Co byste ještě zakázali?

4860
22.9.18 13:43

Co byste ještě zakázali?

Ahoj.
Narazila jsem u dvou diskuzí o zákazu kouření na myšlenku zakázat kouření úplně. Nechám to bez komentáře a na kouření se neptám.
Co byste ještě zakázali? Tlusté maso, sladké limonády, vůbec celkově sladkosti, silné těžké parfémy ( mně zvedají žaludek např. v tramvaji), alkohol, slané brambůrky a jiné pochutiny (tuk, sůl- cholesterol), co dál?
Přijde mi to jako, když se dostaneme do jiné dimenze ( Orwellovské).

Já bych nezakázala nic z toho, lidé by si měli rozhodovat sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1143
22.9.18 13:44

Já bych zakázal lidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19982
22.9.18 13:45
@TMana píše:
Já bych zakázal lidi.
:pankac: :pankac:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6651
22.9.18 13:45

Já bych zakázala hloupé lidí, protože narazit na blbce je jedna z nejhorších pohrom života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30257
22.9.18 13:46
@Lenka002 píše:
Ahoj.
Narazila jsem u dvou diskuzí o zákazu kouření na myšlenku zakázat kouření úplně. Nechám to bez komentáře a na kouření se neptám.
Co byste ještě zakázali? Tlusté maso, sladké limonády, vůbec celkově sladkosti, silné těžké parfémy ( mně zvedají žaludek např. v tramvaji), alkohol, slané brambůrky a jiné pochutiny (tuk, sůl- cholesterol), co dál?
Přijde mi to jako, když se dostaneme do jiné dimenze ( Orwellovské).Já bych nezakázala nic z toho, lidé by si měli rozhodovat sami.

Já bych zakázala, aby ti někdo cpal tlusté maso nebo sladké limonády do chřtánu proti tvé vůli. Nebo aby tě trávil vadnýma potravinama… JO, to už se vlastně nesmí. Takže za mě cajk. :mrgreen:

Cigarety zakázané nejsou, takže pokud si nutně potřebuješ přiotrávit rodinu, můžeš doma, ne :think:

I když vlastně, když už se na to ptáš, zakázala bych kouření v autech, pokud je tam dítě, tak jako je to třeba v Kanadě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15462
22.9.18 13:47

To,co ohrozuje jen toho uzivatele,necht si rozhodnou lide sami.to,co lidi okolo (koureni na zastavkach,detskych hristich atp) bych nechala zakazane ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15462
22.9.18 13:48

@Bábrdl ano,koureni v aute bych zakazala stejne jako telefonovani bez handsfree.Bez ohledu na deti.Ale mela jsem za to,ze to jednu dobu zakazane bylo a nejak to vysumell…To je prave to ohrozovani lidi kolem sebe ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4860
22.9.18 13:56
@unuděná píše:
@Bábrdl ano,koureni v aute bych zakazala stejne jako telefonovani bez handsfree.Bez ohledu na deti.Ale mela jsem za to,ze to jednu dobu zakazane bylo a nejak to vysumell…To je prave to ohrozovani lidi kolem sebe ;)

To já taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4860
22.9.18 13:56
@TMana píše:
Já bych zakázal lidi.
:mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30257
22.9.18 13:57

Cigarety jako takové bych nezakázala, to by k ničemu nevedlo. Ale omezila bych jejich užívají na vyhrazené kuřárny.

Naprostá menšina lidí začne kouřit po 18-20 roce, protože to už mají rozum, takže bych zkomplikovala tabákovým firmám to zaháčkovávání mladých duší. Tím by se omezilo kouření tak nějak samo. Už teď to celosvětově klesá.

A naprostá většina kuřáků chce přestat, ale nejde jim to, tak mají alespoň potřebu foukat ten karcinogenní kouře kolem sebe, aby si ostatní taky užili. Takže za omezení jsem vděčná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32798
22.9.18 14:00

Nulová tolerance drog a nulová tolerance alkoholu za volantem. A uzákonila bych školní uniformy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9445
22.9.18 14:06

Já bych bez sarkasmu zakázal veškeré škodlivé potraviny, alkohol, cigarety, auta, prostě vše, co škodí zdraví. A zároveň vše sledoval stylem 1984, aby lidi nemohli páchat trestnou činnost. Defakto mohli, ale byli by všude viděni, takže by si to nejspíš rozmysleli. Rovněž by to sloužilo ke sledování dodržování „nedovozu“ z černého trhu. Také jako antinatalista bych zakázal porody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6197
22.9.18 14:09

Omezila bych alkohol. Ve Finsku se prodává pouze na OP, když naznají, že člověk pije více, nabídnou léčbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4860
22.9.18 14:09
@Emimin7 píše:
Já bych bez sarkasmu zakázal veškeré škodlivé potraviny, alkohol, cigarety, auta, prostě vše, co škodí zdraví. A zároveň vše sledoval stylem 1984, aby lidi nemohli páchat trestnou činnost. Defakto mohli, ale byli by všude viděni, takže by si to nejspíš rozmysleli. Rovněž by to sloužilo ke sledování dodržování „nedovozu“ z černého trhu. Také jako antinatalista bych zakázal porody.

Ty jsi drsňák :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9445
22.9.18 14:14
@Lenka002 píše:
Ty jsi drsňák :)

Ještě jsem zapomněl na zákaz veškerých sportů, při kterých může dojít ke zranění. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat