Nevychovanost nebo povaha?

Victoriaslezecka
28.5.20 13:29

Nevychovanost nebo povaha?

Ahoj, mám neteř která má 27 měsíců. Je velmi živá. Nedávno jsme ji dostali s manželem na hlídání a vzali ji do zoo. Prakticky celou zoo dělala scény. Hned u vchodu jsou plameňaci. To byl první kámen úrazu - „puoč nemůžeme koukat na růžové ptáčky celý den. Já nechci za jinýma zvířátkama“ a spustil se ohromný křik, jen kvůli tomu že už jsme půl hodiny stali u plamenaku. Další scéna přišla u slonů. „ja chci jezdit na slonovi“ protože to viděla v televizi. Vysvětlit že na slonovi v zoo jezdit nemůže byl velmi nadlidský úkol. Šli jsme dal.. Nepřestala pořádne brečet kvůli slonovi a poprosila mě o cukrovou vatu, kterou dostala. S tím ale přišla další scéna - ona chce 2. Následovalo vztekáni kvůli tomu že nemůže do ohrady mezi velbloudy. Prakticky celou zoo byla kvůli něčeho scéna. Snad od jejího jednoho roku si s mou máti myslíme že neteř je rozmazlena a nevychovana zato sestra to obhajuje tím že je to prostě její povahou. Co myslíte je to povaha neteře nebo je kapku nevychovana?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2049
28.5.20 13:32

To může být obojí, ale dost věřím, že povahou… Prostě nedokáže zvládat zklamání, výchovou jí lze pomoci, ale čekat od ní ve dvou a čtvrt, že všechno pochopí a vyrovnat se bez potíží s tím, že něco nejde… Jako, některé děti to umí brzy, mnohé pozdě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.20 13:34

@Platanka
Nikdo po ni nechce nějaké zázraky :) ale když se uprostřed zoo začne vztekat a hystericky řvát na což si lehne na zem a začne mlátit hlavou do země.. :mrgreen: to je opravdu něco na mě. Moje dítě to není - po zadku ji dát nemůžu. Domlouvani nefunguje a při snaze ji utisit mě začne škrábat a liskat po nohách

• Citovat
  • Nahlásit
3210
28.5.20 13:34

To těžko soudit takhle z příspěvku. Může to byt to i ono. Je malá a zkouší hranice. Já bych takhle jednoduše neodsuzovala, ale nevidim do toho. Z mé zkušenosti tohle dělaji děti hlavně rodičům. U babiček a příbuzných si to nedovolí.

Příspěvek upraven 28.05.20 v 13:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
28.5.20 13:35

Tak to my nemůžeme vědět, jak ji rodiče (ne)vychovávají. Může být období vzdoru jak vyšité, které je pro tento věk obvyklé, stejně tak, jako to může být rozmazleností a tím, že jí rodiče ve všem ustupují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10811
28.5.20 13:37

Ty nemas deti, ze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
28.5.20 13:38
@Anonymní píše:
@Platanka
Nikdo po ni nechce nějaké zázraky :) ale když se uprostřed zoo začne vztekat a hystericky řvát na což si lehne na zem a začne mlátit hlavou do země.. :mrgreen: to je opravdu něco na mě. Moje dítě to není - po zadku ji dát nemůžu. Domlouvani nefunguje a při snaze ji utisit mě začne škrábat a liskat po nohách

Dvouletý dítě? To je úplně normální :mrgreen: Ale ty děti nemáš, co? A od nás chceš jenom ujištění, že je nevychovana.

A mlátit dítě pri záchvatu vzteku nemá žádný efekt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19895
28.5.20 13:40
@Anonymní píše:
Ahoj, mám neteř která má 27 měsíců. Je velmi živá. Nedávno jsme ji dostali s manželem na hlídání a vzali ji do zoo. Prakticky celou zoo dělala scény. Hned u vchodu jsou plameňaci. To byl první kámen úrazu - „puoč nemůžeme koukat na růžové ptáčky celý den. Já nechci za jinýma zvířátkama“ a spustil se ohromný křik, jen kvůli tomu že už jsme půl hodiny stali u plamenaku. Další scéna přišla u slonů. „ja chci jezdit na slonovi“ protože to viděla v televizi. Vysvětlit že na slonovi v zoo jezdit nemůže byl velmi nadlidský úkol. Šli jsme dal.. Nepřestala pořádne brečet kvůli slonovi a poprosila mě o cukrovou vatu, kterou dostala. S tím ale přišla další scéna - ona chce 2. Následovalo vztekáni kvůli tomu že nemůže do ohrady mezi velbloudy. Prakticky celou zoo byla kvůli něčeho scéna. Snad od jejího jednoho roku si s mou máti myslíme že neteř je rozmazlena a nevychovana zato sestra to obhajuje tím že je to prostě její povahou. Co myslíte je to povaha neteře nebo je kapku nevychovana?

Já bych stála s neteri u plameňáků klidně půl dne a jednou jsem ji koupila tři trdelníky (třetí jsme snědli s manželem, nemohla :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
28.5.20 13:41

V tomhle věku taky děti prochází obdobím vzdoru a to nemá s nevychovaností co dělat… Ono je to s dětmi občas těžké, zvlášť v tomhle období. Taky prožíváme scény u kdečeho a neřekla bych, že na dítě kašleme a nevychováváme ho, ale třeba by někdo v našem okolí měl jiný názor… Jedno je divočejší a svéráz od narození a druhý klidný a jde to lépe, ale u toho nás vzdor teprve čeká. Vy vlastní děti máte? Ono to není jak vycvičení psa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395

Jeziiiiis, vzdyt je to jeste mladatko, k tomu je v obdobi vzdoru, dozrava ji nervovy system teprve:Kazdy ditko je jiny, copak ona vi, ze se na slonech jezdit nesmi? Muze byt rozmazlena, ale vic to vidim na povahu a tam bohuzel, je to pracny.Az budes mit jednou svoje dite a chytnes taky takoveho zivla, pochopis jak to nekdy tezky je.Ja mam dcery dve, no jak noc a den.Se starsi je to ocistec, z obdobi vzdoru, tedy od dvou let, je to jedna dlouha silena jizda az ted do puberty.

Příspěvek upraven 28.05.20 v 13:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1353

Jak jako jste ji dostali do ZOO? 8o. Z příspěvku mi přijde, že už dopředu jsi přesvědčená o rozmazlenosti neteře. Jsou jí 2 roky, není to rozumná předškolačka. Nemůžeš od ní čekat zázraky, jednak zkouší hranice a jednak taky sama třeba neví co se sebou a vyzrává. S tím vztekáním - jsou děti, které to dělají, děti které to zkusí a děti, které to ani nenapadne a stane se, že všechny tyhle „typy“ se objeví v 1 rodině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19895
28.5.20 13:42
@Platanka píše:
Dvouletý dítě? To je úplně normální :mrgreen: Ale ty děti nemáš, co? A od nás chceš jenom ujištění, že je nevychovana.A mlátit dítě pri záchvatu vzteku nemá žádný efekt.

Má to efekt, uleví se tobě :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.20 13:43

@Platanka
Právě že máme 2 děti (6 a 8) a ani jedno se takto nechovalo na veřejnosti před lidma :lol: aby zaclo hlavou bouchat do země a hystericky řvát kvůli tomu že nebude mít 2 cukrové vaty najednou to opravdu ne

• Citovat
  • Nahlásit
24395
28.5.20 13:44
@Bubla Bůčková píše:
Má to efekt, uleví se tobě :mrgreen:

Jojo to rikam taky, mlatit to nema cenu, ale ulevi to :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1353
28.5.20 13:44
@Anonymní píše:
@Platanka
Nikdo po ni nechce nějaké zázraky :) ale když se uprostřed zoo začne vztekat a hystericky řvát na což si lehne na zem a začne mlátit hlavou do země.. :mrgreen: to je opravdu něco na mě. Moje dítě to není - po zadku ji dát nemůžu. Domlouvani nefunguje a při snaze ji utisit mě začne škrábat a liskat po nohách

Ani svému dítě při vztekání nedávej, prosím, po zadku. Budete v afektu oba a vůbec ničemu nepomůžeš, právě naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat