Pitný režim 7,5 měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aduska912
Kecalka 278 příspěvků 31.07.18 21:00
miminko 7,5 měs.- tekutiny

Ahoj, dáváte kojeným miminku v těchto teplech něco na pití? a kolik toho za den vypijí? případně z čeho dáváte pít?

Reakce:

Aspera
Generální žvanilka 20756 příspěvků 1 inzerát 31.07.18 21:07

Dávala jsem vodu a množství max. 250 ml. Ale syn byl kojený a dostával napít kdy chtěl.

aduska912
Kecalka 278 příspěvků 31.07.18 21:08

@Aspera a z čeho jste mu dávala pít?

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1976 příspěvků 31.07.18 21:08

@aduska912 já dávám vodu,vypije asi 300 ml,pít dávám z láhve s brčkem,hezky se na ni naučil. Nejdřív jsem měla kouzelný hrnek,ale z toho tolik nevypil. Ale učila jsem pít od prvního příkrmů,od 4. Měsíce . Nikdy nechtěl dudlík a já ho nechtěla učit na klasickou láhev.

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 31.07.18 21:11

Já mám kojenou holku, dneska má 8m…a jako nechce pít nic a z ničeho… Mam doma už 6verzi všeho.. Takze prostě kojím kojím kojím… 3× v noci a během klasického času cca 2.5h na jídla a příkrm ji přikládám k prsu..snazim se jí navnadit a davam ji po příkrmech zkoušet pít aspoň lžičkou.. To ona polyká ale za den do ní dostanu tak 30ml…masozel. Příkrm dělám teď víc na Polívkovy způsob… A holt budu zkoušet a zkoušet

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 31.07.18 21:12

Je fakt že ještě brčko jsme nezkoušela ale asi zkusím i to jinak jiné hrníčky, svíčky, lahvičky nic… Ani Mm mi z ničeho nepije takže nejde o obsah ale o obal :roll: takže musím kojit dal

Kriss Tina
Kelišová 5410 příspěvků 31.07.18 21:22

Co lžičkou? Dávat po lžičkach trochu vody?

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 31.07.18 21:26

@Kriss Tina pokud je to reakce na mne tak ano lžičkou ji dávám, ale po chvíli ji to přestane bavit… Tak holt místo pití z láhve nabízím víc kojení.. První dcerka v tomhle věku měla klasiku, ráno a večer UM mezitím příkrmy… Tahle nemá problém zblajznout celou skleničku příkrmu ale prostě láhev a spol ne.. Tak každý den zkouším.. Vodu,caj,juice od 4m.s vodou…a různé láhve,hrnicky atd.. Tak uvidíme.. Kdy mi dovolí přestat kojit :roll:

Mari.G
Závislačka 4639 příspěvků 31.07.18 21:53

Pokud je kojený na požádání a nabízíte i sama, není potřeba. U nás pil vodu až začal trochu jíst příkrmy, což bylo asi ve 13 měsících. Do té doby jsme to občas jen zkusili, od toho půl roku to bylo vždy z hrnečku. Teď má rok a půl, pije z hrnečku a normální lahve.

Mari.G
Závislačka 4639 příspěvků 31.07.18 21:56
@kavulenka píše:
@Kriss Tina pokud je to reakce na mne tak ano lžičkou ji dávám, ale po chvíli ji to přestane bavit… Tak holt místo pití z láhve nabízím víc kojení.. První dcerka v tomhle věku měla klasiku, ráno a večer UM mezitím příkrmy… Tahle nemá problém zblajznout celou skleničku příkrmu ale prostě láhev a spol ne.. Tak každý den zkouším.. Vodu,caj,juice od 4m.s vodou…a různé láhve,hrnicky atd.. Tak uvidíme.. Kdy mi dovolí přestat kojit :roll:

Buďte ráda, že jí a pije mléko. Syn mi do roka nejedl příkrmy v podstatě vůbec (tedy jestli nepočítáme třeba 2 lžičky v součtu za den). Teď má rok a půl a kromě toho, že teď měsíc skoro nejedl, tak se ani nechtěl kojit a pořád hubne…Ono čím víc to kojení budete chtít utnout, tím méně Vám to dítě dovolí :lol: .

Aspera
Generální žvanilka 20756 příspěvků 1 inzerát 31.07.18 22:05

@aduska912 mam lahvičku, potřebovala jsem i dál kojit.

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 31.07.18 22:27

To já ráda určitě jsem.. 1.dcera taky není žádný jedlik, takže jsem určitě ráda za zroutika, ale trošku mě limituje to, že jinak než z prsa to pití nejde… Ale ono se to poddá :-)ovšem právě mě udivuje že někdo v tomhle věku dostane do dítěte i 300ml..respekt

Mari.G
Závislačka 4639 příspěvků 31.07.18 22:32
@kavulenka píše:
To já ráda určitě jsem.. 1.dcera taky není žádný jedlik, takže jsem určitě ráda za zroutika, ale trošku mě limituje to, že jinak než z prsa to pití nejde… Ale ono se to poddá :-)ovšem právě mě udivuje že někdo v tomhle věku dostane do dítěte i 300ml..respekt

To je fakt individuální. Já mám takového náročňáka, že jsem se radši naučila přestat se divit :lol: . V roce a půl začal konečně v noci spát i 3 hodiny tahem, po půl roce cvičení konečně stojí, ale ještě ne sám, neobchází nábytek, nechodí. Sní pár lžiček jídla, když má dobré dny :lol: :lol: :lol: . Řekne asi 3 normální slova, jinak hatmatilka stylu Krteček. Ze zvířátek umí jenom psa (po 8 měsících tréninku) :lol: :lol: :lol: . Neurologicky je v pořádku. Vrstevníci jsou totálně někde jinde. Kdybych srovnávala, jsem v Bohnicích. Ale už má skoro 3 měsíce 16 zubů a roste mu pětka :mrgreen: .

beruska9
Extra třída :D 10691 příspěvků 31.07.18 22:41

Zacala jsem zkouset se zavadenim prikrmu, ale syn dlouho nechtel, tu a tam si cucnul…trochu zabrala lahev s brckem a i to az kolem roku, vetsi mnozstvi az po odstaveni, to mu bylo 22 mesicu (a i po tom odstaveni to chvili trvalo). Jinak jsem kojila, ve vedrech klidne casteji (I kdyz ja kojila na pozadani, tak frekvence ruzna ;) )

lucynka25
Echt Kelišová 7628 příspěvků 1 inzerát 01.08.18 06:21

@aduska912 kojim dle pozadani a nabizim porad vodu, mam hrnecek netekouci od aventu.
Nejvic pije v noci, ale za 24h je schopna vypit dve ty lahvicky,500ml cca.
Je uz teda vetsi 11m
A k veceri davam polevky

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >