Čištění zoubků před spaním

Anonymní
29.5.20 20:37

Čištění zoubků před spaním

Ahoj holky jak to děláte s čištěním zoubků před spaním. Malý je rok a už má dost zoubků… Čistit jí zuby jsme zkoušeli, ale je to děs. Vůbec si kartáček nenechá dát do pusy a když už, tak se to jako čištění zubů vůbec nedá nazývat…kouše ho, když zajedu na zoubky, tak div nezvrací, snaží se ten kartáček dostat z pořád z pusy… Tak nevim co delat… :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4391
29.5.20 20:39

Delat to furt dokola, dokud si neuvykne. Cisteni zubu neni nic, o cem by se melo diskutovat. Dej ji kartáček do ruky a čistí si zuby ty, aby tě viděla. A pak vyčistí jí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17080
29.5.20 20:44
@Anonymní píše:
Ahoj holky jak to děláte s čištěním zoubků před spaním. Malý je rok a už má dost zoubků… Čistit jí zuby jsme zkoušeli, ale je to děs. Vůbec si kartáček nenechá dát do pusy a když už, tak se to jako čištění zubů vůbec nedá nazývat…kouše ho, když zajedu na zoubky, tak div nezvrací, snaží se ten kartáček dostat z pořád z pusy… Tak nevim co delat… :(

ja necistila dokud dceri nebylo 18m. Teprve tehdy nejak jsme zacali. Taky mi do kartacku kousala, ale spis z legrace. Ja ji nikdy nenutila, nedelala zadne nasili, vzdy formou hry, ukazovala jsem, cistila jsem si zuby spolu s ni… Kdyz mela zrovna nejaky spatny den a sprajcla se, tak jsem to ten den nechala byt, ono jednou se nestane nic, kdyz se do 18m nic nestalo, ze jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.5.20 20:49

Nas synek cisteni zoubku miluje a vzdy se na to hrozne tesi. Ma to totiz spojene s prijemnym ritualem - poustime mu u toho jeho oblibena detska videa na youtube na telefonu. Necha si zuby cistit uplne bez problemu a dokonce s radosti :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8682
29.5.20 20:49

U nás byl problém čištění bez pasty. Když jsme začli dávat pastu, tak se přestal vztekat, ale kousal do kartáčku ještě dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3108
29.5.20 20:51

Jeden kartáček dítěti do ruky, tím může vyčistit zuby tobě a druhým budeš čistit zuby dítěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14338
29.5.20 20:59

Od prvních zoubků jsme u dětí zavedli rituál čištění zubů ráno a večer. Ráno si spíš kolem toho roku jen žužlali kartáček, večer jsme zkoušeli dočišťování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
29.5.20 21:23

Malému čistíme zuby od té doby co mu vykoukl první zub. Chtěla jsem aby to měl zafixovane jako běžný rituál. Teď je mu rok a čistíme poctivě. Říkáme u toho říkanku a prcek krásně drží a nechá se čistit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
29.5.20 21:47

Kdyz na kartacku nebyla pasta, tak si dcerka zuby moc cistit nechtela, od te doby, co pastu na kartacku ma, tak si je chce cistit i nekolikrat za den :). Hodne take pomahalo, kdyz jsem cistila jeji a ona moje, ale u toho bacha, at ti s tim kartackem nezajede az do krku :lol:. Kazdopadne u nas se o tomhle nediskutuje, pres tohle nejede vlak, s manzelem chceme, aby nase deti mely zdrave zuby, a snazime se je (tedy zatim dcerku, syn ma teprve 3 mesice :D) k tomu vest. Neumim si predstavit necistit zuby diteti do roka a pul, jak psala @warita 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
837
30.5.20 07:41

U nás se mládě může vztekat jak chce, výše zmíněné rady-video, říkanky, básničky,2.kartáček, nic nezabralo, takže se prostě čistilo. Jemně a krátce ale prostě jo. Teď má rok a půl a otevře pusu bez řevu a my chválíme o 106. Od zubařky velká pochvala, že některá mrňata mají ty zuby už v 1,5r. úplně zkažené :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
30.5.20 07:41

Zkus misto kartacku zinku (kralicka) nebo normalne navlhcenou plinu..dcera ma hodne zubu, kartacek ji davame, ale tak jako je to spis hra, aby si zvykla, po mliku vecer ji ty zuby otru zinkou, aby to bylo poradne…bylo to doporuceno zubarem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
30.5.20 10:21

Radím čistit. Když to nepůjde po dobrém tak holt po zlém. Zuby je třeba čistit od té doby co prořežou normálně dětským měkkým kartáčkem, plínkou fakt plak neotřete. Nečistit zuby do roka a půl je rada nad zlato, je moc pěkný zážitek (jak pro dítě tak pro zubaře) vrtat zuby ve 2-3 letech. Akorát se dítě naučí bát zubaře. Čištění zubů je základní hygienický návyk, o tomhle se s dětma fakt nediskutuje. Doporučuji instagramový profil dentist_for_small, tam je toho spoustu vysvětleno a i hezká videa jak čistit u dítěte co nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
30.5.20 10:36
@Claireen píše:
Radím čistit. Když to nepůjde po dobrém tak holt po zlém. Zuby je třeba čistit od té doby co prořežou normálně dětským měkkým kartáčkem, plínkou fakt plak neotřete. Nečistit zuby do roka a půl je rada nad zlato, je moc pěkný zážitek (jak pro dítě tak pro zubaře) vrtat zuby ve 2-3 letech. Akorát se dítě naučí bát zubaře. Čištění zubů je základní hygienický návyk, o tomhle se s dětma fakt nediskutuje. Doporučuji instagramový profil dentist_for_small, tam je toho spoustu vysvětleno a i hezká videa jak čistit u dítěte co nechce.

Asi to je vec nazoru, s dcerou chodime k zubari, dle doporuceni pediatricky, od prvnich zubu, zhruba od 7 mesice, to uz mela 4 zuby a jeji doporuceni bylo jasne…ja ji opravdu spis vycistim zuby kralickem zinkou, kterou si mohu navlect na prst a rejdit ji prstem v puse, nez smrdlanim kartackem, ktery ji nasilim rvu do zamknutych rtu…kartacek pouzivam pres den a rano, kdyz je povolnejsi, aby si zvykla, ale to je treba tak 10 vterin…a vecer po mlicku ji dam kartacek do ruky, ona ho ma v puse a ja ji otru zuby tou zinkou..ja sve rocni dite opravdu nedonutim vycenit zuby, abych je mohla poradne vycistit, a to ani nasilim, asi jsou deti ruzne, ale ta moje v roce, se fakt neda :nevim:… deti, co maji medove zuby, je maji predevsim ze sladkosti a uplne zanedbane zubni hygiene..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
1.6.20 21:48

Některé večery si říká o čištění sama, jindy ji musím položit na záda a násilím vyčistit. Ale cistime večer a ráno taky. Prostě musí. Ze začátku jsem tak jako rychle projela kartáčkem zuby a pak si je čistila sama. Snažím se si je čistit s ní, aby viděla, že je to normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama