Čípek 2 cm

Anonymní
22.4.21 19:57

Čípek 2 cm

Zdravím, mám dotaz.. Co znamená 2cm čípek ve 29 týdnu? Jsem na jeden prst otevřená a cervikometrie je 36 mm?
Je to špatný nebo si nemám dělat hlavu? :nevim:
Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4072
22.4.21 20:50

Tak máš ten čípek 2 cm, nebo 36 mm? :nevim: 36 mm je myslím v pořádku.. doktor nic neříkal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
22.4.21 20:53

Pokud je cervikometrie 36 mm, tak má čípek 3,6 cm. Mě se v tomhle týdnu zkrátil na 2,5 cm, gynekolog říkal, že by měl mít 5 cm a že by se mohl porod zpustit drive. Mela jsem i dost bolestivé poslicky. Pro jistotu jsem brala utrogestan do 37. týdne. Porodila jsem nakonec v termínu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 21:31

@darekp na jedné zprávě je psano 36mm a na druhé 2 cm :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
347
22.4.21 22:03

V 29tt jsem měla čípek 1,9 cm. Hospitalizovali mě v nemocnici na 1,5 měsíce, podezření na předčasný porod. Nakonec jsem vydržela až do 37+3 a to mi porod vyvolávali.

Nějaká hranice je 2,5 cm. A máte klidový režim? Co vám k tomu doktor řekl?

Jinak, za dobu v nemocnici, kdy jsem pátrala, jsem došla k následujícímu: jsou ženský, kterým se kolem 30tt týdne zmenší čípek na 1cm a rodí v termínu a jsou ženský, který mají v tom týdnu čípek 4 cm a rodí ve 32tt. Tím chci říct, že dopředu vám bohužel nikdo nic neřekne. :( Důležitý je nějak reagovat, mít ten klidový režim a nasadit Utrogestan. Hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.21 07:49

@Polnik mám mít klidový režim, jenže to moc s roční holčičkou nejde no :roll:
Předepsali ki pouze magnezium na případné kontrakce aby se zastavili jinak nic :nevim:
Každopádně moc děkuji :*

• Citovat
  • Nahlásit
20127
23.4.21 09:26
@Anonymní píše:
@Polnik mám mít klidový režim, jenže to moc s roční holčičkou nejde no :roll:
Předepsali ki pouze magnezium na případné kontrakce aby se zastavili jinak nic :nevim:
Každopádně moc děkuji :*

Tak babičky na hlídání nebo chlap na ošetřovačku. Otevřená v 29 a ještě čípek nic extra, to je celkem rychlá cesta k předčasnýmu porodu. Měla by jsi ležet, ne lítat kolem dítěte…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.21 09:34

@Janli babičky i chlap chodí do práce :nevim:
Několikrát jsem měla pozitivní temešváry ale nic s tim nedělají, asi vyzkouším i jinou nemocnici

• Citovat
  • Nahlásit
20127
23.4.21 09:53
@Anonymní píše:
@Janli babičky i chlap chodí do práce :nevim:
Několikrát jsem měla pozitivní temešváry ale nic s tim nedělají, asi vyzkouším i jinou nemocnici

No a co, že chlap chodí do práce? Tak si na tebe vezme ošetřování a prostřídá se s prarodiči Co budete dělat až porodíš předčasně a a on bude muset zůstat pár měsíců doma s dítětem, protože ty budeš s miminem v nemocnici? To není sranda. Sama jsem to řešila a rodila předčasně. Fakt to nestojí za to porodit dítě předčasně. Aspoň to dotáhnout do 34tt, kdy už nehrozí tolik komplikací. 29tt je fakt brzo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
23.4.21 10:12

Musím souhlasit s @Janli . U mě to bylo první děťátko, takže sem nic nemusela řešit. Ale pokud se to bude zhoršovat, mohou si tě nechat v nemocnici. A byla jsem tam na pokoji s maminkama, co doma měli batolata. Ale snad to bude dobré :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat