Reklama

8 měsíční nechce příkrmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aduska912
Kecalka 231 příspěvků 01.08.18 14:21
8 měsíční nechce příkrmy

Ahoj, moje skoro 8 měsíční dcera mi nechce jíst příkrmy, když jsme začínali, tak jedla trošku líp ale teď je to čím dál horší, kdyby bylo po ní nedala by si ani lžičku. co mám dělat?

Reklama

Reakce:

amalka3455
Kecalka 312 příspěvků 01.08.18 14:25

@aduska912 Jsme na tom obdobně. Doufám, že se jí chuť k jídlu vrátí, až přejdou ty vedra.

Fima
Nadpozemská drbna 29218 příspěvků 13 inzerátů 01.08.18 14:28

Nic. Nabízet a toť vše. Takhle malé dítě má příkrm jako ochutnávání a seznamování s novým, jeho smyslem není do dítka nahustit talíř oběda. Ne nadarmo se to jmenuje PŘÍ-krm, přidává se k mléku. Navíc jsou horka, to může dělat taky svoje. Pokud je mimčo spokojené, není třeba to nijak řešit.

aduska912
Kecalka 231 příspěvků 01.08.18 14:30

všude čtu,že dítě v tomto věku má už 3 příkrmy zavedené,že už jim mléko z výživového hlediska nestačí,tak mě to trošku děsí,dcera je strašný nejedlík

Veru1987
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 01.08.18 14:37
@aduska912 píše:
všude čtu,že dítě v tomto věku má už 3 příkrmy zavedené,že už jim mléko z výživového hlediska nestačí,tak mě to trošku děsí,dcera je strašný nejedlík

Neřešte. Segřina malá byla do roku jen na UM! Nepozřela vůbec nic. Sestra z toho byla hotová. Po roce malinko něco začala. Nyní ji jsou dva a půl. A má tedy na snídaní kaši nebo jogurt, dopoledne ovoce, oběd to je krize…jediné co sní je Hami přikrm (hlídala jsem ji před měsícem a překypla jsem ji to do misky…to byl kravál, než zjistila že je to fakt ten příkrm, nenapadlo mě to), no a večeři sní tak pečivo se sýrem. Nejí zeleninu skoro vůbec. OVoce ve velkém. Jinak se rozjedla celkem. Až na ty obědy. A um už má jen před spaním.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 01.08.18 14:38

Joo a mlíko ji stačilo je to kus ženské :-). Nyní ve dvou a půl váži 14kg.

Hadrnozka
Kecalka 108 příspěvků 01.08.18 14:54
@aduska912 píše:

Kde jsi to prosím tě četla?

Fima
Nadpozemská drbna 29218 příspěvků 13 inzerátů 01.08.18 14:56
@aduska912 píše:

Ale prd, nečti. ;) Ono i kdyby to tak bylo, tak s tím nic neuděláš, krmit jak husu jí nebudeš.

Každé dítě se rozjí jindy. Já mám děti tři. První dva byli jedlíci od první lžičky. Padalo to do nich jak do sudu, během 14 dní dokázali zbagrovat tu velkou 200 g skleničku jak nic. No a pak se narodilo třetí dítě. :mrgreen:

Do půl roku plně kojen, s příkrmem jsme začali v 6,5 měsících a byla to katastrofa. Jakmile viděl lžičku, byl řev. Nikdy nic nesnědl, akorát ho to stresovalo. Přešli jsme na metodu BLW, takže od těch 6-7 měsíců se od začátku rejpal v tom jídle sám a hrozně ho to bavilo. Nesnědl toho ale nikdy moc, rozjedl se trochu víc v 8 měsících, ale ve srovnání se staršími sourozenci to bylo pořád hrozně málo. Na dovolené měl skleničku na tři dny.

A je to tak pořád. Má 10 měsíců, krmí se sám, hrozně ho to baví, od začátku kouskuje a nic nemixujeme, ale na množství je to pořád plťka a víc se kojí, než jí. Jogurtu dá dvě-tři lžičky, někdy ho nechce vůbec, kaše a ovocné přesnídávky nejí - zřejmě mu vadí konzistence pyré, protože ovoce do ruky má rád. Teď tady zrovna bagruje hrozno. Mezi 8 a 10 měsícem podle vážení u doktorky nepřibral ani deko, ale nic si z toho nedělám. Jídlo má rád, má k němu velmi kladný vztah, ale stačí mu maličko, je naprosto spokojený a vitální. Hádám, že v pubertě budu vzpomínat na dobu, kdy mu stačily dvě lžičky jogurtu.

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 01.08.18 14:58

Dcera byla stejná a je nejedlík do teď a to už ji je 3,5. Nabízet nenutit jiná rada není ;)

lucynka25
Kelišová 7115 příspěvků 2 inzeráty 01.08.18 21:51

@aduska912 a varis nebo kupujes prikrmy?
Treba moje druha dcera ty kupovane vubec nechce,takze varim.Mela spoustu obdobi,kdy nejedla..zuby,ne­moc,nakonec nedostatek zeleza a ted uz ji vse co ji podam :palec:
A taky je vedro,to se nechce jist nikomu moc..proste nabizej, zkus dat jidlo i do rucky jen,zadne pomackane apod..treba do ni neco dostanes a nebo zabavit necim jinym pri jidle,to u nas fungovalo ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama