Nástřih

569
28.4.04 14:16

Nástřih

Ahojky maminky,
mám na vás malinkatý dotaz.Jsem 14dni po porodu a ještě mi nevypadl ani jeden steh.Je to normální?Všichni mi říkaj že jim vypadly už v porodnici.Jak to bylo u vás?Já už z toho začínám byt nervozní :roll:
Předem dík Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Radina
28.4.04 15:58

Teda, ne že bych tě chtěla strašit, ale stehy mají vypadávat? Mne poprvé šili vstřebatelnými stehy a ty druhé se přeci vytahují. Můj syn měl v létě sešitou hlavu (dá se to vůbec srovnávat?) a stehy musely do 8 dnů pryč. My jsme měli zrovna dovolenou, tak jsme to přetáhli na 12 dnů a už je měl některé pěkně vrostlé do kůže a paní doktorka se zlobila, že to tam moc drží. Jinak co jsem měla šitou kamarádku, tak té vytahovala stehy sestřička, když přišla na kontrolu miminka. To já bych si je radši nechala vyndat u gynekologa než doma na gauči. V každém případě se na to svého lékaře zeptej, vypadávání stehů samo od sebe se mi nějak nezdá i když ono je to nejspíš v každé porodnici jinak a stehů nejsou asi jen 2 druhy…

• Nahlásit
  • Citovat
569
28.4.04 16:14

jeje bojim bojim :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
28.4.04 16:23

Ahojky!
Ja jsem skoro osm tydnu po porodu a stehy mi vypadavaly postupne a to tak, ze jsem proste vzdycky nasla kousek nite v kalhotkach. Prvni vypadl zhruba okolo druheho tydne a posledni zbytek vypadl nekdy v prubehu pateho tydne po porodu. Me doktor, ktery me sil, rikal, ze by mely vypadnout cca do 2-3 tydnu. U me to bylo ale daleko dyl a nic se nestalo. Takze jeste nepanikar.
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
28.4.04 19:24

to se mi ulevilo moc dekuji tak já ještě s tou panikou počkám :lol:
ještě jednou díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
28.4.04 19:41

Jak píše Lysinka, stehy mi začaly vypadávat v porodnici (byly jsme tam celkem 10 dní po porodu) a zbytek vypadl doma, ale trochu dřív než Lysince. Pokud máš pochyby, zajdi si na gynekologii a uvidíš.
Pa Ariana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
28.4.04 22:51

nástřih

Já jsem byla šitá samovstřebatelnými nitěmi. Takže se prostě vstřebaly a žádné nitě ze mě nepadaly. Nejsi stejný případ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
29.4.04 08:37

Šití

No řekla bych, že se vždy šije samovstřebatelnými nitěmi a žádné vypadávání nebo vyndavání stehů nepřipadá v úvahu. Já byla nastřižena jen u prvního porodu před 6 lety a už tenkrát se mi nitě vstřebaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.4.04 08:57

Co jsem se stihla dozvědět je, že vnitřní stehy se šijí vstřebatelnými stehy a šití hráze je porodnici od porodnice jiné. Mně také žádné stehy nevytahovali - porodnice v Šumperku. Teď se chystám na porod v Olomouci a bylo mi řečeno ať to nechám na úvaze porodníka takže se připravuji na to, že pokud budu šitá (doufám že ne, protože poctivě provádím masáž), tak mi je budou tahat dodatečně. Prý se to dá i doma :?
Ráďa

• Nahlásit
  • Citovat
1290
29.4.04 09:03

Ahojky,
mám 8 měsíců po porodu. Jak vnitřní tak nástřih hráze byl v mém případě šit vstřebatelným materiálem.
Takže jsem se v nějakým vypadáváním stehů netrápila vše zmizelo samo.
Přeji ať je to o.k.
Quatro

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
29.4.04 10:00

Ahojky,
já nevím čím mě šili.Protože mi všichni říkali že stehy samy vypadnou tak mi nepřišlo důležité ptat se.A v porodnici mi nikdo neřek že mám přijít na vyndavání.Tak doufám že zmizí.No ale zavolám si ke svemu doktorovi a zeptám se.Ale jinak vám moc děkuji. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.4.04 12:09

Nevím jaký praxe v porodnicích jinde,ale já jsem 8 týdnů po porodu a poslední stehy mi vypadly asi v 5 týdnech,takže můžeš být bez obav. Nástřih hráze snad už dneska všude šijou vstřebatelnými stehy?! Počkej ještě týden a určitě padat začnou..:o)) Ahoj Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
611
29.4.04 14:07

Ahojky,
mě taky stehy vypadávaly dlouho, poslední asi taky tak těch 5 týdnů po.
O tom, že by mi vypadávaly vnitřní nevím (šití jsem měla ale hodně velké, takže by mi neunikly, tudíž myslím, že vnitřní byly určitě vstřebávací).
Myslím, že s těmi venkovními je to jednoduché … prostě se koukni jestli tam nějaké uvidíš (nejlépe zrcátkem) :lol:
Mě tam jeden „visel“ dýl a ne a ne vypadnout, tak jsem za něj trošku zatáhla a byl venku. Ty ostatní jsem, jak psal kdosi přede mnou, nacházela v kalhotkách, nebo mi uplavaly při sprchování.
Asi kdyby se musely stehy vyndavat, tak by Tě na to v porodnici upozornili, pokud by Ti je nevytáhli rovnou tam.
Ať je to OK.
Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.4.04 19:56

Nějak to pořád nemůžu pochopit. Jak může steh vypadnout? Je to přece kůže propíchnutá na každé straně rány, sešitá nití a svázaná. Jak tedy může steh vypadnout? Jedině že vyhnije - rozpadne se neustálým namáčením a vysoušením..... . Není pak lepší vriantou nechat si je vytáhnout s jistotou že je celý „provázek“ venku z rány?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
30.4.04 11:30

Milé maminky, materiál na výrobu stehů (jakýchkoliv) je buď „nevstřebatelný“, pak je steh potřeba po zhojení rány přestřihnout a odstranit (vytáhnout), nebo „vstřebatelný“, což znamená, že část nitě, která prochází tkání, například kůží, se působením tkáně rozloží a vstřebá a vnější část stehu potom sama odpadne, což nemusíte ani postřehnout. Šití kůže hráze je možno provést oběma druhy stehů, vetšinou bych očekával použití vstřebatelného materiálu. Uvnitř těla se nyní používá na naprostou většinu tkání stehů vstřebatelných s různou dobou resorbce. Zdravím

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama