Co může chtít probační?

21.11.19 11:11

Co může chtít probacni

Ahoj/Dobry den

Za prvé, nevím do jakého tématu zadat můj dotaz, tak se omlouvám do předu.

Můj dotaz zni:
Přítel ma probační dohled, a chce po něm náš (PODROBNY)výpis příjmů a výdajů jako jsou poplatky, škola, mimčo a jídlo. Může to po nás chtít, zdá se mi to až moc osobní, neřeknu kdyby chtěl jen příjem a výdaj.. přítele se ptá co dělá celý den dcera když přijde domů že školy, zda chodí na kroužky, kolik přítel vypije piv denně strašně moc osobních otázek… Dokonce ví jak spíme, zjistil si zda mám dluhy nebo ne (ne nemám je),ale strašně mě to vytaci… pokud toto nemůže po nás chtít prosím co se s tím dá dělat…

Našla sem zde že tu někdo pracoval jako probační, tak doufám že dostanu normální stručnou odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
10279
21.11.19 11:24

Ano může to chtít. A snaží se srovnat jeho návyky, co ho dovedli k tomu, že musí mít probační dohled, aby ho příště už nepotřeboval.

Ve skutečnosti je ten probační tvůj spojenec, aby se tvůj partner začal chovat jako příčetný a zodpověný chlap.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.19 11:51
@Ou píše:
Ano může to chtít. A snaží se srovnat jeho návyky, co ho dovedli k tomu, že musí mít probační dohled, aby ho příště už nepotřeboval.Ve skutečnosti je ten probační tvůj spojenec, aby se tvůj partner začal chovat jako příčetný a zodpověný chlap.

To je sice hezké, i to kolik piv, co dělají děti bych já pochopila, ale opravdu mu svoje osobní informace musí sdělovat i jeho přítelkyně? To mě teda přijde taky přes čáru, ona přece nic neudělala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2022
21.11.19 11:55

Tak když chápeš děti, proč ne partnerku, dyk je to stejné. Vlastně jiné v tom, že děti jsou ve vztahu né ze svojí vůle, prostě se do něj narodily, kdežto partnerka si tohodle člověka vybrala dobrovolně…

Mně zas přijde přes čáru mít doma máslo na hlavě, ale nasazovat na všechny okolo,,,klasika.

@welovefashion píše:
To je sice hezké, i to kolik piv, co dělají děti bych já pochopila, ale opravdu mu svoje osobní informace musí sdělovat i jeho přítelkyně? To mě teda přijde taky přes čáru, ona přece nic neudělala…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.19 12:03
@Anik píše:
Tak když chápeš děti, proč ne partnerku, dyk je to stejné. Vlastně jiné v tom, že děti jsou ve vztahu né ze svojí vůle, prostě se do něj narodily, kdežto partnerka si tohodle člověka vybrala dobrovolně…Mně zas přijde přes čáru mít doma máslo na hlavě, ale nasazovat na všechny okolo,,,klasika.

Ale ona je partnerka, není manželka, nemají společné finance… Děti jsou jich obou, on se o ně musí starat, má zodpovědnost o ní se starat nemusí ;)

Já kdybych se do této situace dostala, tak bych taky nechtěla, aby o mě cizí člověk věděl kde pracuju, kolik vydelavam a jak často si kupuju spodní prádlo…

Ten problém je prostě jeho, ne její…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14156
21.11.19 12:07
@welovefashion píše:
Ale ona je partnerka, není manželka, nemají společné finance… Děti jsou jich obou, on se o ně musí starat, má zodpovědnost o ní se starat nemusí ;)

Já kdybych se do této situace dostala, tak bych taky nechtěla, aby o mě cizí člověk věděl kde pracuju, kolik vydelavam a jak často si kupuju spodní prádlo…

Ten problém je prostě jeho, ne její…

jenže oni žijí a hospodaří společně a mají příjmy i výdaje propojené. Jako k čemu by mu bylo vědět, že Pepa vydělá 10 a utratí 2 a nevědět, že Anča utratí 9 a jsou tak v mínusu…´ve hře jsou i přiměřené povinnosti, které mohl soud uložit a i tady je důležitý vliv partnera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.19 12:22

Žijeme spolu, finance máme společně, dcera není jeho jen syn je společný, řádným životem žije už skoro dva roky co má probační. Udělal si ŘP platíme vše řádně, žádný problém třeba s PCR není, vše je v poradku… A ano vybrala sem si ho, a taky si ho od toho všeho zlého držela dal, dala sem mu šanci tu si přece zaslouží každý.. Soud mu udělil že má vést řádný život chodit do práce a platit co má toť vše vo je v rozsudku… Probacni semnou nekomunikuje, jen s přítelem a vše mi vzkazuje po něm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4891
21.11.19 12:44

Ano, může to chtít. A je opravdu pouze v jeho zájmu, aby spolupracoval. Příjmy a výdaje fakt nejsou nic nesouvisejícího, kdyby po něm chtěla vědět číslo tvé podprsenky, neřeknu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.11.19 12:48

Doporučuji si pročíst § 49, 50 a 51 trestního zákoníku. Při výkonu dohledu se probační úředník řídí zákonem a odbornými metodikami schválenými ministrem spravedlnosti, takže to není o nějaké zlovůli probačního úředníka. Cílem je kontrola a sledování vedení řádného života a soudem uložených povinnosti. Když má odsouzený např. povinnost hradit škodu nebo dluh na výživném, je zcela na místě, aby probační úředník mapoval jeho finanční situaci. Cílem by mělo být snížit riziko recidivy. Váš partner porušoval zákon, někomu zřejmě způsobil škodu nebo újmu a následkem je to, že nyní během zkušební doby musí strpět určitá omezení daná zákonem. Pokud s tím máte problém, neřešte to, nechte to na partnerovi. Vy k probačnímu úředníkovi žádnou povinnost nemáte. Pořád myslete na to, že tyto povinnosti jsou nic proti tomu, že by šel do výkonu trestu a neměla byste ho doma. Takže možná trochu pokory. Anebo si s probační domluvte schůzku nebo tam jděte s přítelem a požádejte jí, ať Vám vše vysvětlí.
Anonym - nechci mít spojený nick s tímto příspěvkem kvůli práci a možnému ztotožnění

• Nahlásit
  • Citovat
21.11.19 13:22

Povinnost má platit exekuci. Ale nemůže přeci po mě chtít aby jsem mu psala kolik platíme za jídlo školu apod.,já mu klidně napíšu kolik je příjem a výdajů ale nechce se mi psát za co jsou výdaje, to je snad naše osobní věc, teda pokud si to po něm nevyžádal soud ale to by měl snad ukázat že to chce soud, nebo se mýlím? Nechce se mi k němu jelikož se bojim toho že by si pak zasedl na přítele a to nechceme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.11.19 13:23

No a co by se stalo kdybys mi ty informace neposkytla? Však ty k probacnimu nemáš žádnou povinnost ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
335
21.11.19 14:08
@Věrka 157 píše:
Povinnost má platit exekuci. Ale nemůže přeci po mě chtít aby jsem mu psala kolik platíme za jídlo školu apod.,já mu klidně napíšu kolik je příjem a výdajů ale nechce se mi psát za co jsou výdaje, to je snad naše osobní věc, teda pokud si to po něm nevyžádal soud ale to by měl snad ukázat že to chce soud, nebo se mýlím? Nechce se mi k němu jelikož se bojim toho že by si pak zasedl na přítele a to nechceme.

Zřejmě jsi nepochopila, že probační úředník není nepřítel. Je na vaší straně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14156
21.11.19 14:16
@Věrka 157 píše:

a je to takový problém to napsat? :think: tak to nepiš, probačnímu vzkaž že má smůlu a následně doufej, že soudu nenapíše, že nespolupracujete. Váš osobní život je pod dohledem státu, za to nemůže ten úředník, ale tvůj chlap.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.11.19 14:47

@Věrka 157 Možná nechápeš, že ten dohled je v režii probačního úředníka a že soud už žádné další speciální pokyny probačnímu úředníkovi neposílá. Soudu je to celkem šumák, ten vydal pokyn tím, že ve věci rozhodl o dohledu a pověřit probační službu a čeká na zprávu. Myslím, že pokud přítel nemá co skrývat, tak není problém něco doložit. Osobně je tomu probačnímu úplně jedno jestli sis koupila vložky za 50 Kč nebo za 100 Kč, ale má ve spisu doložené příjmy a výdaje, přičemž výsledkem toho bude, že soudu napíše do zprávy, že odsouzený prokazuje legálnost svých příjmů a v dohledu spolupracuje. Takže plus pro přítele. Fakt nevím, v čem je problém. Že by nějaká černota, zatajené příjmy, aby nemusel platit více???

• Nahlásit
  • Citovat
21.11.19 18:08

Nene nemáme zatajene příjmy to ne. Jde mi jen o princip zda může, musí nebo jen on sám chce, nic víc v tom není..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama