Clomhexal50

2518
13.8.05 14:37

Clomhexal50

Ahoj holky,

mám k vám takovou „malou“ prosbu. Některé z vás mě jistě znáte, a vy co neznáte jistě brzy poznáte :lol: .
S partnerem se snažíme dva roky o miminko (teda, dva roky to budou přesně za dva dny) a pořád se nedaří. Máme za sebou vyšetření spermií, které vyšlo velice dobře. Dokonce byl přítel doporučen jako vhodný dárce:-). Bohužel u mně se ukázalo, že mám anovulační cykly, což mě dost vzalo. Dr. mi na:,–(ila Clomhexal50, který beru 5DC - 9DC včetně jednu tabletu. Také jsem se konečně dokopala k tomu, že si měřím BT, ale z té křivky nejsem teda vůbec moudrá.
Usilovně se milujeme skoro denně, ale přesto mám takový pocit bezmocnosti a zoufalství.
Brala některá z Vás Clomhexal? A pomáhá? Četla jsem o něm dost negativního, že prý se po něm tvoří cysty (na to mě upozorňovala také moje lékařka, ale na UTZ, jak jsem všude četla, že je to potřeba, nás nepozvala:-(.
Budu Vám vděčná za jakoukoliv radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
15.8.05 10:41

Ahoj Radko,

Clomhexal jsem brala stejně jako Ty a k tomu ještě Duphaston na posílení děložní sliznice (20 až 25 den cyklu 1 tabletu denně). Otěhotněla jsem po dvou měsících užívání a teď mám skoro devítiměsíční holčičku.
Doktorka mi prášky předepsala, protože se jí zdálo, že křivka BT není úplně ideální, byť k ovulaci docházet mělo. Každopádně i po užívání léků jsem křivku BT měla úplně stejnou, takže nevím, jestli otěhotnění nebylo spíš záležitostí psychiky. Kromě toho jsem měla potíže se štítnou žlázou (chronický zánět) a v době otěhotnění jsem brala pátý měsíc léky, takže to taky mohlo zabrat.

O vlivu Clomhexalu na cysty jsem nikdy nic neslyšela, doktorka mě akorát upozorňovala na zvýšení možnosti vícečetného těhotenství.

Nejsem odborník, ale někde jsem četla, že časté tulení není pro otěhotnění právě ideální (kvůli zředěným spermiím nebo co). Ten měsíc, co se nám zadařilo, jsme se zrovna tulili jen dvakrát.

Přeju Ti hodně radosti z Tvého synka a abys co nejdřív držela v náruči vytoužené miminko.
Renata

• Nahlásit
  • Citovat
2518
15.8.05 11:06

Ahoj Renato,
moc Ti děkuji za příspěvek. Brala jsi jednu nebo dvě tablety? Dr. mi řekla, že dva měsíce necháme jednu a pak by mi dala silnější dávku. Co semnou ale dělá stres a deprese je děsné. Nikdy jsem tohle nezažila:-(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.8.05 14:45

Ahoj Radko,

Clomhexal jsem brala jednu tabletu denně, Duphaston dvě denně (v minulém příspěvku jsem se spletla). Doktorka mi tuhle dávku předepsala na tři měsíce s tím, že pak uvidíme, co dál. No a ani jsem ty léky nedobrala.

Chápu, že se zrovna necítíš nejlíp, a je mi líto, že Ti nějak nemůžu pomoct. Určitě stejně jako já a řada dalších nesnášíš rady typu, jak na to nemyslet a soustředit se na něco jiného apod. (nejlépe od lidí, kterým se mimčo podařilo napoprvé). Pamatuju si ještě, jaké jsi měla patálie s TT.

Dělali Ti ještě jiná vyšetření?

Renata

• Nahlásit
  • Citovat
6165
15.8.05 14:58

Ahojky,
Také jsem prošla Clomhexalovou léčbou a je mi divné, že ti tvůj lékař nedělá kontrolní UZ vyšetření. Já brala tři cykly 2 tbl denně a vždy 12MC jsem šla na UZ , aby si vydělo jak folikl roste a naplánovalo se tulení.
Co se týká těch cyst, tak ten problém u mě nastal až po vysazení této léčby, hned další cyklus se mi udělala cysta z neprasknutého foliklíku a za 2 měsice znovu, naštěstí vše vpořádku, sami se vstřebali, ale podruhé mi hrozili laparoskopií. Teď už to jsou 3 měsíce od té druhé cysty a zatím bez problému.
Jen ta léčba pro nás plody bohužel nepřinesla :cry: , takže ti přeju, aby byla u tebe úspěšnějí :wink:
Mě teď po roce koečně naskočili ovulační cykly, teď prožívám druhý. A to moje diagnóza zněla chronická anovulace. Cvičím Mojžíšovou. Tak mi drž palečky ať se to povede i bez hormonů :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
16.8.05 18:34

Holky, moc děkuji:-)

Jiná vyšetření mi nedělala, na UTZ si mě nepozvala, takže uvidím, jak to bude vypadat. Na příští cyklus mám doma ještě prášky, pak si mám jít pro rcpt., tak se jí zkusím zeptat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.9.05 09:02

ahoj holky, já užívala Clomhexal 5-9DC 3×1 a 13 DC injekce Pregnylu na vyvolání ovulace a 19-25DC Dupfastol, na UTZ vyšetření jsem nechodila. Otěhotněla jsem, ale potratila. Po šestinedělí a 3-í měs. pauze znovu výše uvedená medikace, vždy ob měsíc. Tzn. že se stimuloval jen jeden vaječník. Mělo to být na 1/2 roku a dalšího 1/2 roku doznívají účinky. Tak mi to bylo zděleno. Otěhotněla jse po druhé na druhý měsíc. Nyní jsem ve 14tt. Snažili jsme se 2 roky. Přeju brzské těhu!!!

• Nahlásit
  • Citovat
225
6.9.05 09:22

Ahojky,
já jsem minulý měsíc dobrala druhou krabičku, takže jsem měla stimulované celkem 4 cykly. Jen na první cyklus jsem chodila na ultrazvuk a dostala jsem injekci Pregnylu, jinak bez UTZ. V druhém cyklu jsem měla hodně bolestivou ovulaci, takže jsem šla na UTZ, který potvrdil, že ovu proběhla. Po několikatýdenní přestávce jsem dostala další balení, ale necítila jsem v předpokládaném čase ovulace nic a teď mě bolí v podbříšku, takže mám trochu obavy z cyst.
Těhotná zatím nejsem.
Držím palečky!!!
Kočulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
9.10.05 15:12

Clomhexal

Ahojky,
taky jsem začla brát Clomhexal 3.den cyklu a 10.den mám jít na ultrazvuk, kolik bude folikulků. Pořád si říkám, že nějaký narostou, neztrácím tu naději, tak v pátek uvidím co bude. V příbalovém letáku píšou, že po tom můžou být návaly horka - mě je dobře, jako kdybych ani nic nebrala…tak snad to dobře dopadne.. Mějte se tu fajn pa Dobi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama