Co dát za svatební koláčky

4.9.21 15:57

Co dát za svatební koláčky

Dostali jsme od známých, kterým se vdává vnučka, tu neznáme, koláčky a nějaké cukroví. Chci se zeptat, co se spolu s gratulací dává jako poděkování. Zřejmě je nejlepší dat penízky, v tom případě poraďte kolik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17571
4.9.21 16:06
@Matka dvojcat píše:
Dostali jsme od známých, kterým se vdává vnučka, tu neznáme, koláčky a nějaké cukroví. Chci se zeptat, co se spolu s gratulací dává jako poděkování. Zřejmě je nejlepší dat penízky, v tom případě poraďte kolik.

Jen za vysluzku (treba od sousedu) jsme poslali vzdy pouze prani. Penize davame jen, pokud jsme pozvani na svatbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
4.9.21 16:20

V našem okruhu je zvyk dát peníze. Nejčastěji 200, rodina nebo dobří kamarádi dávají 500.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1852
4.9.21 16:37

Za výslužku pouze blahopřání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2238
4.9.21 16:51
@Matka dvojcat píše:
Dostali jsme od známých, kterým se vdává vnučka, tu neznáme, koláčky a nějaké cukroví. Chci se zeptat, co se spolu s gratulací dává jako poděkování. Zřejmě je nejlepší dat penízky, v tom případě poraďte kolik.

My dáváme za koláče kolem 500 kč a popřejeme osobně, když dostáváme od sousedů, ale jsme v oblasti, kde se zvyk dávat koláče po sousedech drží x let, blahopřání nedáváme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
4.9.21 16:57

U nás se taky za koláčky třeba právě od sousedů dávalo jen přání. Peníze se dávaly vždycky jen, když byl člověk pozvaný i na svatbu, vlastně spíš na hostinu. Když byl člověk zvanej jen na obřad, tak se myslím taky peníze nedávají. Jako zas dávat třeba 200 mi přijde divný. Je blbý, že snoubence vůbec neznáte. Možná by byl fajn k tomu přání třeba nějakej jedlej dárek nebo tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6271
4.9.21 16:57

V mém okolí se nedává nic, ale vím od kamarádky, co je ze severní Moravy, že tam na koláčkách vybrali spoustu tisíc. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26472
4.9.21 16:59
@Matka dvojcat píše:

nic, hezky poděkovat, až se bude vdávat někdo u vás, pošlete také cukroví na oplátku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3363
4.9.21 17:24

Tyjo, my dostali penize, prani a dokonce i uterky. Nejdriv jsem se tomu smala, ale jsou fakt bozi, nakonec nejlepsi svatebni vecny dar:D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35364
4.9.21 17:36

Za koláčky se u nás dává pouze přání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.9.21 17:37

Všem děkuji za podněty. Jsem taky ze severní Moravy a jaksi je zvykem něco dát.
Vyřeším to tím přáním a pětistovkou.
A já kdysi taky za koláče dostala utěrky a ručníky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26472
4.9.21 17:39
@Matka dvojcat píše:
Všem děkuji za podněty. Jsem taky ze severní Moravy a jaksi je zvykem něco dát.
Vyřeším to tím přáním a pětistovkou.
A já kdysi taky za koláče dostala utěrky a ručníky.

tak to máš opravdu drahé koláčky, to bych nedávala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
4.9.21 17:42
@Matka dvojcat píše:

1 Bitcoin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
4.9.21 17:45
@stinga píše:
tak to máš opravdu drahé koláčky, to bych nedávala

Taky mi to přijde moc, ty 2 stovky max nebo jen přání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit