Co je to vůbec láska?

22512
5.12.18 21:47

Co je vůbec láska?

Ahoj všichni

Můj kamarád mi položil otázku - co je to vlastně láska? Nějak ani jeden si to neumíme definovat.
Známe se rok, hodně si pomáháme, spíme spolu, tulíme se, umíme mluvit o všem povahově si sedíme… Venku jsme jen a pouze přátelé. Máme se hodně rádi. I když to asi není úplně láska na to, abychom spolu měli vztah ofiko. Ani jeden nikoho nehledáme a nějak jsme se dostali k tématu vztahy, láska, zamilovanost.

Takže, co je to vlastně Láska? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

15810
5.12.18 21:53

Pro mě je láska silné pouto z důvěry, úcty, respektu a intimity. Něco jiného a o hodně silnějšího a pracnějšího než zamilovanost a touha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41283
5.12.18 21:55

Láska je to, když jeden bez druhého nemůžete žít, když jste rádi, že ten druhý přišel. Když cítíš motýlky v břiše. Těšíš se na každou chvilku, kterou s tím druhým strávíš. Vedete se za ruce zasněženou plání a povídáte si o životě, o tom, co spolu v budoucnu prožijete…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3717
5.12.18 22:04
@terien píše:
Pro mě je láska silné pouto z důvěry, úcty, respektu a intimity. Něco jiného a o hodně silnějšího a pracnějšího než zamilovanost a touha.

To je super “definice”, vnimam to dost podobne. :kytka: :pankac: :mavam:

Mozna bych jeste rekla, kdyz bereme na druheho ohled, bereme ho takoveho jaky je (nesnazime se ho menit) a zajima nas, co by na “neco” rekl/udelal atp. ten druhy, rekla bych, ze laska nas uci nesobeckosti, toleranci a kompromisum. :think: :kytka: ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1294
5.12.18 22:07

Mela jsem taky takoveho kamarada, trvalo to rok, potom jsem poznala sveho ted uz manzela a tenkrat jsem pochopila, co to ta laska je. Popsat to nedokazu. Motyly v brise jsem mela mockrat, touhu s nim byt taky, vse to ale bylo jiny nez s manzelem :nevim: az prijde ta prava laska, tak to poznas ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
5.12.18 22:10

@hapolda já právě mám ted pocit, že bych byla ráda s ním. Ale není to asi uplně zamilovanost. zároven si nedovedu představit, že bych o něj přišla. ale nikdy jsem tohle necítila, nikdy jsem to ani tak neřešila. S exmanžellem jsem tohle neměla, ani na začátku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9059
5.12.18 22:34

Pro mě jsou ti „motýlci v břiše“ jen zamilovanost a opojení (a to bývá vystřídáno láskou zřídkakdy). Láska je pro mě fakt, že i když už ti motýlci přiletí jen jednou za čas, tak o ně nestojím s nikým jiným, protože svého muže respektuju, vážím si ho, jsem přesvědčená o tom, že to je nejlepší otec mých dětí. A umím si představit, že spolu zestárneme a budeme se umět rozesmát i v osmdesáti. Čím jsem starší, tím víc si myslím, že láska je v podstatě moment, kdy se dva lidé rozhodnou (a podle mě to je i víc racionální než emocionální rozhodnutí), že už nechtějí hledat nikoho jiného, a že mají dostatek pilířů, na kterých vystaví svůj vztah (stejné morální hodnoty, stejné názory na výchovu, stejné názory na sex, finance, politiku, stejný smysl pro humor apod.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
5.12.18 23:06

Láska je, když někomu řeknete „Chci, abys byl“ a myslíte to vážně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4294
6.12.18 00:36

To je zajímavá otázka. Pro mě je ta pravá, stálá láska v běžných, denních, možná i nepostřehnutelných drobnostech. Že mi muž chce udělat radost, odlehčit mi v povinnostech. Já nepotřebuju, aby mi nosil růže a skládal básně. Největší projev lásky pro mě je, když ho odpoledne v polospánku slyším, jak šeptá dceři - buď tiše, ať nevzbudíš mamku, potřebuje si odpočinout :mrgreen: :srdce: Respekt a úcta - to kdybych necítila, tak končím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
6.12.18 08:48

@Celina taky si nemyslím, že by to byla láska, jako fakt láska (chci s ním zestárnout např). Spíš je to o tom, že mě hodně podržel, pomohl mi se dostat z rozvodu, když jsem marodila přijel a pomohl se vším, i s dětmi. Je to taková moje jistota v době, kdy se na mě vykašlala i nejbližší rodina. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
6.12.18 08:49
@Michelle_M píše:
To je zajímavá otázka. Pro mě je ta pravá, stálá láska v běžných, denních, možná i nepostřehnutelných drobnostech. Že mi muž chce udělat radost, odlehčit mi v povinnostech. Já nepotřebuju, aby mi nosil růže a skládal básně. Největší projev lásky pro mě je, když ho odpoledne v polospánku slyším, jak šeptá dceři - buď tiše, ať nevzbudíš mamku, potřebuje si odpočinout :mrgreen: :srdce: Respekt a úcta - to kdybych necítila, tak končím.

to je krásné, to jsem nikdy nezažila :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15810
6.12.18 08:54
@atominnka píše:
@Celina taky si nemyslím, že by to byla láska, jako fakt láska (chci s ním zestárnout např). Spíš je to o tom, že mě hodně podržel, pomohl mi se dostat z rozvodu, když jsem marodila přijel a pomohl se vším, i s dětmi. Je to taková moje jistota v době, kdy se na mě vykašlala i nejbližší rodina. :think:

Je to převozník. Co tak pozoruju, tak ti prevoznici jsou většinou hrozně fajn lidi, které bohužel potkáš v nesprávnou dobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
6.12.18 09:10

@Celina já to tak nějak vím. I tak si nedovedu představit, že o něj přijdu ;)

@terien taky si myslím, kamarádka tomu říká berlička. on vztah nechce, v podstatě ani já ne. Nedovedu si představit s někým žít, dělit se o čas… :think: jen asi nechceme být úplně sami. on má rodinu daleko, na mě se rodina po rozvodu vykašlala. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2293
6.12.18 09:26

Láska je také to, kvůli čemu hlavně ženy často rozbijí jinak funkční rodinu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
834
6.12.18 09:27

Lásku nelze definovat, tu prostě cítíš a víš, že přesně to láska je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama