Letět na dovolenou v těhotenství?!

55
22.4.21 18:19

Letět na dovolenou v těhotenství?!

Ahoj holky, mám dotaz, letěla jste nějaká v tehu letadlem? Už máme jednu holcicku, teď jsem na začátku 9tt. A chtěli bychom na dovolenou v létě. Samozřejmě záleží na dr ale chtěla bych vědět jestli má někdo zkušenosti? A jak to vidíte vy, je to nebezpečné? Dekuji a krásný večer :kytka: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14793
22.4.21 18:33

Pokud jsi v pořádku, tak je to úplně v pohodě. Ideální je druhý trimestr. Já jsem takto byla v Turecku a bylo to strašně super. Ale zvaž riziko kolem covid omezením atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 18:40

To záleží na tobě, já bych neletěla.
V tomto těhotenství, které bylo naprosto bez problémů se mi ze dne na den objevilo krvácení v 2.trimestru a neumím si představit řešit tyhle problémy někde v cizině. Domů už nevím, jak bych se pak dostala, protože jsem měla ze dne na den klidový režim a do letadla bych asi nemohla.
Ale spousta holek litá a bez problémů. Tvoje dítě, tvoje zodpovědnost.. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
334
22.4.21 19:04

Nikdy bych neletela. Potratila jsem z hodiny na hodinu v 17 tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5929
22.4.21 19:04
@Anonymní píše:
To záleží na tobě, já bych neletěla.
V tomto těhotenství, které bylo naprosto bez problémů se mi ze dne na den objevilo krvácení v 2.trimestru a neumím si představit řešit tyhle problémy někde v cizině. Domů už nevím, jak bych se pak dostala, protože jsem měla ze dne na den klidový režim a do letadla bych asi nemohla.
Ale spousta holek litá a bez problémů. Tvoje dítě, tvoje zodpovědnost.. ;)

Já v bezproblémovém prvním těhotenství dostala kontrakce ve 26tt. Taky bych neletěla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2706
22.4.21 19:21

Já ne :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
22.4.21 19:25

Já jsem letěla dvakrát v prvním trimestru, bylo to bez problémů. Později v těhotenství už bych neletěla, pokud by to nebylo nutné.

Záleží jenom na tobě. Nemusí se stát vůbec nic a nebo taky něco jo, to ti nikdo nevyvěští.

Určitě bych si vybrala nějakou blízkou destinaci s dobrou zdravotnickou péčí, kde nebude problém se domluvit, kdyby něco. Nejlíp v Evropě, kde to aspoň trochu znáš. Exotiku bych neriskovala vůbec. A těsně před odletem bych konzultovala svůj stav s gynekologem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1700
22.4.21 19:26

Já byla v Řecku v 6.mesici a k tomu jsme měli rok a půl starou cacorku. Jako bylo to super, já jsem si tam odpočívala a s malou blbnul manžel. Nicméně u večeře jsem od vedlejšího stolu slyšela, že jsem pitomá, co takhle s břichem a malým dítětem si dovoluju letět na dovolenou, a mám sedět doma na zadku. :lol: Asi si čeští důchodci mysleli, že v zahraničí jim nikdo nerozumí no :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
22.4.21 19:58

@dickys pokud jste si užila v šestém mesici dovolenou v zahraničí, je to super. Nicméně jde tu o to, ze se opravdu muže cokoli stát i v bezproblémovém těhotenství. Riziko v druhem trimestru je poměrně nízké, ale je.
Těhotnou ženu nikdo na takovou dovolenou nepojisti, to je další věc.
Jak už jsem zmínila, přišla jsem o dítě z hodiny na hodinu-v bezproblémovem těhotenství a nedokážu si představit byt někde v zahraničí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 20:12

Mám za sebou dva potraty a teď vymodlené miminko. Do letadla bych těhotná nesedla, mám jiné priority, ale chápu, že si někdo rizika nepřipouští. Obecně druhý trimestr by "měl být " v pohodě, ale…

• Citovat
  • Nahlásit
16389
22.4.21 20:21

Ja bych neletela. První těhotenství bylo ok, a pak ze dne na den hromada problémů. Ale tvoje věc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8097
22.4.21 21:06

Já bych neletěla. Litani blbě snáším i taky. Navíc bývají docela problémy s cestovním pojištění pro těhotny. Když bude nějakej problém tak budes shánět doktory kdo ví kde. Stát se může cokoliv kdykoliv. Já jsem na tohle priposr…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
22.4.21 21:15

Taky bych neletela. Sice nemám problémy, ale kdyby přišly, neumím si představit, že to řeším s nějakým doktorem v dovolenkove destinací typu řecký ostrov nedejboze Turecko nebo Egypt.

V prvnim těhotenství jsme na dovolené byli, ale bylo to v zemi, kde se dobře domluvíme, autem. Teď nejedeme, hlavně kvůli celkové covid situaci (riziko nákazy v těhotenství plus cena testů, riziko nakazy před odjezdem a ztráty peněz, riziko karantény po návratu.. Zatím to za to nestojí, uvidíme příští rok).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1700
23.4.21 06:32

@Dorotka101
Ano stát se může kdykoliv cokoliv, ze vteřiny na vteřinu tě srazí auto, z minuty na minutu dostaneš infarkt a i to se může stát zrovna na dovolené. Já měla nekomplikované těhotenství, Dr nic nenamítala, tak jsem jela. A pojištěná jsem byla normálně, ptala jsem se na to vyloženě v cestovce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1293
23.4.21 06:36

@Dorotka101 sanozrejme, ze tehotnou zenu na dovolenou pojisti, je to omezeny tydny, nektery pojisti do 25tt, nektere dyl. @Verun97 kazdopadne k otazce, taky bych neletela. My zvazujeme dovolenou autem, kdy se muzes kdykoliv sebrat a dojet domu a taky kde si pripadne dojedeme do nemocnice. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat