Co dál v manželství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.18 13:19
co dál v manželství

Dobrý den, prosím o rady co dál, už jsem absolutně na dně. S manželkou jsme spolu 11 let, z toho skoro 8 let v manželství. Máme 2 děti, syn 7, dcera 4 roky. Náš vztah byl po celou dobu naprosto fantastický, absolutně bez problémů, nikdy jsme se nehadali, všechno delali společně a na všem se společně domlouvali… Zlom nastal letos v červnu, manželka se najednou zacala chovat odtazite, prestala projevovat city, postupne prestala jak se mnou tak s detmi poradne mluvit. Kdyz jsem se ji x krat ptal co se děje, vždy mi rekla.. Neres to… Zacala si najednou schovavat telefon, brat si ho s sebou i do koupelny a celé dny jen s někým psala sms… Dostal jsem strach, ze někoho má… Ptal jsem se stale co se děje a svadela to na stres z práce, vedra, vytíženost s dětmi.. Rikal jsem si, ok necham ji být, potrebuje odpočinek, navíc se blížila naše dovolená u moře, tak jsem si říkal, ze tam si odpočine a bude dobře… Bohužel nestalo se tak, u nas doma to vypadá tak, že já rano odvedu děti do skoly a školky, manželka je dopoledne vyzvedne, lehne si k televizi a spí, ja chodim domu každý den v 16 hod, přijdu, naučím se se synem do školy, jdu s dětmi ven, nebo na trénink (3× týdně, hokej) mala chodi koukat se mnou, prijdeme domu, dam deti vykoupat, udelam večeři, ulozim je do postele, vyvencim psa… Takhle každý den… Manželka úplně prestala doma fungovat… Ted mi oznamila, ze se se mnou celou dobu nudila, ze uz ji to nebaví a celych 11 let bylo najednou vsechno špatně… Dokonce mi řekla, ze s detma pujde bydlet k bratrovi a bude… Ja mám obrovský strach z toho, ze bude chtit opravdu konec, ale mám ho kvůli dětem… Obe děti doslova visí na mě, syn odmalička, dcera da se rict od leta.. Pokud by doslo k rozchodu, tak se deti zblazni… Navic syn je v 1 třídě a myslím že by skoncil nekde.. Nevim… Proste s detma jsme nerozlucna trojka a nejsme bez sebe ani minutu a tohle by jak deti tak me znicilo… Co mam delat dal… Manzelku porad miluji, ale je ji vsechno jedno..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

arinecka
Závislačka 4775 příspěvků 03.11.18 13:34

Nemáš to jednoduché teda. Ona tedy někoho má? Nebo jí jen přestal bavit život jaký má? Je divné že vůbec nefunguje ani doma a radši spí. Možná by stálo za to zvážit návštěvu psychooga :think:

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 03.11.18 13:34

Ty jo , tak to je mi teda líto, jak to doma máte. Kdyby došlo k rozchodu,tak si můžeš zažádat o svěření dětí do péče nebo aspon střídavou péči?

Serpentini
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 03.11.18 13:35

Asi bych jí zkusila najít odbornou pomoc. Já měla tyhle stavy kdysi v období těžké deprese. Přijít z práce, lehnout si, zírat celý den do prázdna. Nedokázala jsem se postarat o domácnost, ani o sebe, problém byl i umýt si vlasy, jít do sprchy, najíst se. Přes týden jsem se k tomu donutila, o víkendu vůbec. Ani jsem neměla hlad. Bylo to období života, kdy se toho špatného sešlo už moc a já už neviděla žádný důvod žít ani se snažit. Bylo hrozně těžké se z toho dostat. Někomu míň odolnému možná stačí i míň k tomu aby se sesypal a okolí to ani nemusí přijít jako něco tak vážného. Opravdu bych o ní měla strach.

drewlet
Závislačka 4567 příspěvků 03.11.18 13:36

Nemá depresi ?

drewlet
Závislačka 4567 příspěvků 03.11.18 13:38
@Serpentini píše:
Asi bych jí zkusila najít odbornou pomoc. Já měla tyhle stavy kdysi v období těžké deprese. Přijít z práce, lehnout si, zírat celý den do prázdna. Nedokázala jsem se postarat o domácnost, ani o sebe, problém byl i umýt si vlasy, jít do sprchy, najíst se. Přes týden jsem se k tomu donutila, o víkendu vůbec. Ani jsem neměla hlad. Bylo to období života, kdy se toho špatného sešlo už moc a já už neviděla žádný důvod žít ani se snažit. Bylo hrozně těžké se z toho dostat. Někomu míň odolnému možná stačí i míň k tomu aby se sesypal a okolí to ani nemusí přijít jako něco tak vážného. Opravdu bych o ní měla strach.

fungovala jsem přesně takhle ještě docela nedávno.Nemusí v tom hned být,že běkoho má.

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 03.11.18 13:39

Ještě mě napadá, nedělala vše, co ted děláš po práci ty(večeře, kroužky,..) ona několik let?Třeba si řekla, že toho má dost a at se ted snažíš ty. To mě jen napadlo. Deprese by to taky mohla být no a nebo ten milenec. Zeptala bych se jí přímo, jeslti někoho má.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17373 příspěvků 20 inzerátů 03.11.18 13:39

Jak píše @Serpentini , manželka se asi dostala do nějakého stádia klinické deprese. Protože tomu by ten ezájem, nedostatek energie a celkové negativní naladění (celých uplynulých 11 let bylo špatně), snaha pálit mosty (seberu děti a jdu bydlet pryč) odpovídalo.
Je z toho cesta ven, ale důležité je, aby si nemocný uvědomil, že je něco špatně a chtěl s tím něco udělat za pomoci odborníka.

Michal351
Nováček 5 příspěvků 03.11.18 13:40

Ja nevim jestli nekoho má, ale kdyby mela, tak kdy by se s nim stykala… Je porad doma, v práci… Zasel bych s ni k psychologovi, ale ona nepujde, ji prece nic neni…

srpen89
Ukecaná baba ;) 1866 příspěvků 03.11.18 13:41

A ona nepracuje ? 8o Pokud ne, at jde makat, ono ji tyhle nalady rychle prejdou.

Michal351
Nováček 5 příspěvků 03.11.18 13:42
@zuzukobylka píše:
Ještě mě napadá, nedělala vše, co ted děláš po práci ty(večeře, kroužky,..) ona několik let?Třeba si řekla, že toho má dost a at se ted snažíš ty. To mě jen napadlo. Deprese by to taky mohla být no a nebo ten milenec. Zeptala bych se jí přímo, jeslti někoho má.

Ne nedelal, nikdy jsem nebyl gaucak, ktery nepomaha, vzdy jsem delal co bylo potreba, pomahal, staral se…

Jeanny21
Stálice 75 příspěvků 03.11.18 13:42

Zeptala bych se jí narovinu, jestli někoho má. No máš to docela těžký :think:

Michal351
Nováček 5 příspěvků 03.11.18 13:43
@srpen89 píše:
A ona nepracuje ? 8o Pokud ne, at jde makat, ono ji tyhle nalady rychle prejdou.

Pracuje, zacala chodit do prace loni v září po 7 letech na mateřské

Michal351
Nováček 5 příspěvků 03.11.18 13:44
@Jeanny21 píše:
Zeptala bych se jí narovinu, jestli někoho má. No máš to docela těžký :think:

Rekla ze ne, podle me ji jenom nekdo tlačí do hlavy at se zacne bavit a žít, ze je jen s detma apod… Nevim, muj nazor

srpen89
Ukecaná baba ;) 1866 příspěvků 03.11.18 13:45
@Michal351 píše:
Pracuje, zacala chodit do prace loni v září po 7 letech na mateřské

No ze pises, ze dopoledne vyzvedava deti ze skoly, skolky.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Šafářová oslavila Fed Cup s parťačkami i přáteli. Plekanec ale pořád nikde!

Tenisovou kariéru sice pomalu končí, přesto si Lucie Šafářová náramně... číst dále >

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >