Syn 21 měsíců

Anonymní
27.5.20 13:39

Syn 21 měsíců

Ahoj maminy. Chtela bych se zeptat, zda se někdo nesetkal s podobnou situací. Mám syna 21 měsíců a nemluví. Řekne jen máma táta a tytyty. Vydává spíš jen slabiky. Neukáže si na nic co chce, ale rovnou přijde a přinese to. Třeba pití z normální láhve - přinese mi ji, že chce napít. Když se snažím o nějaký jednoduchý úkon např dej mi dudu, tak poslechne, ale třeba dej plinku do koše, tak to vůbec. Na všechno se směje. Řeknu mu třeba ukaž, jak jsi velikej a on se tlemi (normálně to ukazoval, ale přestal s tim). Jinak se mi zdá šikovnej. Hraje si s bráchou, leze všude možně, všechno zkoumá, napichuje si na vidličku jídlo, zkouší se krmit sám, povede se mu i vyčůrat do nočníku. Vím, že se nemá srovnávat, ale jeho starší brácha v jeho měsících pěkně mluvil, ukazoval a poslouchal. Od pediatra jsme dostali další dotazník na autismus (právě kvůli tomu ukazování) a odevzdat ho máme ve dvou letech. Mám mu dát ještě čas nebo co myslíte? Děkuji za názory. :o)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19986
27.5.20 13:47

Jo, na mluvení mu dej klidně ještě rok. Spíš už ho to jak jsi veliký otravuje. Naše dítě má čerstvé dva roky, pořád jsem si myslela, jak oproti staršímu dítěti je méně interaktivní, knížky ho nebaví… Teď začalo mluvit a já s otevřenou pusou koukám, kolik umí básniček, písniček. Ono to v nich je, co do děti nalejvas, jen se to ukáže později. A čím později, o to víc skokové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
27.5.20 13:49

U nás to bylo obráceně. Starší dcera se začala pomalu rozmlouvat až ve 2,5 letech. S mladším synem si od 2 let smysluplně pokecáme. Být to obráceně, asi bych se taky bála, ale má to čas, stejně s tím moc nenaděláš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
880
27.5.20 13:49

A jak teda vysel ten dotaznik?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.20 13:59

@Teresa.p doktorka říkala, že dobrý, ale pro jistotu, že mu dá ještě jeden. Tak jsem to nějak neřešila. Ale hlodá ve mě červíček. Možná kvůli tomu mymu věčnýmu srovnávání s ostatníma.

Klukům od narození čtu knížky před spaním fakt poctivé každej večer. Malýho knížky zajímají jen chvíli. Prolistuje si a jde od toho. Možná jestli na něj nemá vliv televize? Je pravda, že nějakej čas přes den běží a on na ni cuci kolikrát fakt běh hnutí. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
146
27.5.20 14:05

Dcera taky v tomhle věku nemluvila. Jakože téměř vůbec. Jela si svoje nesrozumitelné žvatlání. Řešila jsem i s pediatrem, podle něj vše v pořádku, hlavně že slyší a rozumí. Ona byla zas šikovná motoricky, ani ne ve dvou letech se dokázala komplet svléknout i vysvléknout, u syna jsem na to takhle brzy nebyla zvyklá. V září bude mít 3 roky a mluvit začala teprve nedávno, zato pokroky v mluvení jsou znát ze dne na den. Tvůj syn má určitě ještě čas, někdo prostě začne s mluvením později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.20 14:19
@Anonymní píše:
Ahoj maminy. Chtela bych se zeptat, zda se někdo nesetkal s podobnou situací. Mám syna 21 měsíců a nemluví. Řekne jen máma táta a tytyty. Vydává spíš jen slabiky. Neukáže si na nic co chce, ale rovnou přijde a přinese to. Třeba pití z normální láhve - přinese mi ji, že chce napít. Když se snažím o nějaký jednoduchý úkon např dej mi dudu, tak poslechne, ale třeba dej plinku do koše, tak to vůbec. Na všechno se směje. Řeknu mu třeba ukaž, jak jsi velikej a on se tlemi (normálně to ukazoval, ale přestal s tim). Jinak se mi zdá šikovnej. Hraje si s bráchou, leze všude možně, všechno zkoumá, napichuje si na vidličku jídlo, zkouší se krmit sám, povede se mu i vyčůrat do nočníku. Vím, že se nemá srovnávat, ale jeho starší brácha v jeho měsících pěkně mluvil, ukazoval a poslouchal. Od pediatra jsme dostali další dotazník na autismus (právě kvůli tomu ukazování) a odevzdat ho máme ve dvou letech. Mám mu dát ještě čas nebo co myslíte? Děkuji za názory. :o)

Mám tedy 19 měsíčního, ale také nemluví. Jen říká první dvě slabiky slov a ještě ne všech. Jak jsi veliký nedělal nikdy, pravda ani jsem ho to neučila. Na nočník ještě nechodí. Dotazník jsme u pediatra nedostali se slovy, že tomu lékař nevěří a nejede podle něj. Jsme tedy jediní v okolí, kdo dotazník nevyolnoval. Jestli dítě bude autista nebo ne se stejně ovlivnit nedá.

• Citovat
  • Nahlásit
2146
27.5.20 14:28

Mně syn začal mluvit až ve školce ve 3,5 letech :nevim: V necelých dvou neřekl vůbec nic. A k tomu je tvrdohlavý jak mezek, takže na nějaké ukazování, jak je veliký, atd. mi taky kašlal :lol: Teď je mu 5 let a je na jeho věk naprosto v normě. Každé dítě je jiné, dozraje v jiný čas. Kdyby mu byly 4 roky a neřekl nic, tak bych pochopila takové diskuze, ale v necelých 2 letech? :roll: Má ještě minimálně rok nárok nemluvit. Jinak, dětská vám k tomu nic neřekla? Naše mi vždycky říkala, ať jsem v klidu, nechám dítě na pokoji a hlavně nesrovnávám. Ono, ikdyby ses přetrhla a dítě ještě nebylo připravené, tak ti stejně nebude mluvit dřív. A to u nás toho bylo mnohem víc, v čem byl kluk jako malý dost po zadu, ale nic mu neuteklo a taky se vše naučil. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.20 20:16

Musim se uprimne zasmat, protoze jako bych dotaz psala ja jeste pred kratkou dobou. :-). Nas nerekl donedavna ani slovo (jen mnam mnam na jidlo), s porozumenim a plnenim pokynu vyrazne hur nez vrstevnici v okoli, ja velike strachy. Tento tyden sel prakticky z 0 na 12 slov, s porozumenim je na tom lepe a lepe. Je mu 23m. A s ukazovanim to nikdy moc neprehanel. Jeho nyni 4lety bratranec neukazoval nikdy a je to zdravy kluk.

• Citovat
  • Nahlásit
19856
27.5.20 22:44
@Anonymní píše:
Mám tedy 19 měsíčního, ale také nemluví. Jen říká první dvě slabiky slov a ještě ne všech. Jak jsi veliký nedělal nikdy, pravda ani jsem ho to neučila. Na nočník ještě nechodí. Dotazník jsme u pediatra nedostali se slovy, že tomu lékař nevěří a nejede podle něj. Jsme tedy jediní v okolí, kdo dotazník nevyolnoval. Jestli dítě bude autista nebo ne se stejně ovlivnit nedá.

Asi tak. Zakladatelko a mě třeba říkala doktorka, že by ho táhli jiné děti a vidíš, tvůj má sourozence a stejně nic :nevim: já dostala číslo na psychologa, prý je hrozně brzo mi tam řekli. Jo a syn napodobuje pouze přirozené, smysluplné naše chování. Obouva si naše bačkory, chce krmit králíka, nese klíče k zámku… Tak s manželem běžně nehrajeme doma paci paci a netleskáme si :nevim: nerozumí ani „udělej pa pa“, když řeknu „kde je“,tak se taky nechytá krom dudlíku, lahve na pití a králíka. Kde je máma neukáže. Když venku potkáme psa, tak na něj ukazuje, že dělá haf neumí. No na diagnózy je zkrátka brzo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat