Co dělají vaši chlapi o víkendu dopoledne?

Anonymní
14.2.21 08:58

Co dělají vaši chlapi o víkendu dopoledne?

Ahoj, co dělají vaši chlapi o víkendech dopoledne, když vaříte, perete anebo prostě chcete pomalý start?

Ten můj vstane (cca hodinu i déle po mně), přijde na snídani (nachystaná) a začne - co budeš dnes dělat? Tak po pravdě říkám - dopoledne chci prát, vařit, pak většinou třeba musím přerovnat lednici, douklidit nákup, sesbírat prádlo po domě… anebo chci třeba pomalu vstávat. A on protáhne obličej jakože nuda. Někdy se stalo, že řekne, s čím chci pomoct. Tak jsem řekla, ale je to pro mě zase ještě něco navíc - on to většinou všechno přehodí na děti (i ty chtějí třeba dopoledne se koukat na pohádky), takže musím jít s nimi a říct, jak to má být a ještě v čase, který si zvolí ty děti (je jim oběma kolem deseti). Takže to spíš zdržuje a komplikuje. A on na sebe nenechá žádnou práci, max třeba posekal zahradu (půl hodiny). A když připomenu něco, co je třeba udělat - mužské práce - najde výmluvu, proč to nejde.
Potom sedí on u TV anebo jde k PC anebo řekne, že musí někam jet a odjede.

Mám to nějak změnit? On se prostě asi nudí, což není dobře. Jenže kd tu práci jindy dělat, já mám dost náročné povolání a přes týden to nestihnu. Prostě doma není pohoda. Nebo je - ale jen občas.

děkuji za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
642
14.2.21 09:01

O víkendu vždy dělá dětem snídani, pak buď jedeme celá rodina na výlet nebo si hraje s dětmi nebo vaří oběd. Ale dělá to proto, že chce. Kdyby nechtěl, těžko bych ho mohla nutit, aby s radostí trávil čas s námi. Nedělám si iluze, že by to bylo kvůli mě :mrgreen:, ale děti miluje a je to jeho priorita.
Já teda dělám domácí práce přes týden, kdy je v práci, abychom si o víkendu mohli užívat všichni jako celá rodina.

Příspěvek upraven 14.02.21 v 09:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3073
14.2.21 09:02

Manžel vstává kolem desáté, pak většinou vaří. Já kolem sedmé, nachystám dceři snídani a pustím pohádky a pak si čtu. Odpo buď nějaká rodinná návštěva, procházka buď sami nebo s kamarády, nebo jsme doma a buď si každej dělá něco sám nebo všichni tři hrajem třeba deskovky. Já na ty velké úklidy moc nejsem, takže to společně pofackujeme během týdne, o víkendu chci klid. Jednou za čas se teda domluvíme že v sobotu odpo společně vygruntujeme (nebo si na to pozvem. firmu :mrgreen: ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16708
14.2.21 09:04

O víkendech se věnuje synovi od rána do večera. Ráno mě nechá vyspat, nachysta snidani. Pak jdou s klukem ven, ja uklidim a uvarim. Oběd a synuv spánek. Pak jedem na výlet či procházku, pak většinou film. V neděli to stejný kromě uklidu. V létě místo výletu a procházky koupání a pak hřiště s hospodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
994
14.2.21 09:06

O víkendu dopoledne podle toho, jak je venku. Když je hezky, vyrážím(e) někam ven. Když je hnusně, zarážíme dovnitř… ééé teda chtěl jsem napsat kutím :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9641
14.2.21 09:08

Vaří, pere nebo chystá snídani. Pokud je uvařeno a vypráno, trávíme čas spolu s dětmi. Jako že bych kolem plotny lítala sama a druhá polovička si válela zadek, to by se určitě nikdy nestalo.
A já bych s nikým takovým ani nebyla.

Příspěvek upraven 14.02.21 v 09:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 09:09

V neděli jezdí s dětmi do místa svého podnikání, kde jsou o koně - děti si běhají kolem nich a on si dělá něco svého. Protože vstává třeba v 10, přijedou na oběd třeba až ve dvě. jenže já chci třeba odpoledne s nimi jet někam na výlet )doma hotovo), on ale už nechce, lehne si na gauč a spí anebo pak kouká na TV. V pět se nějak rozhýbe, to je už ale na výlet pozdě. Tak chci, aby jezdili dřív a byli na 12 doma, jenže to je stres, protože on dřív nevstává a nedaří se jim odjíždět včas.
Já s nimi dopol jezdit nechci, jednak úplně nevím, co bych tam dělala a jednak by doma nebylo hotovo.

• Citovat
  • Nahlásit
24792
14.2.21 09:11

Jak kdy. Někdy vaří, uklízí, jindy jede na nákup nebo si zasportuje, věnuje se dětem nebo třeba kouká na Eurosport.
Aktuálně sedí v kuchyni a luští křížovku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@debra.morgan píše:
O víkendech se věnuje synovi od rána do večera. Ráno mě nechá vyspat, nachysta snidani. Pak jdou s klukem ven, ja uklidim a uvarim. Oběd a synuv spánek. Pak jedem na výlet či procházku, pak většinou film. V neděli to stejný kromě uklidu. V létě místo výletu a procházky koupání a pak hřiště s hospodou.

Tenhle režim by se mi líbil, ae nejsem schopná docílit toho, aby byli ve 12 na oběd doma. A vstává pozdě on. Snídani dělám já.

Jenže je to jako - nuda, tedy odjíždím s dětmi…

• Citovat
  • Nahlásit
9641

Tak to udělejte v pátek spolu a vař na víc dní.
Nikdy jsem se takovými věcmi, jako že není hotovo, nestresovala. Ale jak říkám, ono ve dvou je hotovo rychleji. Navíc v pátek nám uklidí většinu paní na úklid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3073
14.2.21 09:12
@Anonymní píše:
V neděli jezdí s dětmi do místa svého podnikání, kde jsou o koně - děti si běhají kolem nich a on si dělá něco svého. Protože vstává třeba v 10, přijedou na oběd třeba až ve dvě. jenže já chci třeba odpoledne s nimi jet někam na výlet )doma hotovo), on ale už nechce, lehne si na gauč a spí anebo pak kouká na TV. V pět se nějak rozhýbe, to je už ale na výlet pozdě. Tak chci, aby jezdili dřív a byli na 12 doma, jenže to je stres, protože on dřív nevstává a nedaří se jim odjíždět včas.
Já s nimi dopol jezdit nechci, jednak úplně nevím, co bych tam dělala a jednak by doma nebylo hotovo.

Manžel taky dřív jak v deset o víkendu nevstane, na výlety tudíž jezdíme hned dopoledne a oběd si dáme (tedy v normální době) někde na výletě. Čekat s výletem kvůli úklidu a vaření, to tak :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9641
14.2.21 09:14
@Lily Evans píše:
Manžel taky dřív jak v deset o víkendu nevstane, na výlety tudíž jezdíme hned dopoledne a oběd si dáme (tedy v normální době) někde na výletě. Čekat s výletem kvůli úklidu a vaření, to tak :mrgreen:

Asi tak. Netřeba říct, že mi tito lidé obvykle dost lezou na nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53794
14.2.21 09:14

V sobotu se uklizi prubezne. Vsichni doma pritomni. V nedeli spolecne ukoly delame. Deti delaji vzdy v nedeli dopoledne ukoly a pripravu do skoly, at odpoledne maji odpocinek a behem ukolu varime. Mame v kuchyni-obyvaku velky jidelni stul, tak se vejdou vsichni.
Tento cely tyden i vikend ma muz pracovni. Tak ted delam ukoly se synem. Ten vstava prvni. Dcery se pridaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 09:16
@Sany80s píše:
Tak to udělejte v pátek spolu a vař na víc dní.
Nikdy jsem se takovými věcmi, jako že není hotovo, nestresovala. Ale jak říkám, ono ve dvou je hotovo rychleji. Navíc v pátek nám uklidí většinu paní na úklid.

On jezdí domů až třeba v šest (podniká, nedocílím, aby přijel dřív, na MD dokonce odmítl, abych chodila na 19 hodin na angličtinu a on hlídal děti), já přijedu dřív, ale mám toho dost, takže jsme jeli třeba do knihovny, nakoupit, kvečeru do bazénu - to bylo úplně nejlepší (samozřejmě te´d to tak není). Udělám večeři, uklízím nákup…

Doma je nutno alespoň jednou týdně vysát, vytřít, trochu to poskládat (jinak on je nepříjemný anebo třeba nákup uklidí sám, ale já ho v baráku nenajdu, protože je schopen potraviny naskládat do sklepa k zimním věcem). Dům je cca 200 m2, 2 patra a sklep.

• Citovat
  • Nahlásit
3073
14.2.21 09:16
@Sany80s píše:
Asi tak. Netřeba říct, že mi tito lidé obvykle dost lezou na nervy.

Já taky ten úklidovej fetiš moc nechápu - jako mám doma čisto, ale trávím tím co nejméně času, část dělá manžel, máme robovysavač s mopem, a taky pákrát do roka hloubkový úklid od firmy. A úkony jako „přerovnat lednici“ nevedu vůbec, prostě tam mám systém, a jednou za čas ji vymyju :nevim: rozhodně ne každou sobotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat