Císařský řez prvorodička a vyšší věk

29
17.6.21 14:53

Císarsky rez prvorodička vyšší věk

Ahojte, prosím je medzi vami niekto, kto rodil prirodzene vo veku nad 42 rokov /ja konkrétne 44) a bol prvorodičkou? Doporučujú mi císarsky rez, zbieram skúsenosti pre rozhodovanie, komplikácie nemám, otehotnenie priridzene, relativne rýchlo, dakujem za názory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7383
17.6.21 15:33

Takhle stará už bych šla na cisare. Ať je jistota že se dítě narodí v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33059
17.6.21 16:12
@modreslnko píše:
Ahojte, prosím je medzi vami niekto, kto rodil prirodzene vo veku nad 42 rokov /ja konkrétne 44) a bol prvorodičkou? Doporučujú mi císarsky rez, zbieram skúsenosti pre rozhodovanie, komplikácie nemám, otehotnenie priridzene, relativne rýchlo, dakujem za názory

Rozhodně bych ve tomhle věku hrála na jistotu a šla na CS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
17.6.21 16:28

@mackA159 díky za názor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
17.6.21 16:28

@Bábrdl dekuji za názor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
17.6.21 16:29

Rada by som tiež počula názor niekoho so skusenostou (ako píšem v príspevku)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
622
17.6.21 16:30

Moje babička rodila své první a jediné dítě v cca 45 letech..rodila normálně a bez problémů i když teda cca o 6 týdnů dříve…přesně se to nevědělo protože těhotenství bylo zjištěno až cca ve 4-5 mesici :lol:…těhotenství bylo nečekane a neplanovane porod probíhal před 46 lety

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1636
17.6.21 16:33

Ahoj, rodila jsem ve 44 letech, první dítě, komplikace, proto SC, neměnila bych, navíc pokud bude SC plánovaný, z pohledu mě - zdravotníka ARO krásná elegantní operace a určitá jistota snížení možnosti komplikací u plodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
17.6.21 16:34

@Jencus ahoj dekuji za názor, a SC byl teda plánovaný?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1636
17.6.21 16:44

@modreslnko
NN, akutní, v pondělí jsem měla jít na plánovaný a v neděli se konal akutní kvůli odloučení placenty a tísni plodu. Já sice větší ztrátu krve, ale druhý den už jsem si po svých došla za malým. Pokud je spinální anestezie, nevýhoda je, že se po tom musí ležet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.21 16:45

Prvorodička, ale trochu menej - 40 rokov. Ťehu bez problémov, pôrod skončil akútnym cisárom - aj keď tak trochu pre istotu. Nechceli ho predlžovať a od začiatku chceli robiť kvôli veku cs, mala som normálne spinálnu anestéziu, odohralo sa to rýchlo a bez paniky. Rekonvalescencia úplne bezproblémová, ani ma to veľmi potom nebolelo. Kojenie taktiež bez problémov, len mliečko sa spustilo až asi na 5ty deň.

• Citovat
  • Nahlásit
54218
17.6.21 17:22

Doktoři asi vědí, jaký je důvod, že indikují CS. Raději podstoupit císaře a mít dítě bezpečně u sebe. Než si hrát na hrdinku, vzdorovat, pak brečet, že se něco po.ralo.
Takhle stará prvorodička asi nebude mít víc šancí na dítě a způsobí si trauma zbytek života. Takže nemyslet pouze na své ego. Ale myslet na bezpečí pro dítě i sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
17.6.21 17:29

@Kelsey díky za názor, myslím že ego nehrá až taku rolu inak by som sa nepýtala. doktori ako indikaciu povedali iba vek. nic viac. ak by toho bolo viac nemam vobec pochybnosti do toho ist

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.21 17:48

Mám osobní zkušenost rok starou, rodila jsem ve věku 41, prvorodička. U Apolináře mi nabídli plánovaný SC, jiná indikace než věk nebyla. Řekli mi, že je to čistě na mé volbě, žádné doporučení nebo bližší edukace nebyla.

Hodně jsem si o tom načetla, jak odborné zdroje tak osobní zkušenosti a po vyhodnocení jsem to viděla jako nerozhodně, opravdu je to 50:50, ty benefity a rizika. Já jsem se nakonec rozhodla pro SC, čistě na základě strachu z porodu, který jsem měla s pokračujícím těhotenstvím obrovský (jsem bohužel nervák).

Zpětně hodnotím takto: Organizace okolo porodu samozřejmě super, fixní termín, byla jsem na vše připravená, žádné dřina… Ale.
První týdny po porodu jsem zvládala opravdu obtížně. Věděla jsem, že to po SC bude bolet, ale i tak mě intenzita bolesti překvapila. Bylo pro mě nesmírně fyzicky náročné den po operaci vstát a začít běhat kolem miminka, byla jsem hodně vyčerpaná. Obtížně jsem si k miminku budovala vztah, nezafungovala laktace, nakonec se to zformovalo do poporodní deprese, kterou jsem naštěstí začala na konci šestinedělí medikamentózně řešit, což byla pro mě cesta z pekla ven.

Osobně ty komplikace přičítám tomu SC a vyššímu věku, přeci jen člověk je po 40 méně „ohebný“ fyzicky i mentálně. Na druhou stranu, vím i to, jak ošklivá mohou být zranění po vaginálních porodech a jaká traumata si z nich některé maminky nesou. Takže vlastně se vůbec neodvážím nic radit, jen moc držím palce, aby vše proběhlo bez problémů a pokud to bude pro tebe krušné, tak abys věděla, že to pak bude zase dobré a hezké :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1967
17.6.21 20:25

Přirozený porod je fyzicky dost extrémní výkon, já mám za sebou tři přirozené porody (dva z nich opravdu přirozeně a hezký), ale v tomhle věku bych šla na CS. Je to jako bys dostala za úkol ubehnout maraton nebo se naučit salto, co v 25 asi půjde nakonec každé, se v 45 povést někomu sice taky může, ale ta pravděpodobnost průšvihu je prostě už mnohem větší. To tělo už je starý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat