Doklad Společenského referenčního rámce pro jazyky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maskovak
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 17.03.18 22:45
Dodklad Společenského referenčního rámce pro jazyky

Milé maminky, jdu na místo ve státní správě. Žádají po mně donést doklad prokazující znalost anglického jazyka na úrovni A2 podle Společenského referenčního rámce pro jazyky.Co to je? A2 je poměrně nízký stupeň znalosti… Mám vystudovanou Filosofickou fakultu Karlovy university, kde jsou jakožto u principielně humanitní fakulty náročné zkoušky z cizích jazyků, absolvovala jsem je, včetně angličtiny, a na Vysoké škole ekonomické…Ale vyjma zápisu v příloze k diplomu žádné jiné doklady nemám. Jak prosím postupovat? Vím, že fakulta snad může potvrdit něco zpětně, ale jen pokud je to do 10 let od zkoušky, což jsem přesáhla. Děkuji moc :kytka:

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11265 příspěvků 18.03.18 05:12

Najdi si, co presne je uroven A2. dokladem pak je treba maturitni vysvedceni nebo certifikat o zkousce. podle toho, jak je uroven jazyka definovana.

Krispina1
Nováček 7 příspěvků 18.03.18 06:25

http://www.jazykovezkousky.cz/189

Krispina1
Nováček 7 příspěvků 18.03.18 06:28

Jinak mas recht, ze A2 je celkem nizka uroven, tam bych se zkusila nejdriv poptat, zda nestaci to vysvedceni, resp. fakt, zes AJ studovala na vysoke. Jinak si zaplatit a slozit zkousku viz vyse a utlouct je papirem ;)

MarketinkaKopretinka
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 18.03.18 08:51

@maskovak jestli máš nějaké státnice z jazyka, tak stačí diplom, nebo výpis předmětů jazykových na vs…státní zkouškou bys měla být automaticky C1, C2 je rodilý mluvčí…a jinak A2 je opravdový zaklad

Majka13
Kecalka 350 příspěvků 18.03.18 09:02
@MarketinkaKo­pretinka píše:
@maskovak jestli máš nějaké státnice z jazyka, tak stačí diplom, nebo výpis předmětů jazykových na vs…státní zkouškou bys měla být automaticky C1, C2 je rodilý mluvčí…a jinak A2 je opravdový zaklad

Počkej, to se mi nějak nezdá. Státní všeobecná z angličtiny sice je C1, ale dělá se odděleně nezávisle na oborové státnici. A C2 není nutně rodilý mluvčí.
Já jen ať tu nepleteme lidi. Ona je třeba i malá státnice, která podle mě má B2.

MarketinkaKopretinka
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 18.03.18 09:40

@Majka13 je to možné, já mám vystudované jazyky, tak jsem to brala z toho úhlu pohledu, ale podle mě ji stačí vyplnit jen nějaký všeobecný formulář s úrovní, co umí a neumí, tak jak se to píše v životopise.

Majka13
Kecalka 350 příspěvků 18.03.18 10:01
@MarketinkaKo­pretinka píše:
@Majka13 je to možné, já mám vystudované jazyky, tak jsem to brala z toho úhlu pohledu, ale podle mě ji stačí vyplnit jen nějaký všeobecný formulář s úrovní, co umí a neumí, tak jak se to píše v životopise.

Jenže zakladatelka podle popisu nestudovala lingvistiku, takže to C1 rozhodně není. Spíš opravdu mrknout do přílohy k diplomu.

Vzhledem k tomu, že jde do státní zprávy jí rozhodně nebude stačit vyplnit sebehodnotící formulář. To by si pak mohl udělat každý.

Tady jde spíš o to, aby zakladatelka zavolala na pracoviště a optala se co přesně si představují. Pokud nebude stačit ta příloha k diplomu - což by myslím mohla, tak zbývá fakt jedině základní státnice, nebo PET.

Ale tyhle jazykové požadavky jsou na palici, protože úřednice stejně neumí ani ceknout v 90 % případů :roll:

maskovak
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 18.03.18 13:51

Dik moc! ff uk je jako ryze humanitni skola znama naroky na cizi jazyk, uplne nejnizsi zkouska, co jsme meli, trvala pet hodin a byla zamerena i na prednaseni v cizim jazyce…tak fakt nechapu co chteji…pa vsem :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší řežba v historii? Takhle chorvatský fotbal rozpoutal válku v Jugoslávii!

Fotbalisté Chorvatska na světovém šampionátu drtí jednoho soupeře za druhým a... číst dále >

Šlechta a Zahradníček se do jeskyně ponořili ráno 29. srpna 1970. Pak přišla bouře...

Celým světem v posledních dnech pořádně zahýbal příběh thajských chlapců,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Reklama