Hojení jizvy po porodu - poraďte, prosím

2901
5.5.04 16:52

Hojení jizvy po porodu - poraďte, prosím

Ahoj holky!

Před 3 týdny jsem rodila - a docela ošklivě jsem se potrhala. Dlouho mě šili (vnitřní stehy vstřebávací a vnější vypadávací).
Vnější stehy už snad z větší části vypadaly. Jenže …udělaly se mi v té jizvě takové podkožní zatvrdlinky, které hodně bolí. Soudím, že to jsou ty vstřebávací stehy, ale ještě nevstřebané (nebo, nedej bože, hnisající!). Kůže NAD těmi bouličkami je zahojená.

Máte některá podobnou zkušenost? Jak dlouho se vám hojila poporodní jizva? Je normální, že to ještě 3 týdny po porodu tak bolí (řekla bych, že čím dál tím víc)? A co ty bouličky - měla bych jít k doktorovi, nebo počkat do konce šestinedělí, co to udělá?

Jestli máte někdo nějakou zkušenost (třeba jak urychlit hojení rány), prosím ozvěte se!!!! Jsem zoufalá z představy, že je něco špatně a já budu muset s dcerkou do špitálu a budou mi to znova řezat… :(

Děkuji za vaše reakce,

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2178
5.5.04 17:58

Ahoj Baghiro,

me sice teprve porod ceka, takze z hojenim jizev nemam zatim zadne zkusenosti, ale z pohledu zdravotni sestry bych rekla, ze by jsi navstevu gynekologa nemela odkladat. Mozna je to banalita, ale proc si tim nebyt jista, ze? :)
Jak sama pises, bolesti misto toho, aby ustupovaly jsou akurat horsi, muze to byt znamka infekce, abscesu. Byt tebou tak urcite necekam do konce sestinedeli. Pokud se jedna o zanet atp. bylo by rozumne za vcasu s tim neco delat, nez to nechat rozjet.
Kazdopadne preji hodne stesticka tobe i tve dcerusce.

Radka + cvrcek 30.tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.5.04 18:01

ahoj, ja som mala taky isty problem a este k tomu som dostala zapal, takze pomahali sedave kupele s naslednym ozarovanim biolampou.ale tie zatvrdlinky som mala niekolko mesiacov.uz som myslela, ze pojdem na plastiku, ale az po porodoch:)
drz sa a vela zdaru

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
5.5.04 20:25

Ahoj ,
Já mám taký takový problém. Jsem už 6měsíců po porodu a stale se mi tvoří zatvrdlinky ale větších rozněrů, doktor mne posíla na operaci a plastiku, je to reakce šicího materialu, raději nečekej a běž k doktorovi ja jsem už šla už moc pozdě.Jěště ti může pomoci mastička , nevím název.
Přeji ti brzké uzdravení. Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
2793
6.5.04 14:37

Ahoj Baghiro!
Mě se jizva po nástřihu hojila dost dlouho,6 týdnů jsem si pořádně nemohla sednout.Nejdřív jsem navštívila svou obvodní lékařku(gyndaře mám 20 km a u obvoďačky jsem pracovala před MD).Ta mi poradila koupel v odvaru z řepíku,ten totiž působí jako dezinfekce.Koupele jsem si dávala 2× denně,vždycky po nich se mi na chvíli ulevilo.Jenže 6 týdnů bylo za mnou a pořád to bolelo.Navíc v místě jednoho stehu se mi utvořil takový výrůstek a ten pěkně bolel.Návštěva gyndaře mě tedy neminula.Řekl mi,že je to polyp,který vyrostl díky dráždění stehu.Škrabání lžičkou nebylo nic moc,ale hned se mi ulevilo a večer už jsem seděla bez problémů.
Možná bys alespoň mohla zavolat na gyndu,ať Ti poradí,co s tím.
Asi jsem moc neporadila,ale každopádně řepíkem nic nezkazíš,je dobrý na hojení hnisajících ran.
Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
6.5.04 14:50

Hojení jízev

Ahojky všichni,
chtěla bych říci, že na jízvy je dobrý
1.KLIČKOVÝ OLEJ: Klíček zázračný nositel života. Klíčkový olej obsahuje navíc vitamin A, vitamin C, vitamin E. Klíček sám o sobě je vydatným přírodním zdrojem vitamínů B a E, a dalších cenných látek. Po rozříznutí tobolky se aplikuje přímo na jizvy a popáleniny.
2.CYTOVITAL:je zdrojem energie pro kůži a pravým přírodním omlazovadlem.Při silném poškození kůže, například jizvami, řeznými ranami, odřeninami, celulitidou a pod.

To vše najdete na URL: :P

http://www.prozdravi.cz/index.php?…

Zde se můžete přímo poradit s ON-LINE lékařem o nabízených produktech na jednotlivé problémy a nemoce.

Dobrá stránka přírodních léčiv, kde nabizí i doplňkové produkty jako jsou například vitamíny, minerály, Dýchací trenažéry, Knihy o zdraví, sportovní výživa, bylinné čaje, bylinné elixíry, cestovní medicína, prostředky pro krásu, pro sex, kosmetika, sluneční ochrana aj.

Přeji brzké uzdravení
S pozdravem Angelika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
6.5.04 17:05

Ahoj holky!

Moc děkuju za vaše komentáře a rady!
Dneska jsem šla na gyndu - doktor mě prohlédl a prý to nic není (tak proč to sakra bolí jak sto čertů????!!!). Poradil mi sedací koupele v roztoku hypermanganu, prý klidně 5krát denně. (no, na to s malým uřvaným miminem budu mít ztěží čas…) a za týden na kontrolu.

Mějte se,

Baghira.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1290
6.5.04 20:41

Ahoj Baghiro,

měla jsem jsem stejný problém. Spoustu vnitřních stehů+šitý děložní čípek a velkou jizvu po nástřihu hráze. Nesedla jsem si 8.týdnů !!! trochu co pomáhalo bylo nafukovací kolo pro děti(neplavce) v tom jsem zvládla aspoň sedět při jídle. Hrbolky po stezích, říkala jsem jim jelita zůstávaly dlouho asi 3 měsíce a byly velmi,ale opravdu velmi citlivé. (Naprosto vím jak se cítíš)

Pomáhalo mi časté sprchování rodidel vlažnou vodou i 10× denně a 2-3 denně mi manžel stehy potíral gelem z dubové kůry od Altermedu.

Musím ovšem přiznat, že když stehy po nástřihu hráze vypadly byla jizva citlivá dobrých 6 měsíců-štípala třeba při močení nebo menstruaci(tu jsem měla, i když jsem plně 7.měsíců kojila)
Teď jsem 8.měsíců po porodu a hodně se to zlepšilo, občas mám nepříjemný pocit, ale je to procházka růžovým :,-(em proti tomu co se dělo.

Nechtěla jsem Tě strašit je to u každé z nás velmi individuální je, ale možné, že to bude u Tebe taky na delší dobu.
Ze srdce přeji ať se to co nejdříve zlepší !!!!!
P.S Myslím si, že pokud by byl problém Tvůj gynekolog by to asi poznal.
S pozdravem Quatro+Em od cipísků

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
6.5.04 20:51

Ahoj Baghiro, já jsem při porodu brala na radu mé maminky homeopatické globulky Arnica Montana 30Ch, je to dobrý na hojení ran atd. a trochu mě šili, ale vůbec nic mě nebolelo! Po prvním porodu jsem se cítila dost vycucnutá, stříhali mě a dost dlouho jsem si nemohla pořádně sednout, ale po druhé to bylo MNOHEM lepší. Zkuz to, snad ti to pomůže. Smokie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
7.5.04 10:53

Já měla stejný problém. Můj doktor mi doporučil, abych si v lékárně koupila Dubovou kůru gel . Není na předpis a stojí pár kaček. Moc se mi po něm ulevilo. Ty zatvrdlinky jsem sice měla ještě asi půl roku, ale už jsem o nich ani nevěděla a časem se ztratily. Za chvíli to bude rok, co jsem porodila, a jizva už není skoro ani vidět, přestože to zpočátku vypadalo, že budu muset na plastiku. Přeju ti, ať se brzo zahojíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.5.04 11:55

Holky, mluvíte tady o „plastice“ co to vůbec obnáší? Je to jenom plastika - odstranění zatvrdlinek po šití, nebo se jedná také o celkovou úpravu tj. třeba zmenšení stydkých pysků po porodu? Někde na netu jsem o tom už četla, ale tam to bylo prezentováno tak, že je v naší republice jenom jedna klinika kde to provádějí (snad někde v Plzni) a vy o tom mluvíte jako o běžném zákroku, skoro mi to připadá, že se to provádí v každém okrese ambulantně :oops: . Můžete mi k tomu říct něco bližšího? Mám také bolestivou zatvdlinku po šití, je to už sice 5 let, ale nikdy mne nenapadlo uvažovat o tom že by se to dalo nějakým způsobem odstarnit a brala jsem to jako hotovou věc se kterou se musím smířit. Děkuji za odpovědi Kamila

• Nahlásit
  • Citovat
483
24.10.04 19:39

Hojení jizvy po porodu

Ahoj,já mám taky hrbolky na jizvě po nástřihu,ale vůbec nebolí,myslím,že ta nit už se mi vstřebala..Asi mě šil šikovný dr..když si vzpomenu,jak jsem si s ním přitom povídala,musí se :oops: ,protože je to fakt divný..Taky jsem si užila,docela to bolelo,tlačila jsem 4,5kg mimíska,ale už je to ok :D ..Jsem 17dní po porodu.. :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.12.04 15:03

Ahoj maminky,
já měla po porodu „jen“ šest vnějších stehů, ale taky jsem si užila- měly vypadnout, ale ouha. Když u mě byla týden po porodu por. asistentka, zjistila, že mi zarůstají. Tak mi je musela vytáhnout. Auu… Bouličky jsem měla taky, takže jsem dostala rakytníkový olej a manžel mi je rozmasírovával. Trvalo to skoro tři měsíce, ale od té doby je to dobré. Určitě doporučuji masáž, jinak se jizva scvrkne a už se nedá nic moc dělat. (gynekolog mi dva měsíce po porodu řekl, že jizva není nic moc a že když se to nespraví, bude to muset říznout - tak jsme masírovali a masírovali…)
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
10.5.05 14:22

Nečetla jsem všechny příspěvky, ale doporučila bych ti kosmetiku AÖK - krém Intisan )nevím, jestli jeto přesný název). Vlastní zkušenost nemám, ale na kruzu nám ho vychvalovaly i zkušené maminky, které rodily. Stojí okolo 250,– a vydrží ti dlouho. Má všestranné využití třeba i na popraskané bradavky.

• Nahlásit
  • Citovat
1138
10.5.05 14:46

Baghiro,
mě se jizva rozjela a řešila jsem to ráno obklad z odvaru měsíčku, v poledne gel dubová kůra a večer obkládek z odvaru dubové kůry. Na konci šestinedělí mi dr říkala, že takto zhojené to nevidí ani u bezproblémových mamin, a na to, co viděla, to vypadá krásně. Držím palečky.
Linka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama