Co říct u pohovoru do státní správy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  18.03.18 01:59
Co říct u pohovoru do stát.správy?

Ahoj holky, jdu na pohovor na místo stát. úřednice. Po 16 letech v soukromém sektoru se mne jistě zeptají proč chci najednou do st. správy. Nechci říkat, že proto, že jsem u soukromníka sedřená, bez sociálních jistot (jsem na ŽL),že mám děti a soukromé „živnostníkování“ už nezvládám atd. Co byste řekly za vhodný důvod vy? :lol: Děkuji, moc pomůžete :kytka: Anonym osobní důvody :oops: Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Ella9
Stálice 76 příspěvků 18.03.18 02:08

Pravdu. Můžeš to říct tak, že si vlastně státní správy vážíš a ocenujes ji za to, že poskytuje soc. jistoty, je solidní zaměstnavatel a že přesně toto po letech v soukromém sektoru uvitas a ocenis. Hodně štěstí.

Uživatel je onlineRusset
Kelišová 7386 příspěvků 18.03.18 02:38
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jdu na pohovor na místo stát. úřednice. Po 16 letech v soukromém sektoru se mne jistě zeptají proč chci najednou do st. správy. Nechci říkat, že proto, že jsem u soukromníka sedřená, bez sociálních jistot (jsem na ŽL),že mám děti a soukromé „živnostníkování“ už nezvládám atd. Co byste řekly za vhodný důvod vy? :lol: Děkuji, moc pomůžete :kytka: Anonym osobní důvody :oops: Děkuji
Že potřebuješ změnu a dle náplně práce je zrovna tohle tím, co bys chtěla dělat? Neřekla bych to tak natrdo o té sedřenost, ale nepouštěla bych se do vzletých frází, nemuselo by to vypadat přirozeně.

ontar
Ukecaná baba ;) 1049 příspěvků 18.03.18 03:31

Hlavně neříkej pravdu, že si chceš v práci odpočinout a v klidu se vyspat…jsem přesvědčen, že do státní správy by neměli lidi přijímat, ale naopak jich polovinu vyházet a zůstavší polovině o 1/2 snížit plat…

Anonymní  18.03.18 05:54

Ja delala pohovor nedavno a drzela jsem se pravdy - 1) chci zmenu - bylo mi jedno rozdil soukromy sektor vs statni sprava, slo mi hlavne o zmenu stavajici firmy a to z vice duvodu. 2) urad kam jsem se hlasila mam 5 minut pesky od skolky :lol:. Svete div, se libila jsem se jim a vyslo to :). Hlavne klidne, sebevedome a s usmevem :palec:.

@ontar jenze aby mohli pulku uredniku vyhazet, museli by nejdriv snizit potrebu byrokracie a papirovani. Znam osobne sice jen referenty z ruznych odboru malych obecnich uradu, ale zady z nich fakt nema cas se flakat. No a plat? Videla jsi nekdy ty platovy tabulky? I s pripadnym. osobnim ohodnocenim zustanu celkem dost pod celostatnim prumerem (VS, 10 let praxe). Je to pro me vyhodny jen z toho duvodu, ze to mam blizko, takze si muzu dovolit narozdil od puv. zamestnani plny uvazek.

lachtanice86
Závislačka 4990 příspěvků 18.03.18 06:44

@ontar vy ve státním pracujete? Že tak dobře víte že je tam nadbytek lidí a čas na odpočinek?

Uživatel je onlinececetka
Kelišová 7038 příspěvků 18.03.18 07:20
@ontar píše:
Hlavně neříkej pravdu, že si chceš v práci odpočinout a v klidu se vyspat…jsem přesvědčen, že do státní správy by neměli lidi přijímat, ale naopak jich polovinu vyházet a zůstavší polovině o 1/2 snížit plat…

Super napad :palec: (ironie), jenze to by pak ti urednici nemeli ani minimalni mzdu :nevim:
Zase jeden, co si mysli, ze stat vyplaci 50titisicove mzdy :zed:

Anonymní  18.03.18 07:51

@ontar no je fakt, ze když někde řeknu, ze pracuji jako referentka veřejného rejstříku u soudu v Praze, skoro každý si myslí, ze mám plat jako soudce. Realita je taková, ze jako SŠ s 15 lety praxe mam na plný úvazek 13 tis. čistého. A nezastavim se celý den, mnohdy ani tu půlhodinu na oběd, sním si chleba u PC.
Jinak souhlasím s anonymní, papirovani a byrokracie je šílená.
Víš, kolik mají úřednice na většině přepážek ve státní správě, od socialky až po já nevím registr vozidel? Dle tabulek je to okolo těch 15 tis. čistého. V Praze. Za to si tak sotva zaplatis pronájem bytu.

Anonymní  18.03.18 07:53
@ontar píše:
Hlavně neříkej pravdu, že si chceš v práci odpočinout a v klidu se vyspat…jsem přesvědčen, že do státní správy by neměli lidi přijímat, ale naopak jich polovinu vyházet a zůstavší polovině o 1/2 snížit plat…
:mrgreen: Mám ve státní správě 16 tisíc čistého po několika letech praxe, o víkendech chodím na brigádu, abych si přivydělala. Mám Vš vzdělání, spoustu zkoušek odborné způsobilosti a měsíčně kolem 15-20 hodin přesčasů - neplacených, myslíš, že celou pracovní dobu a dvacet hodin po ní piju kávu? :roll: Zdá se Ti plat 16 t. přehnaný? Anonym z důvodu uvedeni osobních údajů. Úředník

Uživatel je onlinececetka
Kelišová 7038 příspěvků 18.03.18 07:56
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jdu na pohovor na místo stát. úřednice. Po 16 letech v soukromém sektoru se mne jistě zeptají proč chci najednou do st. správy. Nechci říkat, že proto, že jsem u soukromníka sedřená, bez sociálních jistot (jsem na ŽL),že mám děti a soukromé „živnostníkování“ už nezvládám atd. Co byste řekly za vhodný důvod vy? :lol: Děkuji, moc pomůžete :kytka: Anonym osobní důvody :oops: Děkuji

Neco v tom duchu, co jsi napsala. Jistota stabilniho prijmu, jasne stanovena pracovni doba + volne vikendy, treba i to, ze to mas blize z domova (dojizdeni je taky ztrata casu). Bez obav rekni, ze po 16 letech potrebujes zmenu.
Drzim pesti. A hlavne nebud zklamana, kdyz to hned napoprve nevyjde :?

Anonymní  18.03.18 07:59
@cecetka píše:
Super napad :palec: (ironie), jenze to by pak ti urednici nemeli ani minimalni mzdu :nevim:
Zase jeden, co si mysli, ze stat vyplaci 50titisicove mzdy :zed:

Anonymně, protože finanční údaje.
Státní správa, praxe 27 let, 12. platová třídy, čistá mzda 26 tisíc. Dojíždím 80 km jedním směrem. Abych těch 26 tisíc vydělala, musím vynaložit cca 8 tisíc za provoz a opotřebení auta, které si tak jako v soukromém sektoru od příjmů neodečtu. Ta práce mi dává samozřejmě i něco jiného než peníze, proto ji vykonávám.
@ontar Žes někde na úřadě potkal/a línou osobu, neznamená, že jsou takoví všichni zaměstnanci státní správy.

Zakladatelko, řekni pravdu. Že chceš stálou pracovní dobu, jsi přístupná i přesčasům. Chceš pracovat v kolektivu. Zajímá tě pracovní náplň, láká stabilita.

Anonymní  18.03.18 08:07
@cecetka píše:
Neco v tom duchu, co jsi napsala. Jistota stabilniho prijmu, jasne stanovena pracovni doba, treba i to, ze to mas blize z domova (dojizdeni je taky ztrata casu). Bez obav rekni, ze po 16 letech potrebujes zmenu.
Drzim pesti. A hlavne nebud zklamana, kdyz to hned napoprve nevyjde :?

U nás je situace taková, že se práce nedá stíhat, takže dodržení pevné pracovní doby nehrozí, ani to u pohovoru nikdo nechce slyšet, že se uchazeč hlásí proto, aby mohl ve tři odhodit razítko, takže tohle bych doporučila neříkat, pokud si není jistá tím, jak to na tamním úřadě chodí. Sama občas k pohovorům chodím, a zajímají mě jen dvě věci - jak rychle člověk přemýšlí - dám nějakou rychlo počítací otázku a čekám jak rychle na ní odpoví, a pak taky jestli má základní povědomí o té práci - co si myslí, že bude dělat, protože spousta lidí má povědomí o práci na úřadě jako uživatel „ontar“ a to je pak těžké procitnutí jak pro zaměstnance, tak pro zaměstnavatele. Některého z kolegů zase zajímá orientace v zákonech - ne přesné citace, ale např. v jakém zákoně byste hledala to a to…Jako důvod přechodu bych uvedla klidně touhu po změně, že se ráda učíš novým věcem a máš ráda výzvy. Hodně štěstí. Úředník

Anonymní  18.03.18 08:16

@ontar neda mi to nereagovat, nastupni plat po škole se rovna minimalni mzde a plat po 18 letech praxe je cca 15tis čistého - na osobko bohužel nejsou peníze :think:

vulpes
Závislačka 4756 příspěvků 18.03.18 08:36

Nevím, co přesně děláš, ani co naopak bys konkrétně dělala na tom úřadu…
ale nešla by na to napasovat taková ta věta, že chceš víc pracovat s lidmi/ chybí ti kontakt s lidmi?
Co něco ve smyslu, že už v komerčním sektoru cítíš vyhoření a chceš dělat něco, co „má opravdu smysl“ = být užitečná pro lidi. (já bych teda tu lež asi říct nedokázala :oops: :oops:, ale někteří lidé to tak mají doopravdy bez lhaní ;) )

Anonymní  18.03.18 21:17

Holky, dik vsem! :srdce: :*

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Otřesné video: Chůva surově zbila dítě ve výtahu, čím víc plakal, tím víc dostal

V jednom apartmánu v Číně si chůva přišla vyzvednout malého chlapečka,... číst dále >

Dvojitá krádež! Po fotbale O2 ukradla České televizi i nejvíce sexy sporťačku Česka

Tak tomu se říká úlovek! Televizní stanice O2 TV Sport se nejprve před pár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přecházel jsem tři týdny nachlazení, pak jsem upadl do bezvědomí

Tři týdny jsem přecházel nachlazení, pak se mi udělalo špatně, upadl jsem do... číst dále >

Z oplácané puberťačky fitness ikonou s pekáčem buchet na břiše

Příběh Stefanie Macherhammerové je důkazem, že i s takzvaně tlustými geny se... číst dále >

Reklama