Reklama

Příkrmy před 30 lety

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.18 20:37
příkrmy před 30 lety

Ahoj, nevíte co se dávalo v minulosti za příkrmy? když se zeptám mamky, tak mi řekne jen banán s piškotem nebo jablka s mrkví

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1873 příspěvků 04.08.18 20:40

babička deckam vařila zeleninové polivky a kaše, banán byl jen výjimečně :lol: (ani ne ze by nesehnala, ale byly drahé). mrkev s jablkem, ovoce ze zahrady. v podstatě dávala vsechno to co dnes, jen si vsechno vypestovala, uvarila, upekla.

Korculalala
Kecalka 492 příspěvků 1 inzerát 04.08.18 20:45

Ahoj, je to tak. Ovoce jedině s piškotem aby zasytilo, banány denně protože to byl přežitek který děti nutně potřebovaly, na večeři krupice aby dítě lépe spalo, na bolesti břicha nikdo nehleděl, když dítě řvalo, bylo prostě uřvané. Těžké řvoucí případy řešil codein ale tehdy se jmenoval jinak. Normálně to psal pediatr. Já fakt nechápu že žiju po tom co mi mamka vykládala jak mi v šestinedělí dávala codein na předpis od doktorky.
Jinak polévky a vývary asi jako dnes :) A taky je otázka jak dávnou minulost máš na mysli. Za dob mojí babičky miminka jedla brambory, vývar z rýže a na spaní odvar z makovic(a to nekecám, sama mi vykládala jak ho její maminka vařila všem dětem, měla jich 6 krátce po sobě )

Uživatel je onlinestinga
Závislačka 3441 příspěvků 10 inzerátů 04.08.18 20:51

tak před 26 lety - zeleninová nebo masozeleninová polévka trochu přislazená - pila se z kojenecké láhve, banán rozmačkaný vidličkou, jablíčko strouhané na skleněném struhadle, krupicová kaše řídká na večeři z láhve, a také ovocná výživa ve skleničkách
bohatější rodiče kupovali v Essu kaše Milupa

luccifera
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 04.08.18 20:53

A pribinakyyy, jak mi tchyne pripomina:)

mose
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 04.08.18 21:03

Před 28 lety jsem nejstaršímu dávala to co teď, t.j. zeleninu a ovoce ze zahrádky, banány se tedy moc nevybavuji, ale jablko s mrkví i bez mrkve, meruňky, broskve, jahody, mrkev a ostatní zeleninu z našeho záhonku, tvaroh i v kombinaci s ovocem - pak začaly obědy nejdřív jeden druh zeleniny, pak víc, pak plus maso… nevidím v tom žádný rozdíl oproti tomu, co jsem dávala teď nejmladší, jen už toho míň pěstuju a vozí mi farmářské bedýnky a taky jsem tenkrát nepoužívala dýni.

Terez001
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 04.08.18 21:12

Holky to je divné, že to bylo vše jak teď. mně třeba tchyne říkala, jak její prostřední syn byl od měsice na kravském mléce, že sunar nechtěl, ve 2 mes už Krupici a pudink atd. Já (32let)jsme se sestrou ve 4 m dostaly rozmixovanou kacenu a zelíms knedlíkem nebo svickovou. Mám syna teď 5 měsícu a moje mamka se mě od jeho 2 měsíců ptá, co už všechno papa. Když jsem řekla, že ještě nic, že má min. do 4 mes mít jen mléko, tak rypala, že to není pravda, že už má papat přesnidavky, Polívky, pudinky, že my jsme toto vše už jedly a jsme zdravéa že mi pak nebude chtít jist, když mu budu dávat jídlo tak pozdě ???? :mrgreen: No nemá cenu s ní něco řešit. Tak právě koukám, že za vaše babičky to bylo takhle, s kým o tom mluvím, tak to bylo podobne viz kačena ve 4 m atd :lol:

mose
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 04.08.18 21:16

@Terez001 spíš je to asi posunuté, to co ty píšeš, tak takhle krmili mně, ale to není před 30 lety, ale před 50 ;) Sice už je mi tolik, ale co jsem dávala prvorozenému si docela ještě pamatuju a že mi do toho moje máma krofala, taky :mrgreen:

LindaPraha
Extra třída :D 12655 příspěvků 04.08.18 21:27

Mne mamka rikala, ze po sestinedeli uz se zacly davat ovocne stavicky treba do flasky. Vecer krupice, at se pekne dite nastouchne a chrape :mrgreen: Na boleni bricha se moc nehralo - mam obe deti kojene a prvni do roka, druhy zatim 8m poznaj mou „kojici“ chybu a v noci desnej bolebruch. Ted treba mamka delala pomazanku a hura cibul do ni - to ja snist a pak kojit, tutove celou noc dite prorve. Dle mamky je to tim, ze neni zvyklej. No ja ho zvykat odmitam :mrgreen: Driv neresili, proste sem byla urvana a hotovo. Zcela jiste to nebylo tim, ze mamka od mych dvou mesicu jedla zeli :) Nekdo na to holt trpi a deti to maj asi po mne. Jinak se varily polivky a na vecer se svarovaly vlocky na lepsi spani

@Terez001 kachna se zelim a knedlikem, ty kraso :mrgreen:

Capretta
Kecalka 364 příspěvků 04.08.18 21:39

Moje babicka (90+) musela brzy po sestinedeli zpatky na pole, mimino pry s sebou v nusi, prikrmovane kasi z mleka, masla a mouky :?

arada
Extra třída :D 11671 příspěvků 04.08.18 21:54

Já teda nevim,kde beretu tu jistotu,že na bolení bříška se nehledělo.Před 40. lety se sice dávala po šestinedělí krupička,ale musela se dopředu namočit,vařila se ve vodě a pak přidal sunar.Škrabalo se jablíčko,mrkev třeba i s piškotama,ale ne dřív jak ve třech měsících pokud byly děti na sunaru.Kojeným později.Ve 4.m se vařila zelenina,později přidal žloutek,kuřecí maso.Pribináky,jo­gurt,puding(o­pět ze sunaru).Řekla bych,že stejné jako dnes.Jen trochu dřív.Banán byla vyjímka.Samo,když je měli,koupily jsme je,ale byly fakt málo a to jen v sezonu.

Michalka80
Závislačka 4995 příspěvků 04.08.18 22:20

Teta mi vypravela, ze ji v porodnici v roce 1972 doporucovala vrchni davat mimcu rusky caj se 2 lzicemi cukru. 8o Ze ji to prislo moc, tak ze davala jen 1 :lol: Tchyni zase sestra doporucila, aby mimcu davala ryzovy odvar. Sunar byl na predpis, tak se asi vice hladove deti sidily odvarem… :nevim: Akoratze ona mimcu davala ten odvar i s ryzi :zed: A jeste ho predavkovala mrkvovou stavou, byl pekne oranzovy :lol: Ja (jsem rocnik 1980) pry misto Sunaru dostavala Feminar, byl pry lepsi na traveni :nevim: Ve 3 mesicich pekne masozeleninovou polivku do flasky, vyrostla jsem pry na polivkach z kralicich hlav :lol: kralika teda moc nemusim ;) V sesti mesicich me babicka rozdrobila do flasky s mlikem vanocni cukrovi, ktere zbylo (aby se to nevyhodilo :mrgreen: ). Na dovci davala mamka brachovi mliko primo od kravy, mel 3 mesice. Mela akorat strach, ze doma nebude chtit sunar a ze bude rvat hlady… :roll: Pri nachlazeni povinne teplou vincentku s mlekem a medem, doted si pamatuju tu hnusnou chut :roll: Jo a pribuzni z jizni Moravy davaly deckam cervene vino, aby dobre spaly.

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9970 příspěvků 04.08.18 22:20
@Anonymní píše:
Ahoj, nevíte co se dávalo v minulosti za příkrmy? když se zeptám mamky, tak mi řekne jen banán s piškotem nebo jablka s mrkví

Můj brácha - ročník 1982 - dostal ve třech měsících jahodový knedlíky (byla zrovna sezóna jahod :mrgreen: ). Sunar a prostě co bylo, tehdy se to neřešilo - dalo se dítěti požužlat nebo se rozmixovalo, co jedli ostatní.

PS: Ne, alergie žádný brácha nemá a na jahody vůbec.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1303 příspěvků 04.08.18 22:27

@Slečna Ferka já myslím že ty starší generace jsou vůbec nějak odolnější ;)

Uživatel je onlinefragola
Generální žvanilka 24767 příspěvků 04.08.18 22:37

Před 37 lety - já nedonošená (o měsíc dřív) - 2,15kg/41cm. Po měsíci jsem šla domů. V 6 týdnech jsem dostala šťávu z malin, broskve a angreštu. 3m - slazené polívčičky. Následuje, že jsem ochutnala polévku z hov.masa - 50 ml.
19.8. (2m) - krupičná kaše, bo jsem nespala.
6m - polévka s masem a žloutkem, na noc 200 ml krupičné kaše
Následovala ochutnávka vánočního cukroví apod. (jsem narozena v květenu, takže mi bylo 7m).

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama