Co jíst před rentgenem?

Anonymní
15.3.21 20:46

co jíst před rentgenem?

Dobrý den, chci se zeptat, jestli náhodou nevíte o něčem, co je třeba dobré jíst před rentgenem. Někde jsem četla vincentku. Máte další tipy? A ještě jsem se chtěla zeptat, jak časté rentgenování je pro člověka nezdravé. Mě rentgenují celou páteř, a protože jsem taková citlivka, tak bych všechny prkotiny řešila, co je zdravá a co ne, tak mě prosím uklidněte. :)
Děkuji a těším se na Vaše tipy!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7578
15.3.21 20:48

Dej si třeba vepřo knedlo zelo. Rentgenu je to jedno. Pokud tě nebudou rentgenovat x krát týdně tak ti nic nehrozí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 20:52

Janca

Děkuji, trochu mě vyděsila učitelka biologie, která by šla na rentgen, až kdyby to bylo opravdu nutné, nevím co to od ní má znamenat jako :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
7578
15.3.21 20:58
@Anonymní píše:
Děkuji, trochu mě vyděsila učitelka biologie, která by šla na rentgen, až kdyby to bylo opravdu nutné, nevím co to od ní má znamenat jako :nevim:

Tak jasně, není to nic co by měl člověk vyhledávat, ale prostě někdy není zbytí. Já jsem byla na rentgenu před měsícem a žiju. A jinak jsem zrentgenovana od dětství do teď snad od hlavy až k patě a žádný následky to na mě nezanechalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 21:03

Janca

Já jsem také už od 6-ti let rentgenována 2× do roka kvůli skolioze, no a jak jsem asi doma, tak zbytečně moc přemýšlím, a lámu si hlavu asi trochu zbytečnostmi. Ještě jednou děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
2004
15.3.21 21:20

Moje dcera má 3r a rengenovana za zivot už byla 3×..mela úrazy nebylo zbyti… Prostě to tak beru.. A nenapadlo mě to nějak vyznamne pitvat… Souhlasím s názorem, pokud by jste byla rengenovana každý tyde. 3× tak neřeknu.. Ale takhle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736
15.3.21 21:29

Není dobré jíst kovové předměty. Blbě se pak vysvětluje proč máš v břiše lžičku, prstýnek nebo drobné :lol: :lol:
Pokud na rtg nechodíš pravidelně jako na záchod tak se bát nemusíš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.3.21 21:30
@Anonymní píše:
Dobrý den, chci se zeptat, jestli náhodou nevíte o něčem, co je třeba dobré jíst před rentgenem. Někde jsem četla vincentku. Máte další tipy? A ještě jsem se chtěla zeptat, jak časté rentgenování je pro člověka nezdravé. Mě rentgenují celou páteř, a protože jsem taková citlivka, tak bych všechny prkotiny řešila, co je zdravá a co ne, tak mě prosím uklidněte. :)
Děkuji a těším se na Vaše tipy!

Možná sis to spletla z ct ale na rtg fakt můžeš jest co chceš gór u páteře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
275
15.3.21 21:31
@Anonymní píše:
Děkuji, trochu mě vyděsila učitelka biologie, která by šla na rentgen, až kdyby to bylo opravdu nutné, nevím co to od ní má znamenat jako :nevim:

Pokud neplanujes snídat hřebíky, tak se dej co chceš.
Pani učitelka by asi ani nevlezla do letadla :mrgreen:
Jen pro zajimavost uvádím:
RTG hrudniku… Dávka 0,02mSv
Průměrná roční obdržena davka v ČR z přírodního pozadí… 3,2mSv (napr Finové dostávají rocne pres 7mSv).
Roční limit pro pracovnika v např jaderné elektrárně… 20mSv.
Ještě si můžeš najít kolik dostaneš z kosmického záření při letu letadlem a na RTG půjdeš vysmatá :mrgreen: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat