Co s bývalkou

2
26.3.20 11:25

Co s byvalkou

Dobrý den,
Ráda bych se chtěla zeptat přítel má neustále problémy s byvalou partnerkou se domluvit na dětech nechce mu je vůbec půjčovat i když v rosutku je dáno že po domluvě mezi rodiči si děti může brát kdykoli. Vymlouvou je to že si nepřeje aby se děti dostaly do kontaktu semnou, chci se zeptat jestli může takto omezovat přítele a děti mu nedávat nebo jestli jsi je může vzít i když to znamená že se s nima budu vidět i já a pokud ano jak to máme zařídit aby si děti mohl brát a ona mu je musela dát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58849
26.3.20 11:29

Neřeš to ty, ať si to řeší sám. Prospěje to všem zůčastněným. Věř mi, osobní zkušenost.
On se naučí řešit si své problémy sám, podle sebe. Ty budeš mít klid. A ex taky, od tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14229
26.3.20 11:39

Tobě do toho vůbec nic není. To si musí přítel a ex vyřešit sami. Nezasahuj do toho nebo se ti to vymstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1047
26.3.20 11:40

Doporučuji si tu pročíst diskuze na toto téma. Jsou jich tu mraky. Přítel si může vyzvednout děti jak je dáno v rozusudku. Pokud mu je nevydá, bude asistovat policie. Za pravidelné maření rozsudku mohou být děti dokonce odebrány (viz. případ dívky v DD). Přítel má všechny karty v ruce, spíš mi přijde divné, že toto neví? Nezjišťuje si? Má vůbec zájem? Může je dokonce pohodlně získat do své péče, pokud bude žena výkon opakovaně mařit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58849
26.3.20 11:47
@Bohulinka píše:
Doporučuji si tu pročíst diskuze na toto téma. Jsou jich tu mraky. Přítel si může vyzvednout děti jak je dáno v rozusudku. Pokud mu je nevydá, bude asistovat policie. Za pravidelné maření rozsudku mohou být děti dokonce odebrány (viz. případ dívky v DD). Přítel má všechny karty v ruce, spíš mi přijde divné, že toto neví? Nezjišťuje si? Má vůbec zájem? Může je dokonce pohodlně získat do své péče, pokud bude žena výkon opakovaně mařit.

No, každý má asi jiné předtavy o pohodlném průběhu věcí…Kolik myslíš, že těch nepředání, asisencí policie, návrhů na výokon rozhodnutí, předběžných opatření, psychologických posudků… musí být, než k tomu, co ty popisuješ, dojde?
Kolik to stojí peněz, nervů, času… A hlavně, jaký to má dopad na děti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1047
26.3.20 11:51

@Lama Lama vidím to v praxi u kamarádky, její exmanžel si to vyloženě užívá. A doporučení z ospodu je : předávat násilím. Takže se tak děje. Źe je z toho hotová říkat nemusím, a holčička též. Takže ano, když bude chlap šikovnej, může pěkně znepříjemnit život. Ale tohle dle mě není tak situace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58849
26.3.20 11:54
@Bohulinka píše:
@Lama Lama vidím to v praxi u kamarádky, její exmanžel si to vyloženě užívá. A doporučení z ospodu je : předávat násilím. Takže se tak děje. Źe je z toho hotová říkat nemusím, a holčička též. Takže ano, když bude chlap šikovnej, může pěkně znepříjemnit život. Ale tohle dle mě není tak situace.

Může. Ale nic příjemnýho ani pohodlnýho to není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 11:59
@Lama Lama píše:
Neřeš to ty, ať si to řeší sám. Prospěje to všem zůčastněným. Věř mi, osobní zkušenost.
On se naučí řešit si své problémy sám, podle sebe. Ty budeš mít klid. A ex taky, od tebe.

přesně tak ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8517
26.3.20 12:03
@Titu píše:
Dobrý den,
Ráda bych se chtěla zeptat přítel má neustále problémy s byvalou partnerkou se domluvit na dětech nechce mu je vůbec půjčovat i když v rosutku je dáno že po domluvě mezi rodiči si děti může brát kdykoli. Vymlouvou je to že si nepřeje aby se děti dostaly do kontaktu semnou, chci se zeptat jestli může takto omezovat přítele a děti mu nedávat nebo jestli jsi je může vzít i když to znamená že se s nima budu vidět i já a pokud ano jak to máme zařídit aby si děti mohl brát a ona mu je musela dát.

Tak v rozsudku je asi to, na čem se domluvily. Jestli to ex neplní, tak si může partner zažádat o úpravu styku, jinak to asi nepůjde. To musí ale on :nevim: On si pro ně pravidelně chodí? A ona mu je nikdy nedá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8661
26.3.20 12:11

@Titu za prvé - přestaň se do jejich vztahu cpát a nech to chlapovi, jak si to mezi sebou pořešej. pak tě možná jeho bývalá partnerka a matka jejich dětí přestane brát jako vyloženě negativní element se škodlivým vlivem na děti. a za druhé - pokud se na péči o děti nedokáží dohodnout, tak ať podá návrh k soudu na stanovení konkrétních termínů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 12:15

Tady to musí řešit on jako otec dětí, ty ho můžeš doma podpořit, poradit, ale jinak se do toho,,nemontuj". Vím to z vlastní zkušenosti. Mužova bývalá mě bytostně nesnáší, i když jsem jí nic neudělala a poznali jsme se téměř 2 roky co byli od sebe. Jsme spolu 9 let a je to stále stejné, možná horší.
Pokud nejsou schopni se spolu domluvit, tak ať zajde na OSPOD a tam celou situaci popíše, oni mu poradí, pomůžou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
675
26.3.20 12:33

Protoze je to soudne jen po domluve, tak to neni moc vymahatelne. Proste se na terminu nedohodli. Stejne tak ale i on na vraceni ditete, az ho bude mit u sebe.
Takze at si on da zadost na urceni konkretniho stridani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
26.3.20 13:14

Děkuji za rady já se do jejich věci vůbec nemontuji řeší to sami mezi sebou jen jsem se chtěla zeptat na pár věci. Přitelovo ex si ho pořád přivlastnuje i když za rozpad jejich vztahu může ona a mě nemá ráda protože vidí že se semnou má líp než s ní. Přítel je moc hodný a nechtěl to řešit přes soudy ale koukám že to jinak nepujde.Jen jsem se vlastně chtěla zeptat jestli má ona právo na to mu děti zakazovat kuli mě a to asi ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.3.20 13:21
@Titu píše:
Děkuji za rady já se do jejich věci vůbec nemontuji řeší to sami mezi sebou jen jsem se chtěla zeptat na pár věci. Přitelovo ex si ho pořád přivlastnuje i když za rozpad jejich vztahu může ona a mě nemá ráda protože vidí že se semnou má líp než s ní. Přítel je moc hodný a nechtěl to řešit přes soudy ale koukám že to jinak nepujde.Jen jsem se vlastně chtěla zeptat jestli má ona právo na to mu děti zakazovat kuli mě a to asi ne.

Tohle není dobrá kombinace. Zbystři. Zažila jsem to na vlastní kůži. Fungovali spolu tak, že společné výlety, nákupy, denní telefonování. Nedala jsem to. Vše byla výmluva, aby mu nedělala zle s dítětem :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
58849
26.3.20 13:24
@Titu píše:
Děkuji za rady já se do jejich věci vůbec nemontuji řeší to sami mezi sebou jen jsem se chtěla zeptat na pár věci. Přitelovo ex si ho pořád přivlastnuje i když za rozpad jejich vztahu může ona a mě nemá ráda protože vidí že se semnou má líp než s ní. Přítel je moc hodný a nechtěl to řešit přes soudy ale koukám že to jinak nepujde.Jen jsem se vlastně chtěla zeptat jestli má ona právo na to mu děti zakazovat kuli mě a to asi ne.

Ale vždyt, když bude chtít, zjistí si to sám. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama