Co děláte celé dny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 10.03.11 09:49
Co děláte celé dny?

Dobré dopoledne. Jsem jenom já tak neschopná vymyslet sobě a dceři nějaký program nebo s tím má problémy i někdo jiný? Já se prostě skoro celé dny příšerně nudím.

Ráno vstanem, kolem půl 8. Když nejde malá do školky, snídá u Krtečka. Je půl 9 a já chodím po bytě tam a zpátky a přemýšlím, co budem zase proboha celý den dělat. Nakonec většinou jedem do obchodu. Autem, protože tahat nákup pěšky je nad síly mých nemocných zad. Navíc například dnes prší..
Přijdem domů, něco uvařím a než se najíme, bude 1 hodina. A co do večera? Nemáme tu žádné kamarádky s dětma, všichni chodí do práce.. Přítel je dlouhodobě pryč, takže jsme celé dny jen samy dvě.
Mám pocit, že moje dny se smrskly na čekání, než půjde malá spát.. :nevim: :-(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
andela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.11 09:56

Když je takovej hnusnej počas tak je to těžký … my jsme s malým jezdili 3krát do týdne k babičce busem (jru jsem v koáru měla skoro do 3 let ;) ) dopol procházkou nakoupit když jsme nikam nejeli.Po obědě šel spát no a do večera už to nějako uteklo.
Jak to šlo byli jsme aspoň hodinku venku, takže když neprší šli jsme.

Co takhle dopolnajít aktivitu jako nějaký centrum mateřský?? Malá by přišla mezi děti, ty by sis poklábosila s maminkama … nebo chodit plavat, nějakej kroužek (moje kamarádka chodí i s holkou a mají to takový kombinovaný )…

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 10.03.11 10:00

Plavání nám tento týden skončilo.. Na cvičení jsme chodívaly, ale malá začala chodit do školky, tak jsme chodit přestaly. Navíc jsem si stejně s těma maminama neměla co říct :nevim:
Možná je problém taky v tom, že ona nechodí po obědě spát, takže mám pořád pocit, že musím vymýšlet nějaký program furt a pořád a dokola a neodpočinu si od toho.

Kdybych mohla, taky bych jezdila na návštěvu k babi, ale tu máme přes 200km, takže tam jezdíme 4× do roka..

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 10.03.11 10:01

A odkud jsi?
Mi treba dopoledne bud jdem nakoupit a nebo jsme doma,ja varim,uklizim a malej si hraje,kouka na pohadky,nebo se mi snazi pomahat :)
Pak po obede chodi spat a vstava mezi druhou a treti a to pak jedem bud k babicce,nebo jdem na pisek,na prochajdu,jezdime na odrazedle.Venku kolem bytovky behaji deti,tak si s nim obcas treba zakopou s micem…
Ted v zime,kdyz je brzo tma,tak tatinek jezdil domu v pet hodin,takze pak si s nim hral on a zabavil ho.Ale v lete mame tatinka treba cely tyden pryc.

cica
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 10.03.11 10:15

Tak já chodím skoro každý den na nákup pěšky to zabere nějaký čas, pak uvařit, uklidit a dopo je pryč najíme se a jelikož už malej taky nespí pustím třeba pohádku a v klidu vytřu. Pak jdem ven, buď k babičce, nebo už něco poklízet na zahradě nebo se prostě někam cournout. Kolem třetí jsme doma opět chci mít chvíli klid pustím pohádku pak prohlížíme knížky a tak ale to už se snažím aby se zabavil sám, což nejde páč to prostě neumí a to už mu budou tři, ale nějak si ho moc nevšímám, k večeruu ty knížky nebo pexeso, občas animáček, přečíst v posteli pohádku a dobrou.
Jakmile ty děti po obědě nespí je to fakt náročnější a já prostě bohužel odkládám k televizi.
Jo a dneska cestou z nákupu si nasbíral kamínky tak jsem mu vytáhla vodovky a barví je tak taky chvíli zabaveno

ivuska.h
Echt Kelišová 8651 příspěvků 10.03.11 10:20

Tak to mě fakt pobavilo :lol: Najdi si nějakou práci a hned nebudeš vědět, kam dřív skočit. Já bych potřebovala, aby měl den tak 40 hodin, pak bych možná všechno stíhala.

petra79
Echt Kelišová 9908 příspěvků 10.03.11 10:20

V zimě je to težký zabavit,taky mám občas problém.
My vstáváme okolo 8 najíme se,on si pohraje.Jednou týdně chodíme do dětskýho koutku mezi děti.Od dubna budeme chodit na cvičení a snad už bude počasí na to aby jsmemohli být venku na zahradě.Na plavání už taky nechodíme.Když nikam nejdeme dopo tak vařím uklízím.Pak jde malej spát ,tak si sednu k PC poklábosím tady a jdu dělat něco co nemůžu když je malej vzhůru.Odpo jdeme na prochajdu za tátou do práce občas máme to kousek a je večer.
A takhle to defakto máme pořád.Kromě víkendu to třeba občas jedeme na výlet nebo ke známým.Kolem sebe taky nemám kamarádky,všechny jsou docela daleko.
A když je malá ve školce co děláš ve volným čase?

Meghan
Kecalka 252 příspěvků 10.03.11 10:22

pokud nikam nejdeme a jsme doma, tak střídáme tři fáze: chvíli si s malou hraju (aktivit je spousta), chvíli pracuju na domácnosti (podle toho,co je zrovna potřeba) a chvíli odpočívám (čtu si,mám kafčo,jsem na pc) Malá už si na to celkem zvykla, že se jí nebudu a nemůžu věnovat celý den v kuse, hlavně jí vždy musím nabídnout nějakou činnost, aby se zabavila sama, obvykle zaberou barvy,plastelí­na,razítka,po­máhání v kuchyni, prostě něco,co dělá míň často…

marty2010
Závislačka 3735 příspěvků 10.03.11 10:32

Odkud jsi? Město nabízí spoutu příležitostí a akcí pro děti je dost, ale zase chápu, že když není kamarádka, tak se samotné kolikrát nechce. Zima je na zabavení opravdu dlouhá a občas už taky nevím co. Jsem z Prahy, takže u nás zabere vždycky návštěva nějakého dětského koutku, já si v klidu dám kafíčko, něco i přečtu a malá se vyblbne…

pomeranca
Extra třída :D 10700 příspěvků 10.03.11 10:32
ivuska.h píše:
Tak to mě fakt pobavilo :lol: Najdi si nějakou práci a hned nebudeš vědět, kam dřív skočit. Já bych potřebovala, aby měl den tak 40 hodin, pak bych možná všechno stíhala.

Já ani tu práci nepotřebuju a taky občas nevím co dřív :lol:

ivuska.h
Echt Kelišová 8651 příspěvků 10.03.11 10:35

Mimochodem na toto téma budu odkazovat všechny, co se budou v nějaké diskuzi stěžovat, jak je mateřská tvrdá dřina na 24 hodin denně :lol: :lol:

hofka
Neúnavná pisatelka 15008 příspěvků 10.03.11 10:40

S tříletým dítětem se dá už něco dělat, ne? Sama mám zatím tříměsíční teda:-)

nozu
Extra třída :D 11759 příspěvků 10.03.11 10:44

tak to my ráno budíček mezi šestou a sedmou. nakojit viktora, nakrmit a obléknout Klárkou, udělat manželovi kakao a vypavit ty dva do školky. pak jde viki spát, já sebou plácnu k PC a netu, dám si snídani a kafe a relaxuju. pak se tu tak placatím s viktorem, chvilku si hrajeme, něco málo dělám doma. po obědě spíme oba, pak jdeme do školky pro klárku a procházkou domů. jinak s vikim jezdím plavat, na miminkovské cvičení. já chodím cvičit tam je to s hlídáním dětí) a ještě chodíme s klárkou an její kroužek. fakt si najdi zábavu v mateřském centru, nějaké kroužky a cvičení. a jestli chodí malá do školky, tak si najdi nějakou brigádu a nebo školu. fakt je spousta možností ;-)

kvaček
Extra třída :D 13516 příspěvků 10.03.11 10:53

Tak nevím, jak to bereš… Já například mám to samé, ale ne, že nemám co dělat, ale tak , že mě malý nenecha moc udělat..
Takže zároveň se někdy nudím, ale zároveˇv moc toho neudělám a dělám až povečerech..
Programy taky moc nevím co doma.. Větišnou ráno obchod, potom nějaké vaření společně, nějaké věšení prádla a pak vymýšlím co s ním, nějk ho zabavit, takže pokojík nížky, hraní,..
BOhužel patříme mezi děti co si nesednou na zadek a nehrají se například hodinu, takže to vymýšlení čím zabavit chápu.. navíc když človek si chce něco doma podělat..

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 49577 příspěvků 5 inzerátů 10.03.11 10:53

Chodíme cvičit do MC, na Yammahu, plavání. Jeden den herna v centru plus oběd se ségrou. Zbylý den většinou nějaké vyřizování nebo návštěva u sousedky se stejně starým dítětem… Tím je zabité dopoledne. Odpoledne většinou společně uklidíme, co je potřeba, dáme vyprat, pověsíme prádlo, utřem prach nebo vyluxujem. Uklízíme zásadně společně. Pak jdem nakoupit - ikdyby jsem pro rohlík - ten unesu. Pro těžší nákup s kočárem (kluk jde pěšky, je to jen jako náklaďák). Většinou to vezmem trochu oklikou, cestou kreslíme křídou, hrajem nějaké baf, kuk, na babu a jiné kravinky. Podvečer vařím, kluk se kouká v židličce. Po večeři už si hraje s tátou.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Jaký je rozdíl mezi kartáčkem s 3D technologií a sonickým kartáčkem na zuby?

Pokud jste se rozhodli pro investici do elektrického zubního kartáčku, měli... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >