Cizí jazyky - rychlé učení

2014
13.9.21 21:28

Cizí jazyky - rychlé učení

Zkoušel se někdo učit jazyky podle Evy Spekhorstové?
https://www.flowee.cz/…barvach-rika
Zní to dobře a pro mě ideální umět během chvilky cizí jazyk.
Na dovolené rozumím co mluví druhá strana, ale odpovědět neumím, naštěstí nejezdím na dovolené sama :mrgreen:
Ale bylo by fajn umět, alespoň jeden jazyk a naučit se rychle. Nepotřebují týden, ale učit se roky taky ne.
Nebo dejte své tipy jak se naučit cizí jazyk

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16061
13.9.21 22:45

@smajlik345 Kdysi jsem četla rozhovor s jednou polyglotkou, která hodně doporučovala seriál Prasátko Peppa - že prý je prakticky ve všech jazykových mutacích, postavičky mluví zřetelně a používají běžné, použitelné fráze, které se navíc často opakují. Pokud je ale Tvůj problém v mluvení a ne v porozumění, tak by to asi chtělo spíš chodit na konverzaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1025
14.9.21 15:46

Ja těmhle rychlým metodám nevěřím. Jako jo, základní slovíčka a konverzace se dají zvládnout za pár týdnů, ale když chce člověk mluvit a rozumět fakt dobře, prostě to trvá. Když člověku stačí jen se jakž takž domluvit v obchodě, na ulici a s kamarády, je asi nejlepší vyjet na pár týdnů do zahraničí a používat tam jen ten studovaný jazyk. Schopnost jednoduché konverzace naskočí rychle, ale chce to nesklouzávat k jazyku, který je pro mě jednodušší. Prostě třeba v Itálii mluvit výhradně italsky, i když blbě, ne anglicky. Nejlepší je na to právě cestovat sama, protože pak nemáš šanci spoléhat se na to, že za tebe všechno domluví někdo jiný. :)

Jestli chceš mluvit gramaticky na úrovni, bez chyb a s použitím široké slovní zásoby, je to bohužel běh na dlouhou trať a ošulit se to nedá žádnou zázračnou metodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat