Cestování a oslava v 37. týdnu těhotenství

82
22.4.21 15:15

Cestování a oslava v 37 týdnu těhotenství

Ahoj všem!

Mám dilema. Jsme s manželem pozvání na větší rodinou oslavu, kde bude spousta lidí, se kterými jsme se dlouho nestýkali. Je to cca 30 min od domova a hodina od mé vybrané porodnice.

Mě se tam upřímně moc nechce, mnoho lidí takže i větší riziko že někdo přišel do styku s covidem (což už se v této rodině stalo 2× - 2 oslavy a vždy tam byl někdo pozitivní. My tam naštěstí nebyli, ale někteří účastníci to schytali)
Další věc je, že už teď je mi nepříjemné jezdit delší trasy autem a po dlouhém sezeni mě vše bolí.
Stejně vždycky sedím v respiratoru, ale to už se prostě nedá udýchat!

Bojím se ale, že tam manzel bude chtít. Já ale nechci aby tam jezdil sám.. má být u porodu a toto mi přijde riskantní.

Snad se nějak rozumně domluvíme s manžou..
Bojím se, že to bude brát jak výmluvy protože se jedná o jeho rodinu (se kterou moc nevychazim).

Co byste v tomto případě dělaly vy holky?
Myslíte, že jsem paranoidní a přehnaně ustrasena?
Jsem prvorodicka.. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63688
22.4.21 15:24

@Terezka-95- plasis a zcela zbytečně. Pár dní před porodem jsem jela sama přes 600 km.. A pohoda. Že se ti tam nechce je věc jiná. Tak ať jede sám a je na telefonu, ne? Na tom není nic těžkého, kdyby něco, tak dojede, má to kousek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
22.4.21 15:27

@martina.se děkuji za názor :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1391
22.4.21 15:27

Ja jsem byla v 36tt kamarádce za svědka. Asi dvě hodiny jízdy autem, měli jsme v autě sbalenou tašku do porodnice a najitou nejbližší nemocnici. Bylo to i s přespáním, skoro celé dva dny. A bylo to super, jedine omezeni bylo to, ze jsem nemohla pit, což mě zas tak netrapilo. Pohodlný to v autě nebylo, ale kamarádka byla silná motivace, taky mi byla za svědka a datum svoji svatby prizusobovala termínu mého porodu :D ale Teda korona vypukla až o půl roku později, takže to jsem neřešila. A neřešila bych to ani teď. U nás jsou všichni normální, před takovou oslavou bychom všichni zašli na testy a byl by klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14610
22.4.21 15:31

30 minut autem neni zadna dlouha trasa :mrgreen:
Na hromadnou rodinnou akci bych ve 37 tydnu v teto dobe fakt nesla. Ale nevadilo by mi, kdyby tam manzel sel sam beze me.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
22.4.21 15:32

@Midaku děkuji.
Bohužel, mě docela zneklidnuje ta corona. Jak jsem psala, již 2× v této části rodin se šířil covid na obdobných oslavách a to prostě z nedbalosti. Všichni si z toho dělají srandu a pak jsou zděšení když to propukne.

Ta cesta by byla asi menší zlo z toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7885
22.4.21 15:32

Jela bych na oslavu. Až se narodí mimino, tak se teprve nikam nepodíváš.
30 minut je nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4280
22.4.21 15:35

Tchan slavil 60 a byla jsem ve 39. týdnu. Nakonec jsem ještě týden přenášela :lol: akorát jsme byli domluveni s manželem, ze pít jen zlehka, kdyby náhodou. A jak jsem byla rada, ze jsem šla, aspoň jsem nesmrdela furt doma a nečekala na porod a ještě jsem se krasne najedla :lol: domu jsem řídila já, bylo to bezva…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
22.4.21 15:36

@cecetka 30 min není, ale co kdyby forem do nemocnice v Krči? To už se mi nelíbí :D

Uvidím jak se rozhodne, já to ale asi vynechám.

Ikdyz mě to možná trochu naštve, vzhledem k tomu o čí oslavu se jedná. Měli jsme s nimi menší roztrzku před svatbou protože jsme neskakali jak oni pískali (normálně si vydupavali že pokud nepozveme jednu osobu tak nepůjdou.. dlouho dělali dusno no a nakonec nešli :lol:) ale to už je pár let dozadu. Od té doby je toto první kontakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
22.4.21 15:40

@Verurizeckova tak to jsi dobrá s tím řízením! :D :palec:

V porovnání- tchan, nebo nějaká tetka Bětka která se 3 roky neozvala, protože jsme ji nešli na ruku? Můj názor :lol:

Nevím, už mě tyhle návštěvy lezou na nervy :lol: už se fakt těším až porodim a bude to horší :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
22.4.21 15:41

@kacz no, to mě moc nevadí :lol: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53278
22.4.21 15:42

30 minut autem je nic. Ale jestli by to bylo o dlouhém sezení a tobě už teď nedělá dlouhé sezení dobře, vykašlala bych se na to. Mně bylo báječně, ve 37.tt jsem jela vlakem na megasraz, náramně si ho užila… a pak za 3 dny porodila :mrgreen: Ovšem před covidem. A v současné době… Přiznávám, že ač nejsem žádný covid plašan, tak tři (a kdo ví, klidně jeden) týden před poodem bych se na to zvysoka vykašlala. Asi bych neměla strach z covidu jako takového, ale že kdokoliv pozitivní by tam byl (jako že při takovém množství lidí, kterým nedělají problém tak velké akce, je pravděpodobnost nezanedbatelá), tak by tebe i muže uvrhnul do karantény. A v karanténě bych teda určitě rodit nechtěla, muže by tam pravděpodobně ani nepustili. Já sama bych se na to vykašlala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2688
22.4.21 15:46

Jak píše @ugluk já bych se nejvíc bála toho, ze bych mohla být pozitivní, pak karantena, manžel by pak nebyl u porodu.

Jinak hodina od porodnice je nic. Já jela ve 36tt (rizikové těhotenství) do Německa :mrgreen: s taskou, ze kdyžtak porodim tam no :mrgreen:
Ale bylo to po kontrole, ze se prý nemusím bát, ze už to dáme. A rodila jsem až týden po tom :mrgreen:

Ale já zase vím, ze můj manžel by nejel. Už jen pro to riziko, které by tam bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
22.4.21 15:52

@HandulkaK
@ugluk

Dekuju za názory. Já mám z toho covidu fakt strach, když vím jak jednoduše už se to tam šířilo a popravdě jim nevěřím co se týče nějaké bezpečnosti a prevence.

Přesně, manžela pustí jen na sál a pak si nás až odveze domu. Představa že to nedejbože chytime nebo budeme v karantene.. přijde mi to zbytečný kvůli nějaké oslavě.

Já vím že by tam nejel sám, ale bojím se že bude chtit odvézt jeho rodiče protože nikdo jiný z rodiny by to neudělal… ne že by nemohli ale spíš asi nechteli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
22.4.21 15:57

Pokud se ti tam nechce kvůli Covidu, tak je to zcela pochopitelné a měla by to pochopit i rodina s manželem. Manžela nutit nemůžeš, aby s tebou doma zůstal, ale sama si to udělej dle sebe. Je to přeci tvoje rozhodnutí a tvoje věc. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat