Reklama

Marodit když pobírám rodičák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.18 17:08
marodit když pobírám rodičák

Ahoj holky, prosím vás, mužu jít na neschopenku, když pobírám rodičák, ted to bude 4 rokem, zaměstnavatel na mě zkouší různé šméčka, abych odešla sama z práce, mám se tam vracet a nechce mi dát odstupné, místo nemá pro mě, ted něco prý našel, to je jedno, prostě mě chce vypudit, abych sama odešla, mužu jít na neschopenku už ted, když dítěti ještě nejsou 3 roky, budou za pár dní, nebo až přesně v den jeho 3 narozenin, kdy mám nastoupit do práce? děkuji

Reklama

Reakce:

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 21.09.18 17:22

Tak prvně musíš mít nějaký důvod pro neschopenku. Na neschopenku můžeš nastoupit až Ti skončí rodičovská dovolená.

lachtanice86
Kelišová 6033 příspěvků 21.09.18 17:25

A na co ti ji doktor napíše?

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 21.09.18 17:25

Podle mě nemůžeš jít na neschopenku, když jsi doma :nevim: Vždyť ti teď zaměstnavatel nedává plat, jak ti může počítat nemocenskou? Že bys měla rodičák plus peníze z nemocenský? To snad nejde, ne? Asi můžeš nastoupit na neschopenku v den nástupu do práce… ale jako s čím, když nejsi nemocná? Příčetný lékař ti jen tak neschopenku nenapíše. Proto, že máš pocit, že tě zaměstnavatel chce vypudit.. jak ho chceš jako obelhat?

hartiepa
Závislačka 4962 příspěvků 117 inzerátů 21.09.18 17:49

Jednak - nechci se mýlit, ale mateřská končí prvním dnem následujícího měsíce po měsíci kdy dítě má 3 roky, ne? (u tříleté formy).

Nejsem moralistka. Klidně si nemocenskou napsat nechej. Je to jedno z možných řešení. Souběh mateřské a nemocenské je zbytečný. Nic nezískáš, jen přijdeš o svobodu pohybu (vycházky). Jestli ti jde o to, ať to není okaté - že nastoupíš místo první den do práce na nemocenskou, tak na to se vykašli. Ať si každý myslí co chce, ne?

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 21.09.18 18:27

Já bych den po třetích narozeninách dítěte prostě přišla do práce a i kdybych tam měla drepet někde na schodech tak bych se ani nehla, dokud mě nevyhodí. Pokud tě nechce zpět zaměstnat, máš nárok na odstupné. Jak dlouho bys jako chtěla být na neschopence? Stejně by ses jednou musela vrátit, při neschopence tě naopak vyhodit nesmí, ne? Takže mu ulehčíš práci. A až si najdeš jinou práci, tak bys stejně musela dát výpověď.

Russet
Extra třída :D 10937 příspěvků 21.09.18 18:33
@hartiepa píše:
Jednak - nechci se mýlit, ale mateřská končí prvním dnem následujícího měsíce po měsíci kdy dítě má 3 roky, ne? (u tříleté formy).Nejsem moralistka. Klidně si nemocenskou napsat nechej. Je to jedno z možných řešení. Souběh mateřské a nemocenské je zbytečný. Nic nezískáš, jen přijdeš o svobodu pohybu (vycházky). Jestli ti jde o to, ať to není okaté - že nastoupíš místo první den do práce na nemocenskou, tak na to se vykašli. Ať si každý myslí co chce, ne?

Mateřská je půl roku. Po ní následuje rodičák :zed:

Russet
Extra třída :D 10937 příspěvků 21.09.18 18:34
@Russet píše:

A nastupuješ den po jeho třetich narozeninách. Pokud zvolíš tříletou variantu.

hartiepa
Závislačka 4962 příspěvků 117 inzerátů 21.09.18 18:35
@Russet píše:

Jasne, myslela jsem rodicovskou, nikoliv materskou. Diky za opravu ;)

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 21.09.18 18:48

@hartiepa tak ale lze pobírat nemocenskou a k tomu rodičák, to jsou 2 rozdílné věci. Ale nemůže nastoupit na nemocenskou z rodičovské dovolené, lze až po jejím ukončení. Stejně tak jako lze chodit do práce a k tomu brát rodičák, tak je možno být na nemocenské a k tomu rodičák. Nicméně pro nemocenskou musí být zdravotní důvod. A hlavně pokud nemají pro zakladatelku místo tak má nárok na odstupné. Nemocenská je omezující a nelze na ní být věčně.

karkarka
Ukecaná baba ;) 2460 příspěvků 21.09.18 18:59
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosím vás, mužu jít na neschopenku, když pobírám rodičák, ted to bude 4 rokem, zaměstnavatel na mě zkouší různé šméčka, abych odešla sama z práce, mám se tam vracet a nechce mi dát odstupné, místo nemá pro mě, ted něco prý našel, to je jedno, prostě mě chce vypudit, abych sama odešla, mužu jít na neschopenku už ted, když dítěti ještě nejsou 3 roky, budou za pár dní, nebo až přesně v den jeho 3 narozenin, kdy mám nastoupit do práce? děkuji

Pobiras rodicak 4 rokem? Na nemocenskou muzes nastoupis den po tretich narozeninach ditete( kdyz pro ni bude duvod).a jak to chces resit se zaměstnavatelem? Das vypoved?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >