Reklama

Čím dosladit domácí přesnídávky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aduska912
Kecalka 234 příspěvků 10.08.18 21:51
čím dosladit domácí

Ahoj, navařili jsme domácí přesnídávky a jablečná (i když je trošku slazená) tak je pořád moc kyselá, čím jí můžu dosladit pro 8 měs. mimi?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Zwetta
Kecalka 373 příspěvků 6 inzerátů 10.08.18 21:57

Co stévie nebo med? :think:

histep
Závislačka 3078 příspěvků 10.08.18 21:58
@Zwetta píše:
Co stévie nebo med? :think:

@aduska912 Hlavne ne med! Do roka vubec!

Zkai
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 67 inzerátů 10.08.18 21:58

Banán… Asi od roka jsem začala na pečení používat glukopur, ale mám pocit, že to vůbec nesladí.

lucynka25
Kelišová 7119 příspěvků 2 inzeráty 10.08.18 22:02

Med rozhodně ne, je to alergen.
Chce to vybírat sladké, zralé ovoce, případně banán.
Tady najdeš různé recepty na domácí přesnídávky s cukrem i bez cukru ;)

Ennny
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 10.08.18 22:29

Med do roka vůbec,ale den po narozeninách už ho může :lol: :lol: :lol: bože to je blábol zase ,pokud to nezkusis tak to nezjistis jako se vším ,někomu to může dělat problém a někomu vůbec ,to by to dítě od narození nemohlo nic :roll:

Jana206
Nadpozemská drbna 26300 příspěvků 10.08.18 22:35

Sladké presnidavky uvaris pouze ze správně uskladnenych jablek ve sklepě,v zimním období. Skladovanim se rozlozi skroby na jednodussi cukry. Z letních jablek je to kyselé,ze by se palce u nohou kroutily i Tobě :jazyk: Cukr je konzervant a déle to vydrží. Nemám problém tam trochu dát. Banán je sice sladky,ale nemyslím si,že je dobré,aby ho kojenec jedl každý den.

Jana206
Nadpozemská drbna 26300 příspěvků 10.08.18 22:40
@Ennny píše:
Med do roka vůbec,ale den po narozeninách už ho může :lol: :lol: :lol: bože to je blábol zase ,pokud to nezkusis tak to nezjistis jako se vším ,někomu to může dělat problém a někomu vůbec ,to by to dítě od narození nemohlo nic :roll:

Přesně tak,taky znám matky,které do roku nedaly nic,ale od roku,mysleno ode dne narozenin, zprasi vse,i to,co moje normálně krmene děti v prvním roce života, dostanou mnohem později. V osmi měsících nemam problém lehce osladit domácí presnidavku. Pokud mám zdroje ovoce a dítěti to chutná,proc ne :mrgreen:

histep
Závislačka 3078 příspěvků 10.08.18 22:40

@Ennny Tak ono nejde az tak o alergii, ale o moznost obsahu botulotoxinu, ktery je pro kojencovu imunitu smrtelny.
Ale ani tu alergii bych zrovna u 8 mesicniho kojence nezkousela, jestli je nebo neni alergicky na vceli produkty.
Mnohem vetsi blabol je „pokud to nezkusis tak to nezjistis“ u takhle maleho ditete. Striktne se doporucuje nepodavat do roka, z opatrnosti az do dvou i tri let.

jege
Ukecaná baba ;) 1231 příspěvků 10.08.18 23:03

Sice je to OT a s daným tématem to nemá až tak moc společného, ale silným alergenem je i mák a ořechy! Ořechy jsou dost známý věc, ale o máku to často lidí vůbec netuší …

lucynka25
Kelišová 7119 příspěvků 2 inzeráty 10.08.18 23:18

Já vařila vždycky tuhle , cukr dávám jak mi to chutná,aby to nebylo kyselé a dcerce jsem dávala od 10.měsíců, mám je navařené ze všech druhů ovoce..
Bez cukru jsem nezkoušela zavařovat..

Zwetta
Kecalka 373 příspěvků 6 inzerátů 11.08.18 06:31

@histep
To jsem netušila.. :? A co ta stevie, ta je vhodná? :)

Jana206
Nadpozemská drbna 26300 příspěvků 12.08.18 11:08

Tak se mi právě podarilo uvarit presnidavky,které není potreba doslazovat :D Z jablek a svestek. Jablka jsem nechala dozrát 3 dny na přímém slunicku za oknem,trochu zrabately,ale rozlozily se skroby a presnidavka luxusní,chutná i starsim detem :mrgreen: Svestky byly pevné,ze zahradky,ne prezrale,poměr asi půl napůl.

Káťa19
Kelišová 6769 příspěvků 37 inzerátů 13.08.18 13:30

Nedoslazovala bych nicim, chce to namichat vice druhu ovoce, tak aby to bylo sladke. A treba to zrovna detem chutnat bude, nase maji radi kysele :D

Benjaminek120
Nováček 10 příspěvků 24.08.18 23:18

@histep malý jsem namacela dudlik do medu od prvniho mesice a nijak ji to nepoznamenalo a vesele roste dal. Podle me troska neuskodi :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama