :mrgreen:
ale co hodně pijeme, když jsme nachlazení, tak jsou bylinkové čaje, nejraději máme Mullerovu směs, dělají i pro děti ;) I když asi ne tak malé jako je zakladatelčino dítě

• Citovat
  • Nahlásit
171
7.3.12 07:33

mě teda cibule s cukrem vždy zabrala, ať už jako malé holce nebo teď jako mamině :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
361
7.3.12 07:34

My dáváme cibuli s cukrem a pomáhá to celé rodině.Manžela pár dnů zpátky začalo bolet v krku,tak si tento recept udělal a je v pohodě.Připadá mi,že to změní bolest v hleny,které pak vykašláváš.Ale s medem to zní taky zajímavě…asi to příště vyzkouším :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
myšanda26
7.3.12 07:40

Taky dávám dětem už od malička a fakt to pomáhá. Teda používáme buď cibulku a cukr nebo dělám cibulový čaj (nahrubo pokrájet a svařit). Fakt to funguje a pediatrička mi to doporučovala taky už někdy na roce.

• Citovat
  • Nahlásit
1297
7.3.12 07:43

holky a jak malým dětem to dáváte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5479
7.3.12 07:49

Já cibuli nakrájím jen na plátky, vždycky udělám vrstvu cibule, vrstvu medu, zase cibule, med,… napěchuji do zavařovačky a max. do dvou hodin už to pouští šťávu.
A perfektní je i domácí tymiánový sirup :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7250
7.3.12 07:56

Holky,díky za rady.Určo vyzkouším,už jsem nakrájela cibuli a s cukrem zavřela do sklenice.Ta naše starší má šílený dusivý kašel,že jsem na noc musela dát Zxrtec,aby se vůbec vyspala.Tak snad to bude po cibuli lepší. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat