Císařský řez

27
4.6.04 17:24

Císařský řez

Ahoj maminky,
jsem po císaři a někdy mám ještě světle růžoví vítok , jsem už 5 týdnů po porodu . :? Je to normální nebo se mám znepokojovat ? Máte s tím někdo z kušenosti ? Pak se chci ještě zeptat jak jste se zbavovali jizvi , já si jí mažu sádlem a svítím Abtronikem. :) Dík Veronika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

215
4.6.04 18:50

Ahoj!
Ohledne toho vytoku bych se poradila s doktorem, ale asi to bude v poradku.Od doktora mas preci jen jistotu.A nevim co myslis tim odstranovanim jizvy, ja nedelala vubec nic a po dvou letech je uplne minimalni a moc pekna.Myslim tedy jizvu, ktera se schova i pod plavky.Tak se moc netrap, cas to vyresi za tebe.

preji ti hodne zdravi a stesti s miminkem

Shirin, Sammy a Slunicko(13tt)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
84
4.6.04 20:46

Ahoj Veru,
já jsem dneska přesně 7 týdnů po císaři a ještě minulý týden jsem měla podobný výtok jako popisuješ. Ve středu jsem byla na kontrole u mé gynekoložky a o výtoku se jí zmiňovala, je to údajně úplně normální. Říkala že je to spojené s očistkama, takže si nedělej hlavu. Jinak co se týká jizvy, tu nechávám raději na pokoji, ničím ji nemažu a ještě radši se na ni nedívám 8) Myslím, že ji mám pěknou a to mi ji pochválil nejeden doktor, tak snad se s odstupem času trochu vstřebá :D Snad jsem tě alespoň trochu uklidnila, ale pro jistotu si zavolej doktorovi.
Paa Kikinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1512
5.6.04 11:30

ahoj,
nie som sice po cisari, ale mam problem z hojenim jaziev. existuje mast, ktoru ale treba pouzivat co najskor po zahojeni ran po stichoch - ked uz mozes umyvat ranu. ale ani za nic si neviem spomenut ako sa vola, v lekarni ti urcite povedia. moc som ti nepomohla :(
d.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
374
5.6.04 11:31

Ahoj holky s jizvou bych si nedělala starosti ,nijak zvlášt jsem jí (tedy spíše je ) ,jsem po dvou císařich ,nemazala spíše jemně masírovala a často sprchovala a to hned po porodu.Tu první mi udělali trochu křivě a tu druhou asi aby mě potěšíli udělali rovně a těsně podní už obě nejsou skoro vidět.Jsem ted zvědavá jak mi udělají tu třetí jsem v 15tt a vím že císař mě nemine .A co se týká růžového výtoku už si bohužel nepamatuji jak jsem na tom byla já tak vám asi neporadím .Ale rozhodně neškodí porada s lékařem .Opatrujte svoje jizvičky ,vy které vás čeká další císař nemějte strach určitě bude vše v pořádku ,dnes už lékaři vědí co dělají a rozhodně to neberte jako handicap.Přeji vám mnoho síly a hlavně přeji hodně štěstí a zdraví Vám i vaším drobečkům .S pozdravem .Majdalenka+15t cipísek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.6.04 21:54

Vím, že u jizev které zůstávají po chirurgickém odstranění mateřských znamének, bradavic a nebo poúrazové jizvy se dají vyhlazovat a velice úspěšně minimalizovat laserem. Není tato možnost i u jizvy po císařském řezu?
Kamila

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
6.6.04 09:31

Císařský řez

Kviky,
mně dělali císaře před 14 lety a starý doktor - stará metoda, pěkně od pupíku dolů, 18 stehů. Jizva byla asi 6 týdnů krásná, ale když jsem se pak začala namáhat s dvojčaty, rozjela se na 1 cm šířky. Nemazala jsem ničím (ani mi to nikdo tenkrát neporadil). Dostala ale postupem času barvu z fialové na tělovou a dobře se opálí v létě, takže si s ní starosti nedělám a bříško klidně ukazuju. Jen ten divný pocit, když se jí dotknu, ten zůstal. Docela by mě zajímalo, jestli mne čeká císař znovu, když mám v plánu nyní otěhotnět. Na rodině jsem četla, že při tomto způsobu minulého císaře je to téměř jisté. Máte s tím některá zkušenosti???
Pajdule

• Nahlásit
  • Citovat
530
6.6.04 11:03

Ta mast na jizvy se jmenuje Contractubex a je celkem draha, myslim kolem 200,–. Pouzivala jsem ji po odstraneni materskeho znaminka a jizva se zahojila moc pekne, ale nevim, jak moc to tahle masticka ovlivnila.
Marťoch, 28 tt +2

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
6.6.04 11:31

AHojky Pajdule
Moje kamarádka taky rodila první dítě císařem - stejným způsobem jako ty - jizva od pupku dolů - a druhé rodila normálně vaginálně. Takže neboj, šanci, že porodíš normálně máš velkou. Všecko je individuální a záleží na celém těhotenství a tom, jak bude postupovat porod.
Držím palce.
Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.6.04 13:46

Ahojky,
všem moc děkuji za otpovědi a Pajdule se mnou na porodnici byla mamina která 2* rodila císařem a po třetí normálně , záleží na tom proč byl císař indikován , jak jsi široká v pánvi a jak velké je mimi . tak zlom vaz a pěkný a krátký porod a zdravé miminko. Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
659
6.6.04 22:46

Císařský řez

Holky, děkuju za povzbuzení!!!
Je fakt, že pokud se mi podaří otěhotnět (zatím jsem snažilka :-(( docela dlouho), raději bych rodila normálně, pokud by to šlo. Tenkrát mě špatně uspali a já se probrala. Bolest nepopsatelná, trauma dodnes. Když jsem to pak po letech popisovala jedné anestezioložce, přikývla, že se to mohlo stát. Dneska už jsou samozřejmě na lepší úrovni, tak nechci nikoho strašit !!! Podruhé bych si ale předtím rozhodně s uspávačem promluvila.
Ještě jednou díky
Pajdule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
7.6.04 20:02

Ahoj , Pajdule já jsem také rodila císařem , dala jsem si lokální anestezii . a zažila jsem opravdu muka , prvně mi píchli moc anestezie , takže jsem se začla dusit . Pak mě nachali v bolestech protože někdo zašantročil mou složku , takže jsem se tam svijela ,až jsem jim nechtama rozdrásala prostěradlo . Až když sousedka začla nadávat tak mi sestra něco píchla. :? Ale nechci strašit , dnes skoro každá 3 rodí císařem a pro doktory je to dení chleba , ale zažít znova bych to nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
9.6.04 10:34

Já jsem ale trdlo píšu do vlastního a ani o tom nevím. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
5.3.05 16:45

jip

dva císaře jsem prodělala a skončila na jipce ,ale jenom den.Ale mužu říct ,že ten druhý byl hrozný už nikdy více. 8O :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama