Clostilbegyt - mám strach

112
3.4.21 20:52

Clostilbegyt - mám strach

Zdravím děvčata, s přítelem se snažíme o mimčo cca 9 měsíců. Doktor to samozřejmě ví, a teď jsem byla na pravidelné kontrole, tak se ptal, no a napsal mi clostylbegyt 3-7 DC. Mám ho na 2 měsíce a druhy měsíc mám jít 10-12 DC jít na UTZ. Ani nevím jestli mám ovulaci, tohle jsme ještě neřešili. Mamča je z trojčat. Úplně mám hrůzu jak čtu ty vícečetné těhotenství apod. Myslíte, že se můžu doktorovi nacpat na UTZ už první měsíc? Hlavně mi teda říkal, že začíná působit až se dobere. Otěhotněla některá už první měsíc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3.4.21 21:08

Pokud ti doktor napsal Clostil a nebude te hlidat uz 1. mesic, nezjistil, jestli normalne ovulujes uz ted, tak zmen doktora. Takhle se to nedela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52973
3.4.21 21:17

Clostilbegyt bych brala - pokud bych měla problémy s ovulací. Pokud bych se snažila otěhotnět opravdu hodně dlouho a nebyla zjištěna žádná zásadní příčina. Za všech okolností až poté, co by byl vyšetřen partner. A za všech okolností pouze s ultrazvukovou kontrolou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2907
3.4.21 21:17

@Idzetka To je zcela nestandardni postup. Mel by nejpve, jak pise @PastikaJatrova, zjistit, jestli ovulujes prirozene. Potom po brani Clostilbegytu te musi kontrolovat utz. Navic by mel taky zjistit spermiogram. A dalsi vec je, ze jsou lepsi leky nez clostilbegyt. Ten se nesmi brat prilis dlouho a ma dost nezadoucich ucinku. Pokud jsi ho nezacala brat, tak si to jeste promysli. Pipadne napis do nejakeho centra dotaz. Naprikla GEST (IVF Swiss) nebo Helios maji online poradnu a odpovi docela rychle (nerikam, ze jsou to nejlepsi centra, ale tu poradnu maji, ikdyz Helios se v ni vzdycky dost prechvali, ze nejlepsi je lecba u nich, ale to muzes odfiltrovat, kdyz to vis :) ).
Zmen doktora, pripadne to reste primo v reprodukcnim centru (doporuceni neni potreba), ale na centrum je brza, spis je to na vymenu doktora.
A ano, muzes otehotnet uz v prvnim cyklu, pokud je vas problem chybejici ovulace. Ale Taky muzete mit uplne jiny problem nebo proste smulu a problem nemate. 9 mesicu neni tak doho - kolik ti je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4128
3.4.21 21:34

To je dobře, že máš strach. Vůbec ho nenasazuj. Změň doktora a to hned.
Doktor by měl nejdříve zjistit, zda ovuluješ a teprve po zjištění, že ovulaci nemáš ti předepsat clostilbegyt. Clostilbeyt je indikován na poruchu ovulace. Ne na to, že „už se nějakou dobu snažíme a ještě nic“…
9 měsíců není žádná dlouhá doba a pořád jste v normě (u mladých zdravých párů se za normu považuje rok, v pozdějším věku to jsou roky dva).
Správně by měl nejdříve zjistit, jestli probíhá ovulace - buď si tě pozve cca 10-12 DC na ultrazvuk a zkontroluje vaječníky. Nebo tě doma nechá měřit bazální teplotu. Pokud ovuluješ, nemá ti co dávat clostibegyt. Budeš si jen ničit zdraví.
Taky by bylo fajn, udělat chlapovi spermiogram - ještě než ti nasadí ten dryák (příbalový leták sis asi přečetla). Aby ses tím neládovala zbytečně, protože to nejsou lentilky.
Když už zjistí, že ovulace není a nasadí ti CB, měl by tě hlídat každý měsíc před ovulací (může se ti vytvořit více vajíček a v tom případě by měl být zákaz sexu). Takto by tě měl hlídat hned od prvního cyklus s CB ne až od toho druhého.
Tvůj doktor hazarduje s tvým zdravím. Já už bych k němu nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2907
3.4.21 21:39

@Whitedog Napsal jsi to dost presne.
Jen ve vyssim veku sice trva otehotnet dele a da se rict, ze 2 roky jsou normalni, ale zaroven se nedoporucuje ty dva roky cekat, protoze pak uz je zena moc stara i na pripadnou lecbu (indukce ovulace, IUI, IVF). Takze starsim (nad 35) se uz po pul roce doporucuje udelat zakladni vysetreni, aby nezacala prapadna lecba v momente, kdyz jsou kvuli veku sance uz male.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4128
3.4.21 21:43

@Petra Star

Jasně, jen blázen by ve věku 35+ ty dva roky čekal :D
Ale za normu se to považuje - vzhledem ke snížené kvalitě vajíček…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4128
3.4.21 21:45

@Petra Star

Taky si všímáš toho, jak ti gynekologové s CB hazardují? Každý měsíc (nebo týden?) minimálně jedna podobná diskuse - předepisují to jak na běžícím páse… vždycky mě to zvedne ze židle… :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.4.21 21:58

Dobrý večer. S clostibegyt mám zkušenosti žádné nežádoucí účinky jsem neměla jen mě občas byvalo trošku horko. brala jsem to dva měsíce a pak se to nakonec povedlo, díky bohu čekám jen jedno mimušo. Doktorka mě ho doporučila brát 5-9DC, ale každý měsíc jsem chodila k doktorce, bylo to 14 dní po tom co jsem dobrala prášky skrz ovulaci kdy ji budu mít ať se to nepropasne. Též jsem nemohla otěhotnět ca.rok a zjistilo, že ovulaci mám ale nedorustaji mě vajíčka jak mají na tu danou velikost. :D
Nuže přeji to hodně štěstí a doufám že se rozhodneš správně jestli nebrat nebo brát ;) :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.4.21 22:04

Rozhodně bych to nespolkla bez vysetreni partnera na spermiogram, bez prokazanych problemu s ovulaci a bez castych kontrol na ultrazvuku! Taky si k tomu precti letak, co je to za svinstvo..

Kupte si doma nejake vitaminy, bylinky, na podporu poceti, jestli to chcete nutne necim podporit, jinak po osmi mesicich to neni treba hrotit.. (jestli ti teda neni 35+) A az to bude vic jak rok, vyhledejte car. Doporučeni neni potřeba.. A zkontroluj si, jestli ma tvuj gynekolog diplom :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2907
3.4.21 22:20

@Whitedog No, ne kazdy doktor se asi chce pidit po problemu :cert: Ono to pomoct muze, pokud ta ovulace neni optimalne nastavena, ale je fakt potreba to sledovat a ne to predepsat jen tak :roll: Moje gynekolozka se mnout zadne pokusy nedelala, po sledovani ovulace mi asi jednou dala ovitrelle a pak me poslala do CAR (problem byl chlap).
Jinak ja to jednou zkusila v kvuli IVF - ale udelalo mi to jen cystu a prazdny folikul (ale nic jsem na sobe nepozorovala krome delsiho spineni po MS - tim se zhorsi sliznice). A v CAR muzou predepsat i jine leky s podobnym ucinkem, ktere muzou byt lepsi. Clostilbegyt sice muze pomoci ovulaci, ale zhorsi sliznici, takze se embryo nemusi chytit. Ale jasne, ze spouste zenskym to pomuze a povede se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4128
3.4.21 22:55

@Petra Star

Jo, pomoct může. Ale taky hodně uškodit. A to mě právě vadí - že to předepisují jak lentilky a neobtěžují se s nějakým vyšetřením. Ano, většina ženských otěhotní během těch povolených 3 balení - problem solved. Některý otěhotní s dvojčaty - double solved. A když neotěhotní, pošle ji do caru - takže taky solved.
Když se s tím nechtějí babrat, proč tam tu ženskou nepošlou hned?
Minulý týden nebo kdy tu byla diskuse - že zakladatelce dr na ultrazvuku řekla, že má nachystaný krásný 4 folikuly a můžou se začít snažit… No chtěla bych tu doktorku vidět, kdyby se oplodnily všechny čtyři vajíčka… vždyť to je na žalobu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
404
3.4.21 23:07

U me s CB to bylo takto: po 8m snazeni kontrola - zjisten anovulacni cyklus (s tim, ze nedokazal rict, jestli vsechny nebo jen ten konkretni v dobe kontroly) - pro muze doporuceni na spermio, nasledne s vysledkem dalsi kontrola, predepsan CB, po 12 dnech kontrola s potvrzenym rostoucim folikulem, nicmene se 2 cykly nepovedlo. Na dalsi cyklus jsem si jiz recept nebrala, chtela jsem si dat pauzu a dnes jsem 12 tt. Ale bez kontrol bych do toho fakt nesla. A me bylo po CB blbe - ovulace byla silena a hormony mi strikaly usima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
4.4.21 22:15
@Idzetka píše:
Zdravím děvčata, s přítelem se snažíme o mimčo cca 9 měsíců. Doktor to samozřejmě ví, a teď jsem byla na pravidelné kontrole, tak se ptal, no a napsal mi clostylbegyt 3-7 DC. Mám ho na 2 měsíce a druhy měsíc mám jít 10-12 DC jít na UTZ. Ani nevím jestli mám ovulaci, tohle jsme ještě neřešili. Mamča je z trojčat. Úplně mám hrůzu jak čtu ty vícečetné těhotenství apod. Myslíte, že se můžu doktorovi nacpat na UTZ už první měsíc? Hlavně mi teda říkal, že začíná působit až se dobere. Otěhotněla některá už první měsíc?

Ahoj zakladatelko, také jsem byla u gynekoložky a bez toho, aby vlastně zjistila zda ovuluji, tak mi napsala Clostilbegyt a mám přijít 12 DC na ultrazvuk, no jo, jenže já ho brát nebudu, jelikož jsem si o tom něco zjistila a přijde mi zbytečné brát něco, když mě doktorka ani nezkontrolovala a ani neví, zda vlastně ovuluji. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
4.4.21 22:22
@Idzetka píše:
Zdravím děvčata, s přítelem se snažíme o mimčo cca 9 měsíců. Doktor to samozřejmě ví, a teď jsem byla na pravidelné kontrole, tak se ptal, no a napsal mi clostylbegyt 3-7 DC. Mám ho na 2 měsíce a druhy měsíc mám jít 10-12 DC jít na UTZ. Ani nevím jestli mám ovulaci, tohle jsme ještě neřešili. Mamča je z trojčat. Úplně mám hrůzu jak čtu ty vícečetné těhotenství apod. Myslíte, že se můžu doktorovi nacpat na UTZ už první měsíc? Hlavně mi teda říkal, že začíná působit až se dobere. Otěhotněla některá už první měsíc?

Ahoj zakladatelko, také jsem byla u gynekoložky a bez toho, aby vlastně zjistila zda ovuluji, tak mi napsala Clostilbegyt a mám přijít 12 DC na ultrazvuk, no jo, jenže já ho brát nebudu, jelikož jsem si o tom něco zjistila a přijde mi zbytečné brát něco, když mě doktorka ani nezkontrolovala a ani neví, zda vlastně ovuluji. :cert:

@Whitedog píše:
To je dobře, že máš strach. Vůbec ho nenasazuj. Změň doktora a to hned.
Doktor by měl nejdříve zjistit, zda ovuluješ a teprve po zjištění, že ovulaci nemáš ti předepsat clostilbegyt. Clostilbeyt je indikován na poruchu ovulace. Ne na to, že „už se nějakou dobu snažíme a ještě nic“…
9 měsíců není žádná dlouhá doba a pořád jste v normě (u mladých zdravých párů se za normu považuje rok, v pozdějším věku to jsou roky dva).
Správně by měl nejdříve zjistit, jestli probíhá ovulace - buď si tě pozve cca 10-12 DC na ultrazvuk a zkontroluje vaječníky. Nebo tě doma nechá měřit bazální teplotu. Pokud ovuluješ, nemá ti co dávat clostibegyt. Budeš si jen ničit zdraví.
Taky by bylo fajn, udělat chlapovi spermiogram - ještě než ti nasadí ten dryák (příbalový leták sis asi přečetla). Aby ses tím neládovala zbytečně, protože to nejsou lentilky.
Když už zjistí, že ovulace není a nasadí ti CB, měl by tě hlídat každý měsíc před ovulací (může se ti vytvořit více vajíček a v tom případě by měl být zákaz sexu). Takto by tě měl hlídat hned od prvního cyklus s CB ne až od toho druhého.
Tvůj doktor hazarduje s tvým zdravím. Já už bych k němu nešla.

Děkuji za obsáhlé vysvětlení, sice jsem diskuzi nezakládala, ale mám ten stejný problém. Přítel na spermiogramu byl, vše v pořádku. Další návštěva u mé doktorky vypadala tak, že jsem přišla, zeptala se zda mám pravidelnou MS, říkám, že ano, že je to vždy po 31ti dnech, dále její slova byla “tak já Vám nasadím Clostík a uvidíme co dál”. Odešla jsem zmatená z ordinace, vyzvedla jsem léky, doplatek jak kráva a teprve jsem začala pátrat, co mi to vlastně dala… aha hormonální preparát, na ovulaci? Říkám si “ a vždyť já ovuluji” nebo alespoň si to myslím, bolest v podbřišku, hlen… no, jsem z toho zmatená, samozřejmě jsem si to nevzala. Teď tam mám jít na ultrazvuk až budu 12DC a tak vlastně nějak přemýšlím, co paní doktorce řeknu :roll: :roll: :roll: 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat