Co s autem?

258
16.5.18 17:13

Co s autem?

Dobrý den,

Potřebuji se co nejvýhodněji zbavit svého auta. Zkoušela jsem ho prodat přes inzeráty na internetu, ale ozyvali se mi buď kupci, kteří chtěli auto koupit na kupní smlouvu s plnou mocí a hned autem odjet nebo k prodeji prostě nedošlo, jelikož měli strach z technického stavu. Bohužel jsem ale zjistila, že technicky stav auta je vážně nic moc a za týden mu konci technická. Jedná se o staršího Passata a má nejspíš v pytli turbo. Technickou nejspíš neprojde.. Bazar mi ho vykoupit taky nechce. Takže co s ním?

Na opravu nemám finance, takže se nabízí možnost ho ekologicky zlikvidovat. Na druhou stranu to auto nikdy nebylo bourane…dá se auto někam prodat např. na náhradni díly?

Auto již nepotrebuji, nepotrebuji také za každou cenu auto prodat…chci jen legální způsob, jak auto nejlépe zpeněžit..jelikož mi přijde líto ho jen tak zlikvidovat.

Máte někdo nějakou radu?

Omlouvam se jinak za téma, které sem tak úplně nepatří..pořád googlim a stejne z toho moc chytrá nejsem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5564
16.5.18 17:23

Auto kteremu konci technicka je neprodejné. Nech udelat technickou a cekej na kupce. Za eko likvidaci dostanes neco kolem dvou tisíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18452
16.5.18 17:24

My koupili takovej srot jako nahradni auto. Ted chceme prodat za 10 tisic, ma technickou jeste rok a pul, je pojizdne ale prorezle, klepe neco u kol. Ale do prace by nekomu poslouzilo. To co se ozyva 8o vzdycky mam pocit ze cetli nabidku na Lamborgini

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
16.5.18 17:25

To je mi jasný, že bez technicky je auto neprodejné..do příští středy technická platí…jenže aby auto technickou prošlo, tak bych ho musela nechat dost nákladné opravit..a to se mi nevyplatí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73303
16.5.18 17:25

@Ondule Asi jediná legální rada je: udělej evidenčku a schůzky s kupcem sjednávej na dobu, kdy budou mít otevřeno na převodech a pak tam s ním rovnou zajeď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73303
16.5.18 17:27

@xjuklickova I auto bez technické je prodejné… a možná je to lepší varianta než řešit u takového vraku technickou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2103
16.5.18 17:30

Mas zpravu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16785
16.5.18 17:46

No můžeš ho zkusit na s-bazaru nebo někde dát na náhradní díly. Ale průšvih je v tom, že to bez technické někdo bude muset odvézt na plaťáku, prootže to na silnice nemůže.

A ještě se potom dají zkusit Passat bazary, kde i vykupují auta na náhradní díly.

No a pak ekologická likvidace.
Jo a taky záleží, jeslti má zaplacenou ekodaň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73303
16.5.18 17:50
@P4ja píše:
No můžeš ho zkusit na s-bazaru nebo někde dát na náhradní díly. Ale průšvih je v tom, že to bez technické někdo bude muset odvézt na plaťáku, prootže to na silnice nemůže.

No, přesněji řečeno, měl by ho odvézt na plaťáku, ale spousta lidí s tím klidně odjede, když vezmou riziko pokuty a její velikosti, tak se jim to oproti platu vyplatí. Hlavně spousta lidí nemá E řidičák, který je na plato potřeba, tak těm se vyplatí tuplem to vzít po vlastní ose.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5564
16.5.18 17:50

@j.a.n.i1 ja to myslela tak, ze ho nikdo nebude chtit. Ne, ze se neda prodat.

A na plataku to budou muset odvezt tak ci tak pokud to ma v haji turbo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16785
16.5.18 17:55
@j.a.n.i1 píše:
No, přesněji řečeno, měl by ho odvézt na plaťáku, ale spousta lidí s tím klidně odjede, když vezmou riziko pokuty a její velikosti, tak se jim to oproti platu vyplatí. Hlavně spousta lidí nemá E řidičák, který je na plato potřeba, tak těm se vyplatí tuplem to vzít po vlastní ose.

Jasný, to už je každého věc. U nás to třeba policajti pokutovali před vjezdem na STK, protože ví, že tam ldii často jezdí už s prošlou technickou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73303
16.5.18 17:55

@xjuklickova Hele, to je jen o ceně… a píše, že nejspíš, takže evidentně jezdí, jen asi prapodivně. Já mám 2 zkušenosti s odešlým turbem, jedno auto se ani nehlo a fakt to bylo na odtahovku a s druhým jsme bez turba dojeli 1000km - no opakovat bych tu cestu nechtěla, z kopce to šlo rozvášnit tak na 80 za hodinu, ale vrátilo se to do ČR po vlastní ose.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3144
16.5.18 18:46

@Ondule A jak si zjistila, že technický stav je nic moc a že je v pytli turbo? Nech udělat je na STk kontrolu stavu, ať to víš přesně. Co je to za motorizaci a rok?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
16.5.18 19:10

@Hanney Teď jsem se domluvila se známým automechanikem, že za ním v pondělí zajedu a auto napojí na diagnostiku..třeba nebude v pytli samotné turbo, ale nějaký díl okolo..tak uvidím..zjevně autu něco chybí..turbo se spina jak a kdy chce..nedávno jsem na dálnici sotva předjela auto..nemá tah.. velký autobazar mi auto nevykoupil právě kvůli turbu, ale je pravda, že auto nenapojovali na počítač, ale jen si ho mechanik projel…

Moc díky za odpovědi, už aby bylo pryč..já hlavně nechci auto prodat někomu, kdo auto nakonec neprepise na sebe (takže nikomu nechci dávat plnou moc k přepisu)..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
584
16.5.18 19:43

Zkus sbazar, my sice měli technickou, ale auto nepojizdny. Musíš dát adekvátní cenu, lidi nám málem urvali ruce. Zájemců je fakt hodně, neboj. Pro auto si přijel chlápek i s odtahovkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama