Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Tak úplně neporadím, ale rybíz je alergen, ze současného ovoce ještě jahody. Dráždit může jak přímá konzumace, tak skrz kojení. Mě se takhle kdysi osypal kojený syn, když jsem snědla asi půl kila jahod
.
Ahoj. Obnovuji. Nevíte co by mohlo být tohle zač?
@12tuna píše:
@topkiss neštovice?
To je mi divný. Poslední dobou jsme nikde nebyli. Jen chodíme na procházky. Nemám ani kamarády, co by měli děti, takže jsme po většinu času sami
@topkiss píše:
Ahoj. Obnovuji. Nevíte co by mohlo být tohle zač?
A má to ještě někde jinde? Pokud jen ty, co jsou na fotce, tak bych si myslela, že to jsou štípance.
@ivašot. píše:
A má to ještě někde jinde? Pokud jen ty, co jsou na fotce, tak bych si myslela, že to jsou štípance.
Ma jich na obličeji asi 5. Taky jsem myslela, že stipance, ale nějak se to zvětšilo. Pak jsem si všimla, že tu lítají nějaký malý černý mušky, tak nevím jestli třeba neštípou.
@12tuna
Jo jo. Stipance. Párkrát jsme namazali fenistilem a skoro jsou pryč ![]()
Dcera 13 let.
Kazdy den se ti zhorsuje. To, co mela vcera malinke ms dnes vetsi.
Stipance? Asi ne… dekuji
Dobrý den, prosím o radu co by to mohlo být? V pátek se to vytvořilo přímo před zraky. Narostla ta bílá skvrna během 2 minut ( po vysleceni trika u lékařky - k poslechu). Dr tipovala boreliozu. Teď ta skvrna vytvořila něco jako puchyr. Kolem to zfialovelo. Dítě tvrdí, ze to bolí. Při zmínce doktora už zase nebolí
.
Má i podobné fleky na jazyku, ale ty jsou jakoby odloupnuta kůže.
Od osmi večera ji zcervenalo už i druhé ucho a tvoří se bílá skvrna.
V pondělí máme opět dojít k lékařce, ale ptám se na zkušenosti zda se mám bát a jet raději na pohotovost už zítra.
Prosím kvůli fotce anonym. Dekuji
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím o radu co by to mohlo být? V pátek se to vytvořilo přímo před zraky. Narostla ta bílá skvrna během 2 minut ( po vysleceni trika u lékařky - k poslechu). Dr tipovala boreliozu. Teď ta skvrna vytvořila něco jako puchyr. Kolem to zfialovelo. Dítě tvrdí, ze to bolí. Při zmínce doktora už zase nebolí.
Má i podobné fleky na jazyku, ale ty jsou jakoby odloupnuta kůže.
Od osmi večera ji zcervenalo už i druhé ucho a tvoří se bílá skvrna.
V pondělí máme opět dojít k lékařce, ale ptám se na zkušenosti zda se mám bát a jet raději na pohotovost už zítra.
Prosím kvůli fotce anonym. Dekuji
Nemohlo by to být impetigo?
Tak už se to rozlezlo krasne dal, tak má antibiotika a je to impetigo.